Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy model ZETORA- Maxterra

474 odpowiedzi na ten temat

#301 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 12:21

Nowy model ZETORA- Maxterra belerus albo pronar to dolna półka (przy zakupie belarusa gwarancji brak) pozdro:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy model ZETORA- Maxterra Dzisiaj, 19:21
  •  

#302 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 13:54

Nowy model ZETORA- Maxterra a nie co do pronara to nawet nie ma co mówić
ja myśle ze maxterra bedzie kosztowała z 180tyś ale nie więcej :rolleyes: a do NH to sie napewno nie przekonam bo mają u mnie znajomi te ciągniki no i leje im sie z pompy moze to takie typy dostali ale jeden ma coś z kabiną a drugi coś pompa wtryskowa leje jaszcze nie wiem co wybiore jest jeszcze prawie 4 miesiace

a tak poza tematem
to nie wiecie kiedy bedzie nabór wniosków na modernizacje aha i ile sie załatwia te całe dokumenty na młodego rolnika i modernizacje
bo rent to juz nie będzie ostatni nabór to pierwszy kwartał i spużnie sie 3 miesiące :D

#303 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:52

a nie co do pronara to nawet nie ma co mówić
ja myśle ze maxterra bedzie kosztowała z 180tyś ale nie więcej :D a do NH to sie napewno nie przekonam bo mają u mnie znajomi te ciągniki no i leje im sie z pompy moze to takie typy dostali ale jeden ma coś z kabiną a drugi coś pompa wtryskowa leje jaszcze nie wiem co wybiore jest jeszcze prawie 4 miesiace

a tak poza tematem
to nie wiecie kiedy bedzie nabór wniosków na modernizacje aha i ile sie załatwia te całe dokumenty na młodego rolnika i modernizacje
bo rent to juz nie będzie ostatni nabór to pierwszy kwartał i spużnie sie 3 miesiące :rolleyes:

No widzę że masz ten sam problem co ja czyli modernizacja i młody rolnik według arimr młody rolnik ma być w pierwszym kwartale 2010 zatwierdzony czyli co każdego zainteresuje premia powiększona z 50 do 75 tys a kiedy będą nabory to wie tylko wszechmogący sawicki ;] pozdro

#304 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 16:53

Nowy model ZETORA- Maxterra Lukasz to mozesz wziac NH z Common Railem, tam sa elektrozawory od otwierania wtryskiwaczy. wszystko jest zarzadzane elektronicznie i nie ma prawa zeby pompa dawala za duzo paliwa.

co do mlodego rolnika to moze wiecie ile czasu trzeba posiadac gospodarstwo od ukonczenia szkoly i zdania technika, aby otrzymac to dofinansowanie??
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#305 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 18:35

Nowy model ZETORA- Maxterra wiesz co Heniuś91 juz się przekonałem ze im więcej elektroniki tym bardziej zawodne :rolleyes:
wole coś normalnego i za normalne pieniądze bo nie ukrywam ze JD napewno nie bede brał nie ze względu ze drogi bo kasa jest ale jakoś mi on nie pasuje
wole coś prostego chociaż jak się przesiadłem z Z056\3 na Z110\3 to była różnica a co dopiero jak bym kupił claasa
jedni lubią inni nie ja nie lubie tyle bajerów :D
czekam na zetora maxterre a jak sie nie doczekam to tszeba składac papiery na forterre 115 lub 125 z turem

12145 to złoty traktor tylko czasem rurke od wtryskiwaczy wymienie i tyle olej zmienie
a czytam ze nowe traktory sie rozlatuja
mój znajomy kupił fendta i pojezdził miesiac i za remont skrzyni biegów dał 20tys bo ponoć z jego winy ale potem udowodnił im ze nie z jego winy i zwrot kasy ale ile fatygi :)

#306 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 18:44

Nowy model ZETORA- Maxterra jak tam chcesz ale Maxterra to tylko wiekszy odpowiednik Forterry. zrobia forterre ze skrzynia taka jaka jest w Proximach Power to juz w ogole sie nie bedzie roznic ta forterra od Maxterry, no po za wygladem i cena bo nawet silniki beda 6 cylindrowe.

#307 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:36

Nowy model ZETORA- Maxterra Do @lukaszz110: A jakie modele New Hollandów i z jakich lat mają twoi znajomi(przed 2004rokiem czy po)?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#308 Share imigrant

imigrant

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:01

Nowy model ZETORA- Maxterra Witam panowie,w koncu sie zrejestrowalem na agrofoto :rolleyes: .Bardzo podobaja mi sie tutejsze dyskusje. Powiem tak,mam duzy respekt do ciagnikow marki zetor,chociaz w domu mamy ursusy,pamientam jak jezdzilem w latach 90tych przez czechy do niemiec,to na polach byly same zetory a na czeskich autostradzie 90% aut to skoda.W niemczech tez widywalem duzo zetorkow...niestety zadnego ursusa :D .Teraz od prawie 10lat pracuje na Jersey i tez tu widze zetorki na polach...Niestety czeski zetor lepiej sobie radzi,niz nasz ursus,czego dowodem jest nowa fejna Maxterra,oby wykonanie i technika nie odbiegala od wygladu :) Ale sie rozpisalem :)

#309 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:35

Nowy model ZETORA- Maxterra tylko kazdy zapomial o nowych modelach ursusa 5524, 6824, 1674. to tez jest duzy krok w przod. w tych nowych malych ursusach jest juz chociaz mechaniczny rewers a do duzych maja zakladac skrzynie 24x24 z elektrohydraulicznym rewersem. poczekamy zobaczymy.

#310 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 20:51

co do mlodego rolnika to moze wiecie ile czasu trzeba posiadac gospodarstwo od ukonczenia szkoly i zdania technika, aby otrzymac to dofinansowanie??

według obowiązujących przepisów nie dłużej niż 12 miesięcy od nabycia gospodarstwa, no ale teraz obowiązuje cos takiego ze najpierw wniosek na dofinansowanie dopiero przepis pola no i nie zapominajmy o tym że musisz uzupełnić wykształcenie w ciągu 3 lat od daty wypłaty dofinansowania.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 22:46

Nowy model ZETORA- Maxterra wyksztalcenie to tylko technik rolnik wystarczy...

#312 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 23:35

wyksztalcenie to tylko technik rolnik wystarczy...

raczej na pewno ;] nie pamiętam czy to na stronie arimr czy na stronie ministerstwa rolnictwa była taka lista z zawodami uprawniającymi do tej premii młody rolnik. Jakieś maszyny będziesz kupował za to dofinansowanie?? czy w budynki?

#313 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 00:18

Nowy model ZETORA- Maxterra look19 powyrzej 2008r moze jakieś felery dostali :rolleyes: bo inne maszyny od tego dilera były dobre
Henius91 a ty do jakiej szkoły chodzisz ??

#314 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 12:28

Nowy model ZETORA- Maxterra Kurcze ludzie nie odchodźcie tak bardzo od tematu przewodniego czyli Maxterry bo wygląda to wszystko na bezsensowne nabijanie postów i tak naprawdę zamiast 13 stron tego tematu tylko 1/3 dotyczy tematu i niesie z sobą jakieś informacje.

W Holandii chyba już dostępna:
http://www.rietmanha..._maxterra_1.jpg

4 modele 135, 145, 165 i 175

Wyposażenie standardowe:
Opony przednie: 540/65R28
Opony tylne: 650/65R38
Podnośnik: 96 kN
Przekładnia: 24/24
WOM: 540/540E/1000/1000E
Hydraulika: 110l/min
Wyjścia hydrauliczne: 4 sekcje z układem load sensing
TUZ: CBM kat. III
Kabina: Wentylowana i klimatyzowana
Opcje: przekładnia 40/40 z reduktorem biegów pełzających standardowo w modelu 175

#315 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:19

Nowy model ZETORA- Maxterra tutaj jest wszystko o zetorze maxterra
Zetor Maxterra
chciałbym zobaczyć maxterre 135 jak wyglada czy tez jest takiej wielkości jak ten

#316 Share andrew64003

andrew64003

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:29

Nowy model ZETORA- Maxterra mi sie wydaje że wielkością sie nie różni tylko ma inny chip na silniku ;]

Edytowany przez brzozak2, 03 styczeń 2010 - 01:21.
cytowanie poprzedniego posta

#317 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 13:50

Nowy model ZETORA- Maxterra no chyba tylko tym
tak jak typy 12145 i 16145 ta sama wielkość
a nie ma dokładnie napisane kiedy wejdzie ten model bo jak w 2011 to po ptokach

#318 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 14:54

Nowy model ZETORA- Maxterra Z tego, co napisane jest w prospekcie wynika, że ten model zetora ma skrzynię podobną do john deere o 4 stopniach pod obciążeniem i 6 biegach głównych. Nie tak jak ktoś pisał, że jest taka jak w proximie power i forterze. Jeśli tą skrzynię kiedykolwiek zamontują do proximy plus/power lub forterry, to będę ich następnym klientem, bo zetor nie może się tak cenić jak np. new holland, bo nie ma aż takiej renomy. Co do silnika, jest to 6 cylindrowa odmiana tego, co w proximach i forterrach.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#319 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 02 styczeń 2010 - 16:56

Nowy model ZETORA- Maxterra panowie tylko wątpię w te 650 z tyłu bo nawet renomowane marki każą płacić za takie laczki ja mówię że 540 albo 580 będą montować bo na polskę pójdą tańsze wersje i load sensing też raczej nie będzie :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 23:05

raczej na pewno ;] nie pamiętam czy to na stronie arimr czy na stronie ministerstwa rolnictwa była taka lista z zawodami uprawniającymi do tej premii młody rolnik. Jakieś maszyny będziesz kupował za to dofinansowanie?? czy w budynki?

bardziej chcialem zbudowac nowa obore ale mysle jeszcze nad splacaniem PROWu Mlodym Rolnikiem.

Henius91 a ty do jakiej szkoły chodzisz ??

ja chodze do Technikum Rolniczego w Boleslawowie.

Dodaj odpowiedź