Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy model ZETORA- Maxterra

474 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 01 czerwiec 2007 - 22:23

Nowy model ZETORA- Maxterra prosze zeby dyskusja wrocila do tematu czyli: Nowy model ZETORA, Zetor Maxterra bo mam wrazenie ze zchodzi z glownego wątku
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy model ZETORA- Maxterra Dzisiaj, 19:17
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 czerwiec 2007 - 14:46

Nowy model ZETORA- Maxterra przeciez to temat o zetorze MAXTERRA!!!!! jesli ktos nie ma nowych informacji zwiazanych z tym modelem badz przyszloscia zetora (bo posrednio tez tego dotyczy) to niech sie tu nie udziela jest 10 innych tematow w ktorych mozna napisac ze sie ma proxime i ze jest super :angry:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share mateusz256

mateusz256

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 14:26

Nowy model ZETORA- Maxterra Zetor się rozwija :D Jak wejdzie Maxterra to kto zechce kupić nowego ciężkiego Ursusa? Nikt. A w internecie wyczytałem że Ursus ma zamiar w najbliższych latach konkurować z Zetorem i Pronarem, może i z pronarem może sobie pokonkurować ale dla Zetora nigdy nie będzie konkurencją.

#44 Share krzych

krzych

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 15:34

Nowy model ZETORA- Maxterra jeżeli ta maxterra miała by ze 140 160km to pewnie ja kupie bo zetor dobry jest i j****c te zachodnie hydromaty za ogromne pieniadze

///
panuj waść nad językiem!!!!

2ch kumpli 7211, 10540 szukaja 3go 16245 do pomocy

#45 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 15:56

jeżeli ta maxterra miała by ze 140 160km to pewnie ja kupie bo zetor dobry jest i j***c te zachodnie hydromaty za ogromne pieniadze

popieram twoje zdanie nie mowie ze te zachodnie są zle bo moze nawet lepsze ale za tą kase co zetory chodzą to traktor jest super
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#46 Share krzych

krzych

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 sierpień 2007 - 23:39

Nowy model ZETORA- Maxterra a co w nich takiego lepszego Z zachodnimi jest jak z marka ''sony'' kiedys sobie wyrobili pozycje a teraz robia LIPE!!!!! a wszyscy sa zapatrzeni w nie jak w lustro, no moze maja pare bajerow. A zetor jest prosty i tani i moim zdaniem nieodbiega jakościa od zachodnich i taki ma byc!! bo produkuja go w małych Czechach a nie w USA czy Holandi... ciagnik ma cieżko pracowac w polu a z tymi bajerami czy bez to ta praca i tak jest cieżka. wiec po co przepłacacac no chyba ze komus potrzeba duzej mocy to rozumiem

#47 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 11:54

Nowy model ZETORA- Maxterra a spalanie zetor sporo pali ale zetor dla mnie jest najlepszy tylko te spalanie
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#48 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 12:35

Nowy model ZETORA- Maxterra Kurde mam juz dośc . Czytam i czytam wypowiedzi ,że Zetory niczym nie odbiegajo od zachodnich ciągników . O czym wy mówicie? Mam 4 letniego Zetora ciągnik szanowany jak widac na zdjęciach . ma przepracowane 1000mth i tak 2 razy wymieniałem pompki hamulcowe i sprzęgłowo , 2 razy wymieniałem oringi na tylnych ramionach podnośnika , z 10 bezpieczników , urwała mi sie dzwignia od rewersu , wymieniałem rozdzielacz hydrauliki , 2 razy świece żarowe i jeszcze ,kilka drobniejszych napraw o których juz nie bede pisał ,aby nie byc monotonnym . Mój kolega ma JD 6210 SE . Ma go 5 lat i dosłownie nic przy nim jeszcze nie robił ,a ciągnik ma 1300mth .

#49 Share MasseyFerguson15

MasseyFerguson15

Użytkownik

• userphoto
  • Banned
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja, simtractor i wszytko co rolnicze

Napisany 05 sierpień 2007 - 21:29

Nowy model ZETORA- Maxterra O czym wy gadacie co zachodni to zachodni i nie ma co go nawet porównywaćdo ursusa albo zetora wiadomoże jest droższy ale nic za darmo panowie jak sie chce mieć dobrze to trzeba zapłacic

Pozdrawiam Massey
Deutz Fahr -Marka godna zaufania !!!!!!!!!!!!!!!! :D

#50 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 sierpień 2007 - 10:54

Nowy model ZETORA- Maxterra prosze o powrót dyskusji na temat nowych zetorów a nie o wyzszosci zachodnich ciągników nad ciągnikami bylych krajów socjalistycznych
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share krzych

krzych

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 12:46

Nowy model ZETORA- Maxterra Juz zaraz powracamy Ale Wojtku3222 trafił ci sie pewnie jakis trefny model zreszta jak wszedzie w kazdym rodzaju maszyn..ja mam dla porownania twojej wypowiedzi zetora 7211 z 90r od nowosci i licznik motogodzin sie w nim przekrecił jak Boga kocham i wymieniłem w nim tylko pompe wodna jakies 3 lata temu i tryba od blokady noi wiadomo bezpiecznik czasem trzasnie ale to normalne mam też 10540 z 97r też od nowosci ma już prawie 5000mtg i dokupiłem do niego tylko szybe do dzwi bo sie zbiła dosłownie a tak pozatym nawet srubki do niego niedołożyłem u mnie wiekszosc to zetory i wszyscy chwala ci co kupowali zachodnie sprzedaja i kupuja starsze zetroy tj 7211 12245 czy 16245 i to sa maszyny niedozajezdzenia ale kazdy ma ine doswiadczenia. sorry za zejscie z tematu pozdro

#52 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 12:51

Nowy model ZETORA- Maxterra @krzych powiem troche inaczej.Starsze zetory są rzeczywiście nie do zajeżdżenia.To jest fakt.Ale nowe to juz jest troche bubel.Gadałem z wojtkiem i dzieki jego opini chyba niekupie nowego zetora.Jak bym brał to JD

#53 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 17:45

Nowy model ZETORA- Maxterra powracajac do tematu obawiam sie ze cena maxterry moze nie byc wcale tak atrakcyjna
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#54 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 19:42

Nowy model ZETORA- Maxterra a ja w mojej 4 letniej Forterze mam 2000mth i mniej awarii niż Wojtek ale potwierdzam wymieniłem pompke sprzęgłową raz i te oringi na tylnych ramionach też dwa wymieniłem i uważam że mało ma awarii, ciekawe jaki będzie ten nowy model?

#55 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 10:04

Nowy model ZETORA- Maxterra Miejmy nadzieje że cena bedzie w miare do zniesienia i ze jego jakosc bedzie utrzymana lub nawet wyższa niz dotychczas. A Krzychu i inni powiem wam tak( zejde na chwilke z tematu) w tamtym roku kreciłem sie po niemczech w poszukiwaniu wymażonego samochodu jezdziłem głownie po wiejskich okolicach bo w miastach wszystko nasi rodacy wyczyscili i rozmawiałem z wieloma farmerami i oni w niemczech też chwalą sobie zetory. mowia ze jd, case, czy innymi zachodnimi a zetorem robota idzie tak samo tylko ze w zetorze jest troche mniejszy komfort pracy. noi zetor tanszy jest niz tamte
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#56 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 12:04

Nowy model ZETORA- Maxterra Co do marki to nie mam jej nic do zarzucenia, ciągniczki super firma się rozwija, wiele serwisów itp. Ale powiem tak nowe zetory nie są już tak dobre jak stare typu np:5211 czy 7211. Mój wujo kupił nową forterre 11441 i na początku było super ciągał przyczepy po 20t ale w końcu nadszedł czas grozy i dodam że pracuje na 50 ha razem z 7211, wysiadła w nim elektronika, pompa paliwowa itp (to itp to takie małe usterki) a mój drugi wujo ma 5211 z 85r 2 właściciel, co fakt to fakt że nie był on katowany na 20 ha, ale po 26 latach bez remonów ostatnio padła w nim pompka od sprzegła, zapowietrzyła się. A ogólnie te ponad 20 lat przepracowała bez kapitalnego remonciku ;D

#57 Share U1224

U1224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:27

Nowy model ZETORA- Maxterra No dobra umowmy sie, zetor sie rozwija, wyrobił sobie jakas tam renome (mowie o tych nowych, bo te modele z lat 80 i 90 to inna bajka niz te nowe) no i to logiczne ze jak maja popyt to predzej czy pzniej ida w masowke i rozne rzeczy sie moga dziac... i taka jest prawda. Aczkolwiek, licze ze w ciagu 5 lat wejdzie na rynek Maxterra tudziez Forterra II bo jakby sie udalo to 1224 zostanie kiedys tam zastapiony nowym ciagnikiem i jak narazie wplanach jest zetor. Zakladajac ze bedzie jakas 130 konna Forterra to tak, chetnie bym taka kupil.
c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

#58 Share MichuM

MichuM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 październik 2007 - 20:52

Nowy model ZETORA- Maxterra maxtera bedzie w 2009 r.

co do pompek sprzeglowych i hamulcowych - serwisy zetora dostawaly np w tym roku wezwanie do napraw "trefnych" pompek wraz z numerami ciagnikow w ktorych byly zamontowane...wiec problem nadal istnieje, ale podchodzi sie do niego powaznie.

jak na 1000 mth naprawde sporo napraw...znam uzytkownikow forterr co po 5000 mth mieli mniej...aczkolwiek wymienione przez Ciebie usterki typu oringi itp to znane problemy. Nie slyszalem za to o urwaniu dzwigni od rewersu :P

Oczywiscie JD jest lepsze tylko ze moc 110 km kosztuje... prawie 50.000 euro netto czyli o dobre 100.000 zł wiecej od forterry.

#59 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 28 październik 2007 - 12:26

maxtera bedzie w 2009 r.

co do pompek sprzeglowych i hamulcowych - serwisy zetora dostawaly np w tym roku wezwanie do napraw "trefnych" pompek wraz z numerami ciagnikow w ktorych byly zamontowane...wiec problem nadal istnieje, ale podchodzi sie do niego powaznie.

jak na 1000 mth naprawde sporo napraw...znam uzytkownikow forterr co po 5000 mth mieli mniej...aczkolwiek wymienione przez Ciebie usterki typu oringi itp to znane problemy. Nie slyszalem za to o urwaniu dzwigni od rewersu :P

Oczywiscie JD jest lepsze tylko ze moc 110 km kosztuje... prawie 50.000 euro netto czyli o dobre 100.000 zł wiecej od forterry.

zetor 110 km kosztuje okolo 140000 zł a więc ni 100 tys tylko 50, 60
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MichuM

MichuM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 październik 2007 - 18:55

Nowy model ZETORA- Maxterra uczciwie liczac :P realna cena zetora 110 KM to teraz jakies 137.000 brutto - po rabatach.

JD 6420 to 48500 euro netto ale czesto przeliczane po wyzszym niz obecnie kurs czyli okolo 227.000 brutto - nawet jesli odejmiemy z tego 5-10 tysiecy to roznica wyniesie w granicach 90.000 zł - jest to oczywiscie byc moze sluszna roznica w cenie, jednak dzieki niej porownywanie tych dwoch ciagnikow nie ma sensu, no chyba ze ktos odwazy sie na test w stylu cena/jakosc ?

wracajac do maxtery to najwazniejsza bedzie cena tego ciagnika. jednak zetor milczy jak narazie...

Dodaj odpowiedź