Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy model ZETORA- Maxterra

474 odpowiedzi na ten temat

#161 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:28

Nowy model ZETORA- Maxterra jak kupuje cala skrzynie np. ZF to razem ze wzmacniaczem momentu :P
a jesli robi sama to mysi go zaprojektowac i skonstruowac, dzialaja na tej samej zasadzie, wiec sa podobne w budowie. moga sie roznic np. sterowaniem
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy model ZETORA- Maxterra Dzisiaj, 17:44
  •  

#162 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:34

Nowy model ZETORA- Maxterra Nmo i brzozak2@ łądnie wyjaśnił... i o to mi chodziło... ale wzmacniacze zachodnich firm są trwałe, a ursusa "zółw", "zając" ("ursusshift" :P ) lubi sie często popsuć... ale to jest chyba troche inna konstrukcja niż ta zachodnia???

#163 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:38

Nowy model ZETORA- Maxterra zasada dzialania jest ta sama, ale konstrukcja i rozwiazania techniczne calkiem inne
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#164 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:41

Nowy model ZETORA- Maxterra No i o to mi chodizło, że konstrukcja i rozwiązania są inne i podejżewam że w zetorze też jest inna nie na bazie powershift tylko własnej konstrukcji :P

#165 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 20:21

Nowy model ZETORA- Maxterra Tylko odróżnij jedno stopniowy powershift z ciężkich ursusów i zetorów z technologią z przed ponad 30 lat (który twierdzisz, że jest zawodny) z trzy stopniowym powershiftem z nowych zetorów bo to zupełnie rozwiązanie, który nie wiele się różni od stosowanych w innych ciągnikach.

#166 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 20:56

No i o to mi chodizło, że konstrukcja i rozwiązania są inne i podejżewam że w zetorze też jest inna nie na bazie powershift tylko własnej konstrukcji :P

Z twoich wypowiedzi wynika jakoby nazwa powershift była zarezerwowana tylko dla produktów jednej firmy (lub w co coraz bardziej wierzę każdej byle nie Ursusa i Zetora). Tak więc każda firma która nie korzysta z gotowych rozwiązań ma swój własny powershift: MF ma swój 'masseyfergusonshift', John Deere ma swój 'johndeereshift', McCormick ma swój 'mccormickshift', a ten nieszczęsny Zetor ma 'zetorshift'. A to czy jest on trwały czy nie można się pytać tylko użytkowników. Co do budowy na linku którym ci wcześniej podałem są pokazane rozwiązanie kilku firm i Zetora w postaci schematów, więc nikt nie powinien się zasłaniać nieznajomością języka, wystarczy spojrzeć.

#167 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 01:35

Tylko odróżnij jedno stopniowy powershift z ciężkich ursusów i zetorów z technologią z przed ponad 30 lat (który twierdzisz, że jest zawodny) z trzy stopniowym powershiftem z nowych zetorów bo to zupełnie rozwiązanie, który nie wiele się różni od stosowanych w innych ciągnikach.

potwierdzam, powershift zetora nie odroznia sie niczym na minus od zachodnich konkurentow, fakt ze silnik ma slaba charakterystyke, ale to osobne zagadnienie

#168 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 16:27

Z twoich wypowiedzi wynika jakoby nazwa powershift była zarezerwowana tylko dla produktów jednej firmy (lub w co coraz bardziej wierzę każdej byle nie Ursusa i Zetora). Tak więc każda firma która nie korzysta z gotowych rozwiązań ma swój własny powershift: MF ma swój 'masseyfergusonshift', John Deere ma swój 'johndeereshift', McCormick ma swój 'mccormickshift', a ten nieszczęsny Zetor ma 'zetorshift'. A to czy jest on trwały czy nie można się pytać tylko użytkowników. Co do budowy na linku którym ci wcześniej podałem są pokazane rozwiązanie kilku firm i Zetora w postaci schematów, więc nikt nie powinien się zasłaniać nieznajomością języka, wystarczy spojrzeć.

Spokojnie kolego... już wszystko wyjaśnione i o to mi chodziło :P
W forterze jest 3-stopniowy wzmacniacz, a w ursusie tak jakby 2-stopniowy...
A co do nazw to są różne:
ursus-nie ma nazwy poprostu wzmacniacz lub tzw."zółw-zając"
MF-dynashift
JD-ma rodzaje przekładni np. powerquad :)

#169 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 17:11

Nowy model ZETORA- Maxterra a ja tak patrze, ze troche nieprawdę napisalem w poscie wyzej, poniewaz w sensie poprawnosci dzialania i bezpieczenstwa ukladu napedowego rzeczywiscie nie odroznia sie niczym od zachodnich przekladni, ale jesli chodzi o komfort to juz tak :P :
- szarpie,
- ma dosyc duze (wyraznie odczuwalne) opoznienie czasowe, w zachodnich sprzetach nie ma czegos takiego.

#170 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 17:27

Nowy model ZETORA- Maxterra szarpie dlatego, że różnica prędkości między tzw. zółwiem a zającem jest dość duża...
a z opóźnieniem pewnie dlatego że olej dochodzi po czasie i tarczki też ściska po chwili (o ile dobrze pamiętam to żółw/zając w ursusie działa na podobnej zasadzie co załączanie przedniego napędu) :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 22:36

Nowy model ZETORA- Maxterra no tak tylko w innych konstrukcjach zmiana przelozenia tez odbywa sie na drodze hydraulicznej, a opoznienia nie ma, gdyz jak wiadomo plyn nie jest scisliwy (no praktycznie nie jest, ale na pewno organoleptycznie nie da sie tego stwierdzic) :P

#172 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 06:46

Nowy model ZETORA- Maxterra Być może to już uległo poprawie bo na głównej stronie Zetora w opisie Forterry pisze: The hydraulic circuits of
power shift and PTO are designed with a new electro-hydraulic distributor.

#173 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 09:33

Nowy model ZETORA- Maxterra calkiem mozliwe, nie mialem jeszcze okazji jechac nowymi zetorami, jesli ktos mial to niech sie wypowie :P

#174 Share lolo

lolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 20:17

Nowy model ZETORA- Maxterra Dzisaj byłem w minikowe i słyszałem ze maja wyjść nowe zetory z silnikem 6 cylindrowym. Wiek ktoś coś o tym. Sorki za błąd w temacie :D

#175 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 20:30

Nowy model ZETORA- Maxterra To temat edytuj i będzie ok :D

Jeśli chodzi o Zetory 6cyl to masz na myśli nową serię Maxterra ale prace nad nią zostały podobno zawieszone przez kryzys.
Więcej o nic tutaj: >link< :D

#176 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 21:38

Nowy model ZETORA- Maxterra oprocz maxterry ma wyjsc Forterra 6C z silnikiem 6 cylindrowym i jeszcze jakis nie pamietam jak sie mial nazywac le mial miec skrzynie ZF z rewersem elektrohydraulicznym podbna jak w proximie power. ten model mial sie chyba nazywac Forterra power.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#177 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 01:16

Nowy model ZETORA- Maxterra czekamy z niecierpliwością na te oba nowe modele - to będą maszyny konkretne

#178 Share lolo

lolo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 08:08

Nowy model ZETORA- Maxterra Zgadzam się z wami średniej klasy ciągnik za nie duża kase.
PS Żeby Ursus się tak rozwija to by było pięknie. A co to za skrzynia ZF
--
lolo

#179 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 10:42

Nowy model ZETORA- Maxterra ZF to nie model skrzyni tylko firma ktora produkuje te skrzynie. o ile sie nie myle to nawet do niektorych modelow Fendta montowano skrzynie firmy ZF. haha pomyslcie jaka bedzie cena Forterry 125 power. ja obstawiam ze cos ok. 200 tys zl. no ale ten rewers elektrohydr. mowi sam za siebie. mysle ze bedzie wart tej ceny no ale by mogli dac te 4 biegi wlaczene pod obciazeniem bez sprzegla no i bardziej bogate EHR bo to co jest to szalu nie robi.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 05 lipiec 2009 - 13:24

Nowy model ZETORA- Maxterra A kiedy ma wyjść ta Forterra Power ? Wie ktoś
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Dodaj odpowiedź