Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne.

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rastafarmer

rastafarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 21:26

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Witam! :)
Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca z ścieżkami jak w temacie? Mam zamiar kupić agregat amazone 3m i nie wiem co i jak :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Dzisiaj, 03:38
  •  

#2 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 18:54

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. no ja kolego mam ścieżki elektryczne i uwazam ,że chyba to jest najlepsze rozwiązanie , masz sterownik i kabel do zapalniczki i przycisk i jak ci pasuje tak sobie ustawiasz przejazdy , bardzo wygodne. Hydrauliczne nic nie powiem bo takimi nigdy nie robiłem a co do automatycznych to myślę ,że najgorsze bo jak sie siewnik zapcha to odrazu i ściezka sie przestawia a w innych nie
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#3 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 18:57

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. też mam elektryczne no i trzeba liczyć przejazdy aby w odpowiednim momencie załączyć
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#4 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 19:01

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Kolego a jaki ten siewnik chodzi mi o model ??? i czy nowy czy używany

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2009 - 22:47

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. U mnie w Vitasemie jest automat do zakładania ścieżek. Wprowadza się szerokość siewnika, wybiera szerokość maszyny pod która zakładane będą ścieżki. Przykład siewnik 4m, opryskiwacz 20m. Także ścieżki wydzielane są w trybie, 1:5;2:5,...;5:5. Na 5:5 następuje uaktywnienie ścieżki i na panelu świeci się dioda. W sterowniku mam możliwość ustawienia czasu zwłoki zmiany numeru przejazdu. Czyli, jak się zapcha i podniesie się siewnik, to musisz wykonać oczyszczenie w określonym czasie, po jego upływie następuje przeskok przejazdu. Poettinger stosuje sprzęgiełka elektryczne.

@Vitasem gdybyś to czytał i wykrył jakiś błąd to proszę popraw mnie. Nie mam dostępu do manuala.

#6 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 03 listopad 2009 - 23:01

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. a ja w swoim moge manualnie zakładać ścieżki i automatycznie, czujniki od ścieżek są przy znacznikach,także nie ma problemu jak go podniosę i opuszcze to przeskoczy,ale jest znowu problem jak puszcza hydraulika w ciągniku,znacznik opadnie troche i sam się przełącza.

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 listopad 2009 - 23:08

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Ja też mogę manualnie zakładać.

@miszka31 jaki masz siewnik i jak bardzo rozbudowany sterownik? Jak masz rozwiązany system zamykania aparatów?

#8 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 23:28

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. W siewnikach AMAZONE typu D-8, RPD 301 i AD 301 montowane były ścieżki sterowane hydraulicznie, które są sprzężone ze znacznikami i podając ciśnienie oleju jeden znacznik się podnosi, drugi opada a automat od ścieżek się przełącza co pokazuje kółeczko z cyframi.Owo kółeczko w raz z odpowiednią zębatką dobierasz na taki rozstaw ścieżek jaki robisz.Zawsze jak wskazuje 0 to są zakładane ścieżki.
Tego typu automaty mają jeszcze możliwość zrobienia korekty przez pociąganie za sznurek.
Takie ustrojstwo było montowane i w nowszych modelach, ale jak zestaw ma być doś nowy i siewnik miał by mieć elektryczny sterownik to wtedy przy siłownikach od znaczników są czujniki indukcyjne i przy stawianiu ich do pionu dają impuls i wszystko ci cię wyświetla.
Napisz co konkretnie masz na oku, bo o AMAZONKACH co nieco wiem.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#9 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 17:52

Ja też mogę manualnie zakładać.

@miszka31 jaki masz siewnik i jak bardzo rozbudowany sterownik? Jak masz rozwiązany system zamykania aparatów?

Mam poloneza 4m, zamykanie odbywa się za pomocą siłownika elektrycznego, który zasówa zastawki den wysiewających,przy rzepaku to się nie sprawdza, sterownik posiada;czujnk poziomu ziarna,iloś ha ktore obsiał siewnik,prędkość, wydajność,czujnk obrotów wałka wysiwającego, jakie masz koła w swoim i jaką masz liczbe wpisaną w sterowniku,chodzi mi o to by dobrze liczył hektary u mnie jest 82

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2009 - 18:28

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Koła mam 10.0/75-15.3. Co do liczby impulsów to w piątek napisze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:13

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. ja mam nowy agregat famarolu plus s400. sciezki pneumatyczne ze sterownikiem, który sam zlicza przejazdy za pomacza cujnika przy znacznikach hydraulicznych. Istnieje mozliwość recznego przelaczania przejazdów za pomaca przycisku "+". Ustawiam za którym przejazdem ma byc załaczona scieżka i jazda. Na prawde fajna sprawa. Jednak zauwazylem po wschodach ze czasem jedna sciezka cos szwankowala mysle ze to gdzies przeciek przy przewodzie od powietrza.

Ps: sciezki załaczaja sie przez wyłączenie kółek wysiewajacych co powoduje natychmiastowe załaczenie scieżki (nie tak jak przy zamykaniu denek gdzie siew trwa przez kolejne kilka metrów az do wykonczenia sie ziarna). Polecam takie rozwiazanie.

#12 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:28

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. czemu polecasz jak to jest nowe i już szwankuje,to podłączone masz pod wyjście pneumatyczne w ciagniku?

#13 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:34

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Tak siewnik podłaczony mam pod pneumatyke w ciagniku. Polecam przede wszystkim mechanizm wyłaczania kółek a nie zapadek. sami wiecie ze zapadki po zamknieciu nie powoduja natychmiastowego wyłaczenia siewu. pozostala ilosc ziarna starcza na przejechanie kilku lub kilkinastu metrów. przy wyłaczeniu kółek ślad zostaje natychmiast od opuszczenia siewnika!

gdy kółka sie nie krecą to nawet jedno ziarko nie poleci... nie wazne czy pszenica czy rzepak! Na zasuwach to róznie bywa!

#14 Share chłop z mazur

chłop z mazur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:39

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. To rozwiązanie szwankuje bo jest niedopracowane, tzn siłowniczki mają za małą średnice przez co są zbyt "słabe" aby rozsunąć zazębienie kółek wysiewających z kółkiem napędowym. Rozwiązanie jest dobre bo tanie, zastosowany zawór pneumatyczny (EZP 12 taki jak w samochodach) kosztuję ok 100 zeta, siłowniczki ok 35 zeta/szt , do tego troszkę prewodów 8/1mm i złączeki jest git. A z całą pewnościa jest to rozwiąznanie lepsze od stosowanego wcześniej przez Famarol siłownika elektrycznego i systemu linek, które wogóle nie działało przy minimalnej ilości kurzu.
Zasililanie w powietrze jest z instalacji pneumatycznej ciągnika.
@ Cihu: czy masz na siewniku dodatkowy zbiornik na powietrze i zawór przeciwzwrotny?
Agatka (dla przyjaciół Bajbusek) Taka maleńka istota, a nadaje życiu zupełnie nowy wymiar :D

Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

#15 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:43

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. niestety nie mam takiego zbiornika. pneumatyka załacza elektrozawór sterowany sterownikiem

#16 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 04 listopad 2009 - 21:50

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. Ja mam mechaniczne w Noedstenie Lift-o-maticu ale odjąłem bo nie umiem się tym psoługiwac :P wiem że jak iles razy podniosłem siewnik to się zapadki zamknęły :P
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#17 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 22:15

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. zapadki na unoszenie to lipa jest. zapcha sie to potem musisz 5-6 razy podnosic i upuszczac siewnik zeby spowrotem licznik dobrze wskazywal

#18 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 23:11

Tak siewnik podłaczony mam pod pneumatyke w ciagniku. Polecam przede wszystkim mechanizm wyłaczania kółek a nie zapadek. sami wiecie ze zapadki po zamknieciu nie powoduja natychmiastowego wyłaczenia siewu. pozostala ilosc ziarna starcza na przejechanie kilku lub kilkinastu metrów. przy wyłaczeniu kółek ślad zostaje natychmiast od opuszczenia siewnika!

gdy kółka sie nie krecą to nawet jedno ziarko nie poleci... nie wazne czy pszenica czy rzepak! Na zasuwach to róznie bywa!

przy zbożu to ilość ziarna nie starcza na kilka metrów a co dopiero o kilkuastu ,gorzej jest z rzepakiem i to tylko na krótkich kawałkach,mój ma na liczniku 600ha wysiane i jeszcze nie było przypadku by coś szwankowało.

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 listopad 2009 - 23:18

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. W Poznaniaku mieliśmy zamykane denka, po dwudziestu paru latach to rzepak leciał na zamkniętych. Wyłącznie kółek jest jednak pewniejsze, większość zachodnich firm to stosuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 00:21

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne. oki miszka31 twoj sprzęt jest najlepszy. A ja po prostu dzielilem sie spostrzezeniami i nadal uwazam ze zamykane denka nie sa najleszym rozwiazaniem