fazi16

Kukurydza

Polecane posty

fazi16    0

Jaki sprzęt uzywacie do cięcie kukurydzy i siania ? Ja mam 5 6 ha kukurydzy. A jaka siejecie odmianę na ziemiach klasy 4 i 5 ja mieszkam w małopolsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Sianie 4 rzędowy punktowy siewnik z aplikatorem cięcie usługa samobieżnym NH 4 rzędy odmiana to nie pamiętam ojciec tym zarządza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

Siewnik meprozeta 4 rzędowy, mechaniczny niestety bez aplikatora, odmiana co roku inna podobnie jak u kolegi powyżej ojciec wybiera i eksperymentuje, co do zbioru na kiszonkę to zazwyczaj usługa NRD-owską sieczkarnią forszajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Siew http://www.agrofoto.pl/forum/siewnik-do-ku...image14422.html

zbiór http://www.agrofoto.pl/forum/3512280rozrzu...image28716.html

Odmian nie znam bo nie kupuje w centrali. Ostatnio wziąłem od znajomego kolby z pola i na wiosnę wymłóciłem. Mam na sprzedanie jeszcze 100kg po 2 zł/kg (już sprzedałem 35 kg a na 50 mam kupca)

 

A tak wogóle to nie ma takiego tematu przypadkiem??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Siew Poznaniak na redlicach talerzowych 3m wychodzi 5 rzędów plus przeróbki takie jak kółka dogniatające i podzielona skrzynia nasienna aby jeden rządek miał swoją.

Zbiór forszaj ale zastanawiam się nad swoją sieczkarnią pottinger OK

Odmiana Cyrkon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

siew: Omega 6 rzędów http://www.agrofoto.pl/forum/Omega-image138602.html albo Monosem http://www.agrofoto.pl/forum/Monosem-image139003.html ale to tylko wyjatkowo w tym roku bo byla mala awaria Omegi ale już naprawiona i wczoraj sialiśmy na 2 siewniki :P

zbior: http://www.agrofoto.pl/forum/John-Deer-5820-image91958.html

Odmiany: w tym roku dominowała Opoka no i jeszcze Glejt i jakaś niemiecka, nie pamiętam nazwy.

ok. 9 ha obsiałem Opoka a reszta czyli 4 ha Glejtem i ta niemiecka. wszystko siane na ziemiach 4-6 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

U nas po wielu latach eksperymentów siania odmianami czeskimi, frncuskimi i krajowymi w tym roku obsialismy wszystko Sanem, najlepiej się sprawdza w naszych warunkach (płd.wsch. Mazowsze), niezależnie czy jest rok suchy, czy mokry daje przyzwoite plony. Podobno nie jest najlepszy jeśli chodzi o strawność, ale coś za coś. Siejemy usługowo 4 rzędowym siewnikiem pneumatycznym Accord Optima z podsiewem nawozu, a zbiór tez usługowo Claasem Jaguarem 695SL. Drogo to wychodzi, ale nie wyobrażam sobie kosić Forszajem i 80% ziarna mieć potem w kanale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Siew Poznaniak na redlicach talerzowych 3m wychodzi 5 rzędów plus przeróbki takie jak kółka dogniatające i podzielona skrzynia nasienna aby jeden rządek miał swoją.

Zbiór forszaj ale zastanawiam się nad swoją sieczkarnią pottinger OK

Odmiana Cerone

A po co dzielisz skrzynie?? Wystarczy tylko zamknąć te które nie sieją.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Ja podzieliłem aby nasiona się nie zsypywały z jednego końca do drugiego czasem trzeba przejechać jakiś uskok i się tak zsypywało trza było za każdym razem nagarniać a tak wsypuje ileś tam szufelek i wiem że wszędzie jest tyle samo i się nie zsypuje oczywiście te leje które nie sieją są zamknięte. No i mniej trzeba qq aby zasypać skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Zbiór Pottinger Mex-Ok z gniotownikiem.C 360 ma co robić.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Siew siewnikiem pneumatycznym Becker 6 rzędowy a zbiór 6 rzędową sieczkarnią samobieżną Mengele Mamut :P Odmiany: 3ha LG 22.44, 1ha Dumka 1ha Reduta, 1ha San

 

Jeżeli w tym roku nie sprawdzą się polskie odmiany to za rok tylko francuska.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    519

U mnie siejemy tym co kolega @gryfel A zbieramy CLAAS JAGUAR 690 albo FORTSCHRITT. Do krów kosimy Keperem MW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Umnie siejemy $ rzedowym siewnikiem Gaspardo a zbieramy sieczkarniom jednorzędowom Pottinger...A odmiany nie pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3
divad115    0

Ja tak:sieje pieskiem scinam kosą i przepuszam rzez sieczkarnie która soti w stodole :D

siano kosi mi sąsiad przewracam ręcznie zwoże do stodoły niesprasowane

Troche archaicznie ale nie warto wdawać się w sprzęty na 6 jałowek i 1 krowe


sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Mengele SH 20 + ursus 1224 Odbiera NEw Holland TD70D i Zetor 7211 + 2 HL 6011

W silosie gniecie i rozpycha Zetor 120 KM + tur 8

Wydajność około 4 ha/ dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

W tym roku siew to: kuhn maxima 2ts 6 rzędów

Zbiór najprawdopodobniej Jaguar 685 sl ;)

Odmiany 3,5 ha Tk 160 i 0,5 ha glejt


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

Wsypuje do takiego jakby płotu jak my to nazywamy wrzucę zdjęcia to zobaczycie. Suszy się w nim od jesieni do lata i wtedy młócimy na takiej młocarni samemu skonstruowanej i sprzedajemy. Zalety to nie trzeba używać suszarni nie potrzebne dodatki do kombajnu i jeszcze osadki służą jako opał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj