kamil18fmr

Nowy model ZETORA- Maxterra

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Henius91    1543

oprocz maxterry ma wyjsc Forterra 6C z silnikiem 6 cylindrowym i jeszcze jakis nie pamietam jak sie mial nazywac le mial miec skrzynie ZF z rewersem elektrohydraulicznym podbna jak w proximie power. ten model mial sie chyba nazywac Forterra power.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

Zgadzam się z wami średniej klasy ciągnik za nie duża kase.

PS Żeby Ursus się tak rozwija to by było pięknie. A co to za skrzynia ZF

--

lolo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ZF to nie model skrzyni tylko firma ktora produkuje te skrzynie. o ile sie nie myle to nawet do niektorych modelow Fendta montowano skrzynie firmy ZF. haha pomyslcie jaka bedzie cena Forterry 125 power. ja obstawiam ze cos ok. 200 tys zl. no ale ten rewers elektrohydr. mowi sam za siebie. mysle ze bedzie wart tej ceny no ale by mogli dac te 4 biegi wlaczene pod obciazeniem bez sprzegla no i bardziej bogate EHR bo to co jest to szalu nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

Prawdopodobnie na początku stycznia. Tak diler mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
czekamy z niecierpliwością na te oba nowe modele - to będą maszyny konkretne

Oby ceny nie były konkretne, w co wątpię :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

Też mam taką nadzieje. Ale zawsze lepiej czecha wziąć niż Ursusa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

Ursus nie ma mowy żeby nowa skrzynie wprowadził.

Po I nie stać ich na to a po II większość Ursusów to projekty Zetoroskie w o wiele gorszym wykonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

eee... produkty zetorowskie?? pierwsze slysze. od kiedy w zetorach montowano silnik perkinsa?? a po drugie zetor jeszcze nie zrobil nowego ciagnika o mocy powyzej 120 KM (mowa o nowych modelach) a ursus mial ich az 5. m.in. 1634,1654,1674,1734,1934. jezeli do tych modeli (1634 i 1734 juz chyba nie produkuja) wprowadza skrzynie z rewersem i biegami pod obciazeniem, a chociaz by taka jak w Forterra z rewrsem mechanicznym i polbiegami to mozna sie spodziewac ze 1674 bedzie czesciej sprzedawany niz zetor bo zetor nie moze nic zaoferowac w przedziale mocy 120-190 KM. no ale poczekajmy, moze zetor maxterra bedzie jakas alternatywa dla 1674.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

TO co piszesz to są wszystko projekty zetora z przed 10 lat. I zetor przynajmniej lepiej się rozwiną. A silnik perkinsa z tego względu ze polacy nie umieją zaprojektować porządnej klasy silnika. Jedyny polski ciągnki który jako tako działa to Ślązak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ślązak to też składak na podzespołach t-150.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0

Nie bądź śmieszny dobrze wiesz ze zetor modernizował wszystko i dlatego buduje od nowa o wiele lepszy ciągnik a Ursus kopiuje wszystko. Nie próbuj udowadniać ze Ursus jest lepszy bo tak nie było i nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Panowie, dzisiaj ciągników nie buduje się od podstaw.

Zawsze jest coś na początku jakiś inny ciągnik, nie ma że zaczynają od zera.

I to tyczy się i Zetora i Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
ZF to nie model skrzyni tylko firma ktora produkuje te skrzynie. o ile sie nie myle to nawet do niektorych modelow Fendta montowano skrzynie firmy ZF. haha pomyslcie jaka bedzie cena Forterry 125 power. ja obstawiam ze cos ok. 200 tys zl. no ale ten rewers elektrohydr. mowi sam za siebie. mysle ze bedzie wart tej ceny no ale by mogli dac te 4 biegi wlaczene pod obciazeniem bez sprzegla no i bardziej bogate EHR bo to co jest to szalu nie robi.

 

 

A czego jeszcze spodziewasz sie w tym EHR ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

EHR to EHR- bajery w podnośniku i co z podnośnikiem można robić oprócz podnoszenia i opuszczania :D ?

W tym EHR co ma Zetor jest już wsumie wszystko.

Co byś chciał?

Elektrozawory na rozdzielaczu?

Automatykę wykonywania zadań na uwrociach?

To już nie należy pod EHR...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolo    0
Panowie, dzisiaj ciągników nie buduje się od podstaw.

Zawsze jest coś na początku jakiś inny ciągnik, nie ma że zaczynają od zera.

I to tyczy się i Zetora i Ursusa.

Ale zgodzisz się ze mną ze 90% Ursusa to pomysły zetoroskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No tak wiesz :D

W ciężkich modelach Zetor [ZTS] był konstruktorem silników a Polacy zajeli się skrzynią i tylnim mostem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Ale zgodzisz się ze mną ze 90% Ursusa to pomysły zetoroskie.

Trochę kolego przesadziłeś. Nie zapominaj o licencji MF. Mniej-więcej po połowie ciągników ursusa jest na podstawie zetora i MF.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
No tak wiesz :D

W ciężkich modelach Zetor [ZTS] był konstruktorem silników a Polacy zajeli się skrzynią i tylnim mostem. :D

 

Konstruowali wspólnie w Brnie tylko potem produkcja została podzielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543
EHR to EHR- bajery w podnośniku i co z podnośnikiem można robić oprócz podnoszenia i opuszczania :D ?

W tym EHR co ma Zetor jest już wsumie wszystko.

Co byś chciał?

Elektrozawory na rozdzielaczu?

Automatykę wykonywania zadań na uwrociach?

To już nie należy pod EHR...

spojz na EHR MFa np. 3125, o wiele bardziej jest rozbudowane a ciagniki te sa o ok. 20 lat starsze. w zetorze to masz tylko podnoszenie i opuszczenie, a gdzie takie cos jak czulosc podnosnika (nie wiem jak to dokladnie nazwac) itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co wiem to w Zetorze też to jest :D.

>link< - Panel EHR i opis pokręteł w Zetorze jest w komentarzach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj