Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ?

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 13 kwiecień 2009 - 16:30

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? cena proximy plus i agroplusa będzie zbliżona ale cena agrofarma już będzie dużo wyższa. Ja również nie polecam proximy power jeszcze jej nie widziałem na AF i nawet nie ma sie kogo o opinie zapytać......

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Dzisiaj, 01:44
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 17:16

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? a skąd wiesz że cena agrofarma będzie dużo wyższa od agroplusa? najpier porównaj obie wersje w tym samym wyposarzeniu, z tego co pamiętam to agroplus 87dt był chyba nawet minimalnie droższy od agrofarma 85

#23 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 17:18

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Tak tak lepiej wziąć ciągnik który już został dobrze poprawiony i jest na rynku parę lat a najlepiej jakbyś znalazł kogoś kto ma agrofarma i proxime plus i byś sobie z nim pogadał co on myśli o tych ciągnikach i który jest lepszy.
Każdy ma swoje zdanie gdyż posiadacz proximy doradzi ci proxime, a posiadacz agrofarma poleci ci agrofarma, więc najlepiej radzić się ludzi którzy mają te dwa modele lub porównywać je. Wymień wszystkie za i przeciw obejrzyj na żywca te maszyny zobacz jak pracują u kogoś i wybierz najlepszy jak dla siebie a zapewniam cię,że nigdy nie dokonasz złego wyboru, gdyż każdy ciagnik jest dobry pod innym względem jeden będzie słaby ale tani a drugi dobry ale drogi więc co byś nie wybrał to to będzie to miało swoje plusy i minusy.
Cena będzie wyższa bo to już wyższa półka oczywiście mówimy o wersjach standardowych, bo gdy porównamy oba ciągniki z fabryki Df z takim samym wyposażeniem to wiadomo,że może agroplus być droższy od swojego większego brata agrofarma.
Jeśli np: chcesz to tu jest filmik o proximie plus 8541: , który ją trochę pokazuje i opisuje jej cechy, na twój wybór to to raczej nie wpłynie i nie powinno wpłynąć ale możesz dowiedzieć się więcej,żeczy o tym ciągniku.

#24 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 17:29

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Właśnie Kamillo0 ma racje najlepiej porównać oba modele przejechać sie i jednym i drugi i wtedy będziesz wiedział najlepiej.
wypróbujesz rewersy, sprawdzisz max skręt itp.

#25 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 19:10

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Popieram kolegów wyzej bo kazdy ma inny gust i moze bedzie tak ze Agrofarm bardziej bedzie Ci do reki pasowal albo na odwrót a to jest wazne.

#26 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 13 kwiecień 2009 - 19:21

Tak twoja Proxa jest nalepsza na swiecie i super oszczedna :)

Według mnie DF bedzie oszczedniejszy i zwrotniejszy ja bym wybrał DF bo Proxima Power jest jeszcze nie sprawdzona i pewnie cierpi na choroby wieku dziecięcego.

Czy jest najlepsza to niewiem i nigdy tak nie mówiłem, ale oszczędna jest napewno. Niewierzysz, dam Ci adres, przyjedziesz i zalejemy do pełna zrobimy orkę ze 2godzinki wlejemy znowu do pełna i policzymy i zobaczysz że nie kłamie :) :)

Proxima power zprawdzona nie jest, ale Proxima plus owszem więc można wnioski z tego wyciągnąć :) :)

Ja kupując ciągnik też brałem pod uwagę Agrofarma100 i bardzo mi sie spodobał, byłem tak 60% zdecydowany na niego, ale musiałbym czekać na niego do sierpnia od maja, a Proxe miałem od razu :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#27 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 19:40

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Heh wlejesz do pełna potem znowu do pełna, czyli z tego co piszesz to on ci cały zbiornik w 2 godziny wychla. :) :)

#28 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 19:46

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? bodzio1108 miał na myśli zapewne że po 2 godzinach dopełni a nie znowu naleje cały bak :) :) :) :) :) :)

#29 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 19:55

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Wiem ale byłą okazja do zażartowania i złapania za słówko :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 13 kwiecień 2009 - 19:58

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Mój błąd, chodziło mi o dolanie do pełna :)
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#31 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 20:03

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? ale już sie wszystko wyjaśniło :)

#32 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 13 kwiecień 2009 - 21:50

No bo chyba @pleban1330 chodziło o silniki Deutz ? :) Ja to tak odebrałem i napisałem :)

chodziło mi o deutz fahr agroplus w skrócie deutz :)

Jeśli chodzi o proxe to przejechałem się nią powiem tyle, mój 3320 ciszej chodzi gdyż cichszy jest silnik, słaby ma skręt, za wysoki pedał gazu, w miarę szeroką kabinę ma jak dla jednej osoby , najgorsze tj. to, że trzeba za wszystko dopłacać lampy nie lampy, rewers, obciążniki , 2 siedzenie, przynajmniej pneumatyka jest w standardzie, narazie mogę porównać proxę z NH td 5030 i c... jx 80 poziom hałasu taki sam tyle, mają lepszy skręt, że mają mniejsze wymiary i masę oraz kabinę od zetora
Wiecie może panowie, ile kosztuje agrofarm 80 KM?może byłby tańszy jak bym nie chciał ehru i rewersu elektrohydraulicznego?

#33 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 22:16

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Jeśli chodzi o spalanie to jednak Proxima będzie chyba lepsza, zresztą widziałem test Proximy, Nh i Lamborghini i proxa spaliła mniej od lambo a deutz fahr i Lambo to te same motory, ale różnice są minimalne w spalaniu, więc to praktycznie jest minimalna różnica chyba że ważne dla was jest spalanie na kieliszeczki..... (100gram w tą czy we wte czy to jakaś różnica??? )no chyba ze się nie macie o co spierać. Co do zwrotności to Proxę wystarczy przełożyć na felgach stronami i już jest cacy bo fakt w tym fabrycznym ustawieniu jest do du... Z tego co widzę to Proxima jest porządnie wykonana, zresztą jak ja oglądam to widzę albo czeskie, albo niemieckie podzespoły więc fuszerki raczej nie ma. Co deutza ... to jednak marka i z tego wszystkiego wziąłbym agrofarma np 85kucy i do agregatu uprawowego i do tura byłby w sam raz, może jedna wada która mi osobiście przeszkadzała, cholernie mała kabina.... Co do głośności bo tez mam porównanie do 3320 sam silnik jest lepiej wyciszony i na obrotach 1800-2000 jest naprawdę cicha tylko głośno chodzi pompa podnośnika ( po jaka cholerę zrobili tak że nie da jej się wyłączać ) no i słychać sprężarkę.

#34 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 21:15

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? W nowych ciągnikach tej samej mocy spalanie będzie w granicach 1-3 litry na godziny się wahało ale zależy od operatora jak ktoś dobrze maszynie ciśnie to i najoszczędniejszy ciągnik dużo spali.

#35 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 23:09

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? agrofarm da rade przy agregacie uprawowo siewnym lub jego odpowiedniki lambo r3, same explorer?

#36 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 16:27

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Ale o jaki agregat pytasz?
Jaka firma, jak szerokość bo nie wiemy.

#37 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 19:53

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? co do szerokości to kolego przeczytaj początek - 3 metry, agragat brodnica (waży 685 kg tak pisało w instrukcji ) to wał strunowy i rurowy , 3 albo 4 rzędy graczek nie pamiętam dobrze :) . Siewnik famarol 3m nie wiem jaką ma mase jak będę wiedział to napiszę

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowany przez robertbara, 15 kwiecień 2009 - 20:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 15:43

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Aha to sorry ale wiesz nie czytam za każdym razem całego tematu od początku, czytam raz a potem na bieżąco odpisuje a o tym agregacie musiałem zapomnieć.
Wiesz według mnie to da radę ale najlepiej abyś uzyskał informację od posiadacza takowego agregatu i pracującego z nim ciągnika o mocy podobnej do agrofarma.

Dodaj odpowiedź