Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne.

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 05 listopad 2009 - 09:52

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. napisełem że przy rzepaku się nie sprawdza, to jest wada,i nikomu nie polecam,wyłanczanie kólek jest lepsze, ale nie w wykonaniu famarolu, kolega ma to co roku widać po wschodach na polu działanie ścieżek
jak będzie lepsza pogoda,to może zapodam fotke z pola po famarolu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Dzisiaj, 09:41
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 listopad 2009 - 17:27

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Sprawdziłem, mam 762 impulsy na 100 metrów przejazdu. Na zwięzłych ziemiach jest OK, ale na piaszczystych poślizg dochodzi nawet do 10%.

#23 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 listopad 2009 - 20:13

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Dzięki za informacje,ja już swojego schowałem i sterownik odłaczyłem, na wiosne mmuszę go dokładnie sprawdzić.

#24 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:49

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Nie chciałem zakładać nowego tematu ale mam pytanie-chcę zakupić sobie agregat uprawowo-siewny z hydropakiem, przerabiam mój siewnik Poznaniak na hydrauliczne znaczniki-jak to wszystko podłącze do hydrauliki? Poprzez jakiś zawór, może taki kulkowy?

#25 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 26 styczeń 2010 - 23:17

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. siłowniki jednostrone i podłaczone pod jedną sekcję dwa siłowniki i gitara ja mam tak w moim poznaniaku

#26 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 08:53

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. no ale do przełączania znaczników również siłownik jednostronnego działania? Próbowałem tak montując sprężynę do powrotu ale za bardzo to nie działało i nie cofało.

#27 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 27 styczeń 2010 - 09:55

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. ten siłownik musi działać w taki sposób aby podnosił tłok i pod wpływem ciężaru opada gdy wciśniesz dzwignię jeden szybko podskakuje do góry natomiast drugi opada samoczynnie pod ciężarem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 14:39

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. zgadza się co mówisz bo miałem kiedyś "Bolka" i tam były dwa siłowniki jednostronne i tak to działało ale ja chce jeden dwustronnego działania a więc jak to będzie?

#29 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:01

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Najłatwiej to siłownik dwustronnego działania poziomo jeden koniec na stałe do ramy drugi do pionowej dzwigni .Dół dzwigni na sworzniu do ramy w połowie drugi koniec siłownika ,u góry dzwigni linka znacznikow ,proste, ale nie wiem czy zrozumiale napisałem ,mam w jednym siewniku taki patent więc mogę puścić fotkę e-malem.

#30 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:17

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. ok to może jeszcze poproszę te fotki. Z góry dziękuję. mail; wyrebski1@tlen.pl

#31 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 28 styczeń 2010 - 20:53

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. ja w swojej hassi miałem mechaniczne ścieżki ale na 12m. a ja robię 15m a żeby robić 15 to trzeba było kupić zapadkę inną co przewyższało koszt zakupu siłownika od wysuwu motowideł od bizona wraz z wężami,troche przeróbek i teraz mam hydrauliczne ścieżki i od tego roku w zbożach wyłączam po trzy lejki na koło aby zetor się mieścił bez problemu w ścieżki.koszt siłownik razem z wężami i złączkami to ok.350 zł.nawet nie zakładałem dławików bo przykręcam zawór w ciągniku i jest ok.

#32 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 luty 2010 - 18:16

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. a co wtedy kiedy np chciałbym mieć trzy siłowniki dwustronnego działania (hydropak, znaczniki, ścieżki)? Jakiś rozdzielacz, może po swojemu skombinowany?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share grzesior90

grzesior90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 16 luty 2011 - 20:18

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Ja w swoim amazone d7 mialem znaczniki mechaniczne, i zrobilem tak..... linki od znacznikow polaczylem kawalkiem lancuszka, do siewnika zamontowalem silownik dwustronnego dzialania i ten lancuszek przykrecilem na koniec trzpienia silownika. HYdropak mam podlaczony pod jedno gniazdo, znaczniki pod dwa, i teraz sciezki musze zrobic elektryczne. Jak chcesz miec znaczniki skladane do pionu to juz konieczne musisz kombinowac z dwoma silownikami :(