pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
petro11    29

Wszystko zależy kto jaką ma produkcję. Jak roś. to wątpie czy ktoś bierze 500tys kredytu ale jak zwierzęca sporo bydła to czemu nie więc nie oceniaj pochopnie wszystkich razem. I jeszcze raz powtórze że tylko za jak to mówisz bankowe można rozwinąć gospodarstwo. Nie ma innej opcji. Bo kredyty są właśnie dla rozwojowych. Nie masz kasy, nie masz kapitału, nie idź do banku bo i tak nie dostaniesz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcajsm10    4

A co myślicie o tym żeby na pierwszą dawkę wysypać 100 kg Saletrosanu i 200kg saletry, na jesieni pod korzeń nie dałem zbyt dużo nawozu a na jednym kawałku wogóle (do tego późno zasiane) no i zboże jest w słabej kondycji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

to ja ci dam przykład gościa który bez kredytu rozwija gosp.jedyna pomoc to młody rolnik. Miał mtz mf255 i c360 20ha i 15krów córka załapała się na młodego rolnika troche dołożył kupił nowy ciągnik 80km paszy było nadmiar zostawiał wszystkie cielęta zrobiło sie 17 krów i 30byków.Troche już tego jest to sie nie bedzie pierniczył z małą kostką kupił prase rolującą,owijarke i tura w między czasie nowe auto co prawda tylko astra ale zawsze coś.Wszystko za gotówke bez kredytu w przeciągu trzech lat.Teraz buduje wiate na maszyny bo bydło zajęło budynki.Teraz napisz mi,że bez kredytu się człowiek nie rozwija :lol: Faktem jest to że cena mleka i byków dużo pomogła.Ale jak z nim gadam to on nie płacze że mleko będzie po 1zł bo mówi że i tak coś ztej złotówki zostanie. Przepraszam wszystkich że nie na temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

to zależy o jakiej skali, tempie i kierunku rozwoju mowa. Bo co innego kupić 30 byków a co innego 30 ha pola


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

to ja ci dam przykład gościa który bez kredytu rozwija gosp.jedyna pomoc to młody rolnik. Miał mtz mf255 i c360 20ha i 15krów córka załapała się na młodego rolnika troche dołożył kupił nowy ciągnik 80km paszy było nadmiar zostawiał wszystkie cielęta zrobiło sie 17 krów i 30byków.Troche już tego jest to sie nie bedzie pierniczył z małą kostką kupił prase rolującą,owijarke i tura w między czasie nowe auto co prawda tylko astra ale zawsze coś.Wszystko za gotówke bez kredytu w przeciągu trzech lat.Teraz buduje wiate na maszyny bo bydło zajęło budynki.Teraz napisz mi,że bez kredytu się człowiek nie rozwija :lol: Faktem jest to że cena mleka i byków dużo pomogła.Ale jak z nim gadam to on nie płacze że mleko będzie po 1zł bo mówi że i tak coś ztej złotówki zostanie. Przepraszam wszystkich że nie na temat

Chomikował całe życie, teraz wszystko wyrzucił i w banku zero, a wcale się tak nie rozwiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

może i chomikował.To w takim razie co robili całe życie rozwojowi kredytowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1867

Chomikował całe życie, teraz wszystko wyrzucił i w banku zero, a wcale się tak nie rozwiną.

 

Żal słuchać o takim podejściu do człowieka, a ci co oszczędni są to nie mogą sobie dobrze radzić. No tak wiem wiem nie ta skala, bo co to jest tutaj 20 ha i 20 krów. Na portalu rolniczym wypowiadał się taki poseł z PO co ma 220 ha i jego zdaniem małotowarowe rolnictwo jest też nieopłacalne. Moim zdaniem tempo rozwoju każdy musi ustalić indywidualnie, wiadomo małym będzie trudniej z ceną i konkurencyjnością. Zastanówcie się jak wy więksi dochodziliście do swoich areałów, latami pracy waszych rodziców i dziadków czy jak ten poseł. No i ostatnia sprawa, tok rozumowania ogółu, powszechne kredyty bankowe i to co robi rada polityki pieniężnej ciągle obniża stopy procentowe, żeby takim jak wy kredytobiorcom żyło się lepiej, jeśli ten facet faktycznie oszczędzał to wy jego kosztem macie wasze kredyty. No tak zapomniałem, ten kapitał to żydowski Polacy nie mają oszczędności, to teraz kur...płacić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nie zgodzę się z tym ale propnuje juz zakończyć tą dyskusje bo zaraz niepotrzebnie ktoś kogoś obrazi wejdzie administrator i będą ostrzeżenia

Temat o nawożeniu pszenicy. Jak chcecie dyskutować o kredytach proponuje założyc inny temat


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

co myślicie o takim nawożeniu pszenicy 

I  saletrsan   200 kg

II   saletrzak z borem  200  kg

III  saletrzak  z  borem   200 kg

 

pszenica jest w dobrej kondycji .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

saletrzak zamienić na saletre (przy braku wody będzie problem z jego rozpuszczeniem i może to nie wyjść na dobre)

Ewentualnie w II dawce może zostać saletrzak.

Proporcje:

I dawka ok (zakładając plantacje optymalnie rozwinietą)

II dawka 200 kg saletry

III dawka 100-150 kg saletry


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Czytam tak i nikt nie sieje CAN na pierwszą dawke. Mysle tak zobić Ewentualnie zmieszaś z saletrosanem bądz CAN na pierwsze a saletrosan na drugie. Co o tym myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

CHcialem wysiac 210kg saletry 34N a wysialo mi sie 170kg oczko pomylilem w siewce , i wyszlo tak ze na 2 dawke bede musial dac 270kg/ha Saletry , dalbym to troche wczesniej jak przed 1 kolankiem i na klos jeszcze 100kg sypne moze tak byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano    3

Czytam tak i nikt nie sieje CAN na pierwszą dawke. Mysle tak zobić Ewentualnie zmieszaś z saletrosanem bądz CAN na pierwsze a saletrosan na drugie. Co o tym myślicie.

 

can to angielska nazwa saletrzaku. niczym się nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Czytam tak i nikt nie sieje CAN na pierwszą dawke. Mysle tak zobić Ewentualnie zmieszaś z saletrosanem bądz CAN na pierwsze a saletrosan na drugie. Co o tym myślicie.

 

Po pierwsze to popatrz na pogody długoterminowe. Wiem że są mało wiarygodne ale zawsze to jakiś punkt zaczepienia. Jeśli nadają deszcz to możesz posiać saletrosan. Saletrosan na 2 dawke słabo pasuje moim zdaniem siarka jest bardziej potrzebna w fazie krzewienia na drugą dawke dasz Can. Jeśli zapowiadają pogode a brak opadów tak jak np. u mnie to siej saletre. Ogólnie jak nie kupowałeś nawozów to zrezygnuj z tego Canu na rzecz saletry albo mocznika na drugą dawke.

 

Dziś próbowałem z pierwsza dawką saletry na pszenice i troche klapa. Mokro jeszcze jest jednak w niektórych miejscach. Ogólnie bym sie przebił ale kolein bym troche ponarabiał dlatego odpuściłem może za tydzien posieje jest czas.

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Pewnie że nie ma co się spieszyć. Nadają do środy ocieplenie a potem znowu na mazurach 5,4 w dzień a w nocy mróz. Pewnie po 20tym zrobi się naprawdę ciepło. Po niedzieli bobiki posieje jak się uda a potem azot dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HubertKozie    0

Mam takie pytanko  jaki dac nawóz na drugą i ostatnia dawke w pszenicy ozimej przy wysokim ph powyzej 7,2 Mocznik nie będzie się utleniał

bleba to rędzina a głębiej opoka pole bjaławe od kredy

Edytowano przez HubertKozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Panowie takie pytanie czy saletrosan lepiej dać na pierwszą dawkę czy lepiej na drugą?? (pszenica w miarę dobrze rozkrzewiona). 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cypiz5    7

Jutro ruszam z azotem na pszenice nie ma co czekać, na pierwszy strzał pójdzie 68kg N/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

Przy pogodzie w dzień ok + 13-15 stopni w nocy ok. +3 stopni w jakim czasie zacznie działać saletra amonowa ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarciu11    21

Ok dziekuje bardzo kolego knoro93

narazie nic jeszcze nie kupione bo i w pole u mnie jeszcze nie da sie wjechać. A ta saletre to lepiej anonową ,potasową ???

Edytowano przez jarciu11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Jak tam w lubelskim koledzy sypiecie na pszenice już azot ? Bo się zastanawiam czy nie wysypać saletry na te później siane żeby do krzewić lekko  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

No i ruszyło. Pszenica od 210kg/ha do 260kg/ha saletry. Jęczmień ozimy ~250kg/ha saletrosanu. Na polach widać prawdziwą wiosnę ruch na całego! ;D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj