Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ?

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:50

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Nadal się zastanawiam jaki ciągnik 80 KM .Mam pytanie który ciągnik jest lepszy proxima czy deutz. Ciągnik ma pracować przy turze i siewniku z agregatem 3m.W czym jest lepszy deutz od zetora ,czy faktycznie deutz jest oszczędny.Nie znam dobrze modeli deutza i dlatego piszcie jaki model byłby dobry.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Dzisiaj, 08:10
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 20:50

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? he kolego, może napisz czego więcej oczekujesz z wyposazenia? biegi pod obciążeniem? rewers hydrauliczny? może coś jeszcze? przedni tuz? no i najważniejsze
jaka kasa!!!!
najprosciej wybrać skompletować sobie wyposazenie żeby w obu modelach było takie same i wtedy sam zobaczysz który i ile jest tańszy i wybór będzie prostszy

#3 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 23:08

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Deutz jest oszczędny, i raczej powinien mniej spalić od zetora. I fajnie silniczek mruczy. Jeździłem ale 110 konnym Deutzem :) Ale drogi w porównaniu z Zetorkiem, a Proxima też niczego sobie, więc jak masz kase bierz Deutza, a jak chcesz troszke przyoszczędzić(na zakupie) to Zetorka :)

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 01:27

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? ile zaoszczędzić 5-10%?

#5 Share pit1888

pit1888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 07:02

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? do tura to nie polecałbym zetora gdyż sam takiego posiadam i jest mało zwrotny

#6 Share adziu

adziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 09:07

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Do tego porównania lepiej by pasował Zetor Proxima Plus,np z wyposażeniem dodatkowym.Wtedy cena nadal jest tańsza od DF :)

#7 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 13 kwiecień 2009 - 10:40

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? jeżeli wybierzesz zetora to bierz proxime plus gdyż ma rewers w standardzie a to tura jest bardzo przydatny.

#8 Share adziu

adziu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 10:57

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? mister ty masz Proxime Plus??Jak tobie się sprawuje??

#9 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 13 kwiecień 2009 - 11:03

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? na razie nic wam o niej nie napisze bo ma dopiero 8mth :)

#10 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2009 - 11:35

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Jeżeli planujesz załozyć tura to bierz ciągnik wyposażony w rewers elektrohydrauliczny, mechaniczny(wiadomo krótsza żywotność sprzęgła) faktem jest to że do tura najlepszy jest zwinny traktor, sąsiad ma agrofarma 100 konnego w turze coś pięknego,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:09

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Jak do tura poleciłbym Agroplusa 85, bo ma elektrohydrauliczny rewers, tylko kosztuje sporo :) .
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#12 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:20

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? jeśli chodzi o plusa to dealer wycenił mi plusa na 148 tys. ehr, rewers ,w plusie jest mokre sprzęgło a w proxie jest suche ma to jakieś znaczenie ?Ciągnik ma być bez żadnej elektrohydrauliki, rewers mechaniczny oczywiście musi być , czy agroplus 87 DT poradzi sobie z siewnikiem z agregatem?Deutz może jeżdzić na biopaliwie ?

#13 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:37

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Tak Deutz może jeździć na 100% bio :)
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#14 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:45

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? zaraz zaraz mylicie dwa pojęcia Deutz a deutz fahr to dwa odobne zakłady i tak deutz fahr agroplus 87dt ma włoski silnik same-owski i nie jest przystosowany do biodiesla, a deutz to fabryka silników i dostarcza silniki dla sdf i fenda i jeśli ktoś chce prawdziwego deutz-a to tylko agrofarm i agrotron oraz ich siwe i czerwone odpowiedniki lub fend serii 300 cośtam

#15 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:47

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? No bo chyba @pleban1330 chodziło o silniki Deutz ? :) Ja to tak odebrałem i napisałem :)
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#16 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 13:01

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? 80 konnych forter już nie robią a proxima plus z agrofarmem może się porównywać ale 80 KM do tura najlepszy będzie agroplus z DF gdyż jest zwrotniejszy a agrofarm lepszy do cięższych prac. I chyba ceny agroplusa i proximy plus są zbliżone do siebie a agrofarma i proximy plus nie bardzo gdyż w DF tak naprawdę płacisz dużo za samą markę bo gdyby wypuścili takiego agrofarma ale bez żadnych napisów DF ani agrofarm to by był parę tysi tańszy.

#17 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 13:01

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? No właśnie Agroplus ma silnik włoski SDF a Agrofarm ma Deutza. Agroplus jest raczej za lekki do 3m agregatu uprawowo - siewnego, ale chyba troszkę lepszy od Agrofarma do tura.

Ja miałem podobny dylemat i wybrałem w końcu Agrofarma 100 ecoline. Wydaje mi się, że lepszy od Proximy i w lipcu ubiegłego roku był tańszy. Teraz nie wiem jak jest. Ale polecam ten traktor lub bliźniaka Lambo R3 (chyba tańszy).

#18 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 13 kwiecień 2009 - 13:10

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Można wziąść Proxime power i będzie rewers elektrochydrauliczny :)

Proxima plus jest ciągnikiem godnym uwagi, jak za swoją cene to jako taki komfort i wyposażenie jest rewers, półbiegi, wałek, blokada, napęd włączane elektropneumatycznie itp. Ciągnik godzien uwagi. A jeżeli chodzi o zwrotność to wystarczy tylko zrobić kombinacje dysk-felga (tyle ile się chce) rozstawić i ciągnik jest szerszy przez co o wiele stabilniejszy do tura, lepiej wygląda i ogranicznik z przodu się wtedy wkręca i jest owiele zwrotniejszy. Ja tak zrobiłem i mam porównanie z MFem 3065 i MF się chowa przy tym :)

Aha! niewiem czy DF będzie wiele oszczędniejszy i czy wogóle będzie
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#19 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 13:22

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Tak twoja Proxa jest nalepsza na swiecie i super oszczedna :)

Według mnie DF bedzie oszczedniejszy i zwrotniejszy ja bym wybrał DF bo Proxima Power jest jeszcze nie sprawdzona i pewnie cierpi na choroby wieku dziecięcego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Atlonik

Atlonik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 14:06

Który lepszy 80 konny Deutz Fahr czy Proxima 8441 ? Co do tego @Pablo21 ma 100% racjie pierwsze wyjścia są zawsze nie udane ... a widziałem to nawet na przykładze zefirów z pronaru ...
New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Dodaj odpowiedź