rastafarmer

Ścieżki elektryczne, hydrauliczne, automatyczne.

Polecane posty

rastafarmer    0

Witam! :)

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca z ścieżkami jak w temacie? Mam zamiar kupić agregat amazone 3m i nie wiem co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

no ja kolego mam ścieżki elektryczne i uwazam ,że chyba to jest najlepsze rozwiązanie , masz sterownik i kabel do zapalniczki i przycisk i jak ci pasuje tak sobie ustawiasz przejazdy , bardzo wygodne. Hydrauliczne nic nie powiem bo takimi nigdy nie robiłem a co do automatycznych to myślę ,że najgorsze bo jak sie siewnik zapcha to odrazu i ściezka sie przestawia a w innych nie


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

też mam elektryczne no i trzeba liczyć przejazdy aby w odpowiednim momencie załączyć


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie w Vitasemie jest automat do zakładania ścieżek. Wprowadza się szerokość siewnika, wybiera szerokość maszyny pod która zakładane będą ścieżki. Przykład siewnik 4m, opryskiwacz 20m. Także ścieżki wydzielane są w trybie, 1:5;2:5,...;5:5. Na 5:5 następuje uaktywnienie ścieżki i na panelu świeci się dioda. W sterowniku mam możliwość ustawienia czasu zwłoki zmiany numeru przejazdu. Czyli, jak się zapcha i podniesie się siewnik, to musisz wykonać oczyszczenie w określonym czasie, po jego upływie następuje przeskok przejazdu. Poettinger stosuje sprzęgiełka elektryczne.

 

@Vitasem gdybyś to czytał i wykrył jakiś błąd to proszę popraw mnie. Nie mam dostępu do manuala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

a ja w swoim moge manualnie zakładać ścieżki i automatycznie, czujniki od ścieżek są przy znacznikach,także nie ma problemu jak go podniosę i opuszcze to przeskoczy,ale jest znowu problem jak puszcza hydraulika w ciągniku,znacznik opadnie troche i sam się przełącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też mogę manualnie zakładać.

 

@miszka31 jaki masz siewnik i jak bardzo rozbudowany sterownik? Jak masz rozwiązany system zamykania aparatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

W siewnikach AMAZONE typu D-8, RPD 301 i AD 301 montowane były ścieżki sterowane hydraulicznie, które są sprzężone ze znacznikami i podając ciśnienie oleju jeden znacznik się podnosi, drugi opada a automat od ścieżek się przełącza co pokazuje kółeczko z cyframi.Owo kółeczko w raz z odpowiednią zębatką dobierasz na taki rozstaw ścieżek jaki robisz.Zawsze jak wskazuje 0 to są zakładane ścieżki.

Tego typu automaty mają jeszcze możliwość zrobienia korekty przez pociąganie za sznurek.

Takie ustrojstwo było montowane i w nowszych modelach, ale jak zestaw ma być doś nowy i siewnik miał by mieć elektryczny sterownik to wtedy przy siłownikach od znaczników są czujniki indukcyjne i przy stawianiu ich do pionu dają impuls i wszystko ci cię wyświetla.

Napisz co konkretnie masz na oku, bo o AMAZONKACH co nieco wiem.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Ja też mogę manualnie zakładać.

 

@miszka31 jaki masz siewnik i jak bardzo rozbudowany sterownik? Jak masz rozwiązany system zamykania aparatów?

 

Mam poloneza 4m, zamykanie odbywa się za pomocą siłownika elektrycznego, który zasówa zastawki den wysiewających,przy rzepaku to się nie sprawdza, sterownik posiada;czujnk poziomu ziarna,iloś ha ktore obsiał siewnik,prędkość, wydajność,czujnk obrotów wałka wysiwającego, jakie masz koła w swoim i jaką masz liczbe wpisaną w sterowniku,chodzi mi o to by dobrze liczył hektary u mnie jest 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koła mam 10.0/75-15.3. Co do liczby impulsów to w piątek napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

ja mam nowy agregat famarolu plus s400. sciezki pneumatyczne ze sterownikiem, który sam zlicza przejazdy za pomacza cujnika przy znacznikach hydraulicznych. Istnieje mozliwość recznego przelaczania przejazdów za pomaca przycisku "+". Ustawiam za którym przejazdem ma byc załaczona scieżka i jazda. Na prawde fajna sprawa. Jednak zauwazylem po wschodach ze czasem jedna sciezka cos szwankowala mysle ze to gdzies przeciek przy przewodzie od powietrza.

 

Ps: sciezki załaczaja sie przez wyłączenie kółek wysiewajacych co powoduje natychmiastowe załaczenie scieżki (nie tak jak przy zamykaniu denek gdzie siew trwa przez kolejne kilka metrów az do wykonczenia sie ziarna). Polecam takie rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

czemu polecasz jak to jest nowe i już szwankuje,to podłączone masz pod wyjście pneumatyczne w ciagniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Tak siewnik podłaczony mam pod pneumatyke w ciagniku. Polecam przede wszystkim mechanizm wyłaczania kółek a nie zapadek. sami wiecie ze zapadki po zamknieciu nie powoduja natychmiastowego wyłaczenia siewu. pozostala ilosc ziarna starcza na przejechanie kilku lub kilkinastu metrów. przy wyłaczeniu kółek ślad zostaje natychmiast od opuszczenia siewnika!

 

gdy kółka sie nie krecą to nawet jedno ziarko nie poleci... nie wazne czy pszenica czy rzepak! Na zasuwach to róznie bywa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie szwankuje bo jest niedopracowane, tzn siłowniczki mają za małą średnice przez co są zbyt "słabe" aby rozsunąć zazębienie kółek wysiewających z kółkiem napędowym. Rozwiązanie jest dobre bo tanie, zastosowany zawór pneumatyczny (EZP 12 taki jak w samochodach) kosztuję ok 100 zeta, siłowniczki ok 35 zeta/szt , do tego troszkę prewodów 8/1mm i złączeki jest git. A z całą pewnościa jest to rozwiąznanie lepsze od stosowanego wcześniej przez Famarol siłownika elektrycznego i systemu linek, które wogóle nie działało przy minimalnej ilości kurzu.

Zasililanie w powietrze jest z instalacji pneumatycznej ciągnika.

@ Cihu: czy masz na siewniku dodatkowy zbiornik na powietrze i zawór przeciwzwrotny?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

niestety nie mam takiego zbiornika. pneumatyka załacza elektrozawór sterowany sterownikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam mechaniczne w Noedstenie Lift-o-maticu ale odjąłem bo nie umiem się tym psoługiwac :P wiem że jak iles razy podniosłem siewnik to się zapadki zamknęły :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

zapadki na unoszenie to lipa jest. zapcha sie to potem musisz 5-6 razy podnosic i upuszczac siewnik zeby spowrotem licznik dobrze wskazywal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Tak siewnik podłaczony mam pod pneumatyke w ciagniku. Polecam przede wszystkim mechanizm wyłaczania kółek a nie zapadek. sami wiecie ze zapadki po zamknieciu nie powoduja natychmiastowego wyłaczenia siewu. pozostala ilosc ziarna starcza na przejechanie kilku lub kilkinastu metrów. przy wyłaczeniu kółek ślad zostaje natychmiast od opuszczenia siewnika!

 

gdy kółka sie nie krecą to nawet jedno ziarko nie poleci... nie wazne czy pszenica czy rzepak! Na zasuwach to róznie bywa!

 

przy zbożu to ilość ziarna nie starcza na kilka metrów a co dopiero o kilkuastu ,gorzej jest z rzepakiem i to tylko na krótkich kawałkach,mój ma na liczniku 600ha wysiane i jeszcze nie było przypadku by coś szwankowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Poznaniaku mieliśmy zamykane denka, po dwudziestu paru latach to rzepak leciał na zamkniętych. Wyłącznie kółek jest jednak pewniejsze, większość zachodnich firm to stosuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

oki miszka31 twoj sprzęt jest najlepszy. A ja po prostu dzielilem sie spostrzezeniami i nadal uwazam ze zamykane denka nie sa najleszym rozwiazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

napisełem że przy rzepaku się nie sprawdza, to jest wada,i nikomu nie polecam,wyłanczanie kólek jest lepsze, ale nie w wykonaniu famarolu, kolega ma to co roku widać po wschodach na polu działanie ścieżek

jak będzie lepsza pogoda,to może zapodam fotke z pola po famarolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawdziłem, mam 762 impulsy na 100 metrów przejazdu. Na zwięzłych ziemiach jest OK, ale na piaszczystych poślizg dochodzi nawet do 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

Dzięki za informacje,ja już swojego schowałem i sterownik odłaczyłem, na wiosne mmuszę go dokładnie sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Nie chciałem zakładać nowego tematu ale mam pytanie-chcę zakupić sobie agregat uprawowo-siewny z hydropakiem, przerabiam mój siewnik Poznaniak na hydrauliczne znaczniki-jak to wszystko podłącze do hydrauliki? Poprzez jakiś zawór, może taki kulkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

siłowniki jednostrone i podłaczone pod jedną sekcję dwa siłowniki i gitara ja mam tak w moim poznaniaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
    • Przez Mateusz0110
      Witam
      Moze ktoś mi ktoś powie zanim to rozbioee co tam się mogło stać.chodzi o to że dzisiaj w sumie pierwszy raz używałem bronę wirowa maschio 2.5m areał 3ha uprawa pod siew.brona kupiona używana ładna bo wymalowana wszystko chodziło ładnie cicho,dzisiaj w czasie uprawy skrzynia przekładnia nie wiem jak się to dokładnie nazywa bardzo się grzała wręcz była gorąca nawet kolor na ten skrzyni zmienił kolor od przegrzania to raz a dwa bardzo głośno pracuje i 99 procent że hałas dochodzi właśnie z tej skrzyni olej w skrzyni był i jest 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj