Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy model ZETORA- Maxterra

474 odpowiedzi na ten temat

#341 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 20:02

Nowy model ZETORA- Maxterra ...szału ni ma.... w gruncie rzeczy to zmodyfikowana forterra plus nowy 6cyl silnik, myślę, ze jeśli chodzi o konstrukcję ciągnika to już się nic od tego prototypu nie zmieni, ewentualnie w kabinie coś przemodzą bo prawdę mówiąc niektóre przełączniki nie są za ciekawie rozłożone np. nawiewy, klima itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy model ZETORA- Maxterra Dzisiaj, 05:24
  •  

#342 Share m0rt0n

m0rt0n

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 20:19

Nowy model ZETORA- Maxterra więc i cena nie powinna być wysoka chociaż wolał bym zapłacić więcej ale żeby wnętrze było lepie wykończone

taki 150 km nie powinno więcej kosztować w standardzie jak 220 do 240 tyś. brutto

#343 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 20:35

Nowy model ZETORA- Maxterra wlasnie dobrze ze nawiewy sa na slupku, cieszysz sie przez to lepsza widocznoscia.

na pierwszy rzut oka widac, ze z forterra to nie ma kompletnie nic wspolnego :lol: moim zdaniem.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#344 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 20:40

Nowy model ZETORA- Maxterra ten silnik mi cos przypomina :lol:
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#345 Share m0rt0n

m0rt0n

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 20:43

Nowy model ZETORA- Maxterra podobno tylny most i skrzynia biegów jes od forterry

#346 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 21:08

Nowy model ZETORA- Maxterra skrzynia biegow napewno nie jest od forterry...

#347 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 21:12

Nowy model ZETORA- Maxterra tylny most tez nie, to bylby jakis paradoks

no, a to ze chlodnice moga byc podobne czy rurki od dolotu, obudowy filtrow,itp. no to wybaczcie - po co stosowac inne?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#348 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 21:18

Nowy model ZETORA- Maxterra A i nie narzekajcie że zła jakość wykończenia bo to był zapewne w pośpiechu przygotowywany egzemplarz na targi i że się spieszyli i nie wykończyli kabiny to nie otwierali kabiny w czasie targów :lol:

PS: Podobieństwa niektórych części wyposażenia i osprzętu mogą być [i zapewne są] podobne- klasyczny przykład unifikacji części- bo co robić coś nowego [i płacić za to dodatkowe pieniądze] skoro można wykorzystać dotychczasowe elementy...

#349 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 10:25

Nowy model ZETORA- Maxterra Jak dla mnie to żywcem ściągnięte z agrotrona. Tylni most widać, że ZF, skrzynia zapewne też. Kabina też bardzo przypomina agrotrona.

#350 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 25 styczeń 2010 - 21:09

Nowy model ZETORA- Maxterra Może i tak, ale to chyba dobrze że wzorują się na najlepszych.

Nie wiem czemu porównujecie Maxterrę do Forterry. Fakt, są podobne, ale to ze względu na ekonomikę, bo po kiedy robić 2 różne części skoro można jedno, tak jak to powiedział kolega @kris14. Poza tym inna jest wytrzymałość podzespołów, inna wytrzymałość hydrauliki (która zresztą jest Zetor System). Więc myślę że to nie będzie coś jak U 1734 lub 1934 że poskładali z 1634 i 1224 nowe ciągniki, tylko jak już mają coś robić to coś z sensem.
Zauważyłem że macie wątpliwości co do przycisków klimatyzacji na lewym błotniku. Tu też myślę że nie ma co się czepiać, bo to chyba też ma sens, no bo po co sięgać w górę skoro ma się to pod ręką.

Ale to dopiero prototyp i sądzę że do wersji seryjnej jeszcze pozmieniają parę rzeczy.

PS- zauważyliście że Maxterra jest podobna do tego Polskiego szmelcu Crystala 165?? Przypadek, czy Zetor tak pracował nad prototypem Maxterry?
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:15

Nowy model ZETORA- Maxterra wygodniej jest siegac do gory niz odwracac sie zeby przelaczyc na slupku, ale zyskujemy na widocznosci. sterujemy nawiewami dosyc zadko, a patrzymy przez przednia szybe caly czas.

#352 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 09:54

Nowy model ZETORA- Maxterra A ta regulacja nawiewów w prototypie nie jest na lewym błotniku? Wg mnie to nie jest złe miejsce.

Tym bardziej, jeżeli ktoś używa ładowacza - w obecnych zetorach nawiew bardzo przeszkadza i trzeba się wychylać, jeżeli chcemy zobaczyć łyżkę jeżeli podniesiemy ją ponad dach ciągnika.

#353 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 styczeń 2010 - 10:24

Nowy model ZETORA- Maxterra moze byc ze na blotniku, nie przypatrywalem sie - wazne ze nie nad przednia szyba :D

#354 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:45

Nowy model ZETORA- Maxterra Według mnie to dobre rozwiązanie bo co to za różnica gdzie włącza się nawiewy i klimę ważne by nie trzeba było wstawać,w niektórych modelach CASE te włączniki są na lewym tylnym słupku kabiny,zaś w niektórych jelonkach na prawej konsoli według mnie jeśli ten ciągnik będzie za przyzwoite pieniądze to warto będzie go kupić nawet jak będzie podobny do "BMW" :D

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

#355 Share Piotrekkk

Piotrekkk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 17 luty 2010 - 19:50

Nowy model ZETORA- Maxterra Możę ktoś zna date premiery tego modelu? albo przynajmniej czy w tym roku bedzie w sprzedazy?

#356 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 20 luty 2010 - 18:09

Nowy model ZETORA- Maxterra W sprzedaży ma być od 2011 roku i prawdopodobnie będzie prezentowany na tegorocznym agro show

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

#357 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 20 luty 2010 - 22:44

Nowy model ZETORA- Maxterra a mial byc w drugiej polowie tego roku w sprzedazy ;[

#358 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 20 luty 2010 - 22:54

Nowy model ZETORA- Maxterra Z tego zdjecia jednego widać że tył chodzi mi o zawieszenie kabiny i oś do doła tylnego ma bardzo podobno do Forterry i jeszcze przednia oś i podnośnik jest podobny a tak to już nie bardzo ;[ Ale ogólnie super sprzet już nie moge się doczekać kiedy wejdzie okret flagowy Zetora to dopiero bedzie cos ;[ i cena też pewnie nie bedzie aż taka zabójcza jak to Zetor ;[
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#359 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 23 luty 2010 - 12:52

Nowy model ZETORA- Maxterra Była może Maxterra na polagra premiery w Poznaniu? Jak tak to moze ktoś ma jakieś zdjęcia opis?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 23 luty 2010 - 12:54

Nowy model ZETORA- Maxterra A może ktoś wie czy w Lublinie na wystawie tej co bedzie teraz , bedzie Maxterra?? :P
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Dodaj odpowiedź