Gość marcin12145

Środek chwastobójczy na perz w zbożach

Polecane posty

Napisano (edytowany)

W uprawie jęczmienia nie zniszczysz perzu chyba że chcesz też jęczmień zniszczyć. Attribut tylko w pszenicy i pszenżycie się stosuje.

Edytowano przez marcinnowicki87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ATTRIBUT 70 SG jest jedynym środkiem który ci zwalczy perz chociaż też nie wiem czy na jare można. Ale wyjdzie to cie kilka stów na ha wiec daj sobie spokój i po żniwach glifosatem

 

albo przed żniwami, lepszy zbiór,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

nie pryskaj attributem, ja kiedyś kawałek opryskałem, i to dawką zmniejszoną i jęczmień odczuł i to dość ostro, jak dasz dawkę na perz to wcale się nie wykłosi, tak mi powiedział przedstawiciel Bayera, bo miał taki przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Na teraz chwastox a na pesz tuż przed zbiorem np. randap - coś z glifosatem , inaczej przy dużym zachwaszczeniu możesz tego kombajnem nie skosić . Na pewno na tym nie stracisz , będziesz miał suchą słomę , ziarno i kombajn to szybciej skosi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przeczekaj i przed żniwami glifosatem.

Wcześniej jaki stosowałeś herbicyd, że tego zielska nawet troche nie przychamował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zico99    4

Witam posialem żyto i mam pytanie jakim środkiem opryskac pole po wzejściu perzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Żaden środek nie skasuje perzu bez szkody dla żyta. Na chwasty Glean 75WG polecam skuteczny i tani środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Może Attribut. Można go stosować w pszenicy i w pszenżycie. O życie nic nie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Trzeba było pryskać wcześniej na ściernisko przed orką jakimś zamiennikiem Roundapu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Raczej niema takiego oprysku żyto powinno zadusić perz i tuż przed zbiorem lub po opryskać pole i go zlikwidujesz a teraz to ciężko może Attribut go zahamuje ale go nie usunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1999    8

Witam wszystkich mam problem zasiałem na jesień pszenżyto na 2 ha i w jednym miejscu na górce pojawiła się masa perzu jak go zlikfidować na wiosnę aby tą górkę uratować podkreślam że reszta pola jest czyściutka z góry dziękuje za pomoc.

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

apyros na wiosne jak ruszy wegetacja powinien pomoc(zastopuje wzrost perzu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja raz tak mialem :) ale po żniwach duża dawką rand*pu (duże stężenie) przelecialem i na dzień dzisiejszy mam spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

po zniwach roundap albo tajfun...zastosuj wieksza dawke niz na etykiecie jesli jest duzo perzu...u mnie na na nowej działce zaperzonej okropnie dopiero podwojna dawka tafunu pomogła...pozniej tylko to skosiłem kosiarka zebrałem i zutylizowałem...jakos przyorywac tego mi sie nie widziało...sam chwast na chwascie...efket taki ze pole ładne i czyste bez chwastów zostało do dzis;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

jeśli wczoraj zasiałem owies i jak bym jutro poprysakał na perz roundup'em ? Czy taki zabieg nie zaszkosdził by zbożu które jeszcze nie wzeszło a perz jest widoczny. Wiem że ziemniaki można tak odchwaszczać, znajomy pryskapo siewie kukurydzy aleprzed wschodami ruond*pem i jest ok. Ale czy owies można ?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mustafakali    3

Doszła mi Nowa dzierżawa ale na polu jest sporo perzu A chciałem zasiać tam jęczmień jary czy na dzień dzisiejszy dostanę są środki do zwalczania perzu w jęczmień jarym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345
mustafakali napisał:

Doszła mi Nowa dzierżawa ale na polu jest sporo perzu A chciałem zasiać tam jęczmień jary czy na dzień dzisiejszy dostanę są środki do zwalczania perzu w jęczmień jarym?

ha ha mam identyczna sytuacje juz wiem ze perzu niczym nie zwalcze i nie przychamuje opierdziele te 3 ha axialem komplet a nóż coś ten perz zatrzyma


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj