Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy model ZETORA- Maxterra

474 odpowiedzi na ten temat

#141 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 19:49

Nowy model ZETORA- Maxterra Czyli w końcu kiedy będzie ta premiera bo co chwila to jakiś opóźniony termin ;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy model ZETORA- Maxterra Dzisiaj, 21:09
  •  

#142 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 02 marzec 2009 - 21:25

Nowy model ZETORA- Maxterra czyli nie wiadomo kiedy hehe... i to jest pewne! obama rzucil haslo ze kryzys i nawet zetor maxterra sie przestraszyl hehe

#143 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 10 marzec 2009 - 21:44

Nowy model ZETORA- Maxterra zetor ogłosił, że wstrzymuje działania nad MAXTERRĄ, jak dobrze pamiętam to chyba dlatego, że chce przetrwać kryzys i bezpieczniej bedzie wstrzymać nad nim prace... :) tak przeczytałem w "farmerze"... mniejwięcej jakoś tak to brzmiało :)

#144 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 00:22

Nowy model ZETORA- Maxterra calkiem prawdopodobne, tymbardziej, ze nie wydaje mi sie zeby zetor wprowadzil jakas ciekawa propozycje w tym przedziale ciagnikow. to samo co pronar.
mysle ze zetor powoli dzieli los ursusa :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#145 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 marzec 2009 - 18:50

Nowy model ZETORA- Maxterra Nie no brzozak chyba trochę przesadzasz. Zetor dużo lepiej prosperuje od ursusa który z resztą już ogłosił upadłość...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#146 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 20:09

Nowy model ZETORA- Maxterra Ursus chyba nie ogłosił upadłości, tylko ktoś go tam wykupuje... jakiś turek czy ktoś... już dokładnie nie pamiętam :)

#147 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 20:17

Nowy model ZETORA- Maxterra No to kolego zapoznaj się z: http://www.agrofoto....F...html&st=700 I czytaj od posta 707. Mam nadzieje że zetor ma lepszych włodarzy i że nie pozwolą doprowadzić zetora do takiego stanu w jakim jest ursus.
Zapraszam na swój profil

#148 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 21:47

Nowy model ZETORA- Maxterra @milanreal1, masz racje oczywiscie przesadzilem z tym ursusem, ale martwie sie co bedzie dalej z zetorem :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#149 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 19:36

Nowy model ZETORA- Maxterra Ja mam nadzieje że zetor przetrwa i będzie się mieć dobrze. Ursus upadł bo od 15 lat żadnych nowych technologii. A zetor wprowadził proximy i forterry. Ciekawe ciągniki. No i z fotografii ta Maxterra też się wydaje jako ciągnik godny uwagi. Ten kryzys co mamy w nieskończoność trwać nie będzie i myślę że zetor go przetrzyma i rozpocznie seryjna produkcje nowych modeli.
Zapraszam na swój profil

#150 Share caseImaccormik

caseImaccormik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 00:14

Kurde mam juz dośc . Czytam i czytam wypowiedzi ,że Zetory niczym nie odbiegajo od zachodnich ciągników . O czym wy mówicie? Mam 4 letniego Zetora ciągnik szanowany jak widac na zdjęciach . ma przepracowane 1000mth i tak 2 razy wymieniałem pompki hamulcowe i sprzęgłowo , 2 razy wymieniałem oringi na tylnych ramionach podnośnika , z 10 bezpieczników , urwała mi sie dzwignia od rewersu , wymieniałem rozdzielacz hydrauliki , 2 razy świece żarowe i jeszcze ,kilka drobniejszych napraw o których juz nie bede pisał ,aby nie byc monotonnym . Mój kolega ma JD 6210 SE . Ma go 5 lat i dosłownie nic przy nim jeszcze nie robił ,a ciągnik ma 1300mth .

Masz racje kolego, ja mam CASE MX135, 6 lat i nic nie robiłem, a ma 7000 mth. Zetora też miałem dużego, to Case do pięt nie sięga. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 20:17

zetor ogłosił, że wstrzymuje działania nad MAXTERRĄ, jak dobrze pamiętam to chyba dlatego, że chce przetrwać kryzys i bezpieczniej bedzie wstrzymać nad nim prace... ;) tak przeczytałem w "farmerze"... mniejwięcej jakoś tak to brzmiało ;)

W Top Agrar 4 2009 równierz napisali że Zetor zawieśił prace nad Maxterrą z powodu kryzysu. Natomiast pracują nad modyfikacją Forrtery, min. zastosowanie przekładni napędowej z elektrochydrualicznym rewersem

#152 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 20:19

Nowy model ZETORA- Maxterra Mogliby jakiegoś powershifta wstawić, a rewers za to mechaniczny, dla mnie np takie rozwiązanie byłoby lepsze... ;)

#153 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1880 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 21:12

Nowy model ZETORA- Maxterra Powershifta ma już dawno od początku produkcji czyli '98 roku, 3 stopniowego ;)

#154 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 21:37

Nowy model ZETORA- Maxterra Chodziło mi o wzmacniach momentu POWERSHIFT lub inny patent i przynajmniej 4-stopniowy.. a nie 3-stopniowy "zetorshift" ;)

#155 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2009 - 21:54

Nowy model ZETORA- Maxterra Wzmacniacz momentu to to samo co Powersift, cała idea polega na obniżeniu przełożenia(średnio o ok 20%) bez wysprzęglenia, a nazwa to już wybór producenta.

#156 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7077 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 22:07

Nowy model ZETORA- Maxterra Tylko że wzmacniacz momentu z tego co się spotkałem jest jednostopionowy, a Powershift to nawet 8-mio stopniowy ;)

#157 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2009 - 22:25

Nowy model ZETORA- Maxterra Nie do końca, w Forterrach jest trójstopniowy wzmacniacz. 8 stopniowy Poewrshift też jest wzmacniaczem, to po prostu dwie rożne nazwy tego samego mechanizmu. Wszystkiemu winny jest Ursus, mógł w c 385 użyć nazwy powershift i nie było by problemu ;) .

#158 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3633 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 22:33

Chodziło mi o wzmacniach momentu POWERSHIFT lub inny patent i przynajmniej 4-stopniowy.. a nie 3-stopniowy "zetorshift" ;)

W Agrotronach serii K też były 3 półbiegi i jakoś nikt nie płakał z tego powodu.

#159 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1880 postów

Napisany 03 kwiecień 2009 - 23:01

Nowy model ZETORA- Maxterra Wzmacniacz momentu to tylko poskojęzyczna nazwa powershiftu i to wszystko.
Co do postu Daniel215 to nie wiem czemu masz takie uprzedzenia do Zetora. A jak by miał 4 biegi pod obciążeniem to by było też za mało, bo byś co najmniej 5 wymagał ;) ? Jakoś dwustopniowy w Pronarze P5 ci nie przeszkadzał ;) niewiedzieć czemu.
Jakoś zachodnie strony internetowe nie boją się nazwać tego 'Zetorshiftu' - powershiftem:

Keeping a 9kph (5.6mph) forward speed on the gently rolling site required frequent use of the tractor's three-speed powershift function - easy enough to operate using push buttons on the front face of the main gear lever.

Źródło: http://www.fwi.co.uk...irst-drive.html
OOO nawet w DLG zrobili coś co powoduje zgorszenie :D , nazwali 'Zetorshift' - powershiftem.
http://www.dlg-test...._Forterra_e.pdf

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 18:00

Nowy model ZETORA- Maxterra Dobra dobra... nie wymądrzajcie się już tak, a co do waszych postów to bez komentarza... nie można wyjaśnić, napisać na czym polega itd...???
więc zapytam grzecznie... czy np. ten wzmacniacz co montowany jest w zetorze to to samo co powershift w deutzu??? (zasada działanie wiem ze jest ta sama, ale czy konstrukcja itd, jest taka sama) i czy dana firma produkując ciągnik wykupuje jakiś patent na powershift czy sama robi wg. siebie wzmacniacz tak jak potrafi???

Dodaj odpowiedź