Polecane posty

blaszka    0

blaszka - Dobry wybór, spokojnie da radę na twoim areale i jeszcze się będzie nudził, jak go kupisz to nie pożałujesz, ja mam i jestem zadowolony.

a czy da rade w 4 obrotowej na lekkiej ramie?? np. 4*35 albo 4*40???? i podkreślam że moje ziemie w połowie nie należą do lekkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firek    2

Ja na lekkich ciągne zwykły 4x35, na glinie 3x35, i te 6 - 7,5 km/h jedzie, z obrotówką pójdzie może nawet lepiej bo będzie bardziej dociążony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blaszka    0

mam pytanie jak działa skrzynia powerquad plus?? Jest jedna dźwignia zmiany biegów?? w czterech zakresach zmienianych guzikiem?? czyli na każdym zakresie ABC i D zwiększa się prędkość guzikiem a jak jest przy zmianie na wyższy zakres?? czy automatycznie pólbieg zmienia się na 1 czy pozostaje na 4?? a może są dwie dźwignie?? jak w 5M?? JAK TO DZIAŁA????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

W PQ Plus masz jedną dźwignię do zmiany zakresów i dwa przyciski do zmiany biegów. Podczas zmiany zakresów występuje dopasowanie biegu do prędkości ciągnika. Nie zawsze przełącza na najniższy bądź najwyższy bieg. Równie dobrze może wybrać 2 lub 3 bieg w następnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

W 5R występuje jeszcze trzeci guzik do sprzęgła. Za dopłatą można założyć dodatkowy reduktor, wtrdy będą dwie wajchy.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blaszka    0

rozumiem że ta druga wajcha jest do jazdy z prędkością ok 1,5 km/h tak?? a czy ma ona jakiś wpływ na te szybsze biegi?? i czy dużo trzeba dopłacić za reduktor??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Przy oponach z tyłu 420/85R32 i 480/70R34 prędkość na reduktorze to 1,5-17,6 (km/h). Na normalnych biegach to 3,3-39,8 (km/h). Reduktor nie ma wpływu na te szybsze biegi. A do czego ci jest potrzebny reduktor?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blaszka    0

produkuje warzywa także reduktor jak najbardziej wskazany;) tylko ciekawe czy droga taka przyjemność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Tani na pewno nie będzie.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli jest konieczny, to chyba nie ma co skąpić i go dobrać. Zwłaszcza w nowym ciągniku, tak aby był funkcjonalny. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

Jak odbierałem swojego to coś mi się kojarzy, że za wersje z reduktorem było 800 euro dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gietek    0

Witam zastanawiam się nad kupnem JD 5080r oraz nad NH z seri T i tez tak od 80 do 90 km.Jak myslicie ktory byłby lepszy?Byłem u dealera JD i dał mi oferte na 5080r i ksztował ok 190 tys brutto wersta comfort.ale w tej ofercie nie było napisene że on ma EHR na podnośnik.to prawda że w wersji comfort te EHR jest w standardzie?W miare wiem o tych ciągnikach i mysle że ten dealer chce ,mnie w bambuko z tym wyposarzeniem zrobic.o i przekładnie to mi wpisał powerquad 20/20 i pompe 60l.to chyba za słaba jak na tą wersję?no i nie wpisał tego EHR bo niby w standardzie jest?bardziej jestem przy JD ale jak myslicie,zastanowić sie jeszcze nad tym nh?czy jd jest we wszystkim lepszy od niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Chyba coś Ci się pomieszało

-każda "R" ma EHR

-PQ ma 16 a nie 20 biegów w tym modelu

-pompa może być 56 lub 65 l zdaje się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gietek    0

No może i coś pokreciłem bo nie miałem akurat przy sobie tej oferty :P A z tą popmpą to chyba troche przymała jest ta 65 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Według mnie jak na ta klasę ciągników 5R ta pompa w zupełności wystarczy. Łączna wydatek hydrauliki (z pompą do wspomagania i innych hydraulicznych rzeczy) to 90 l/min. Dużym minusem tego ciągnika jest mała ilość pobieranego oleju (max 15 litrów).


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak obejrzysz wykonanie ciągników z bardzo bliskiej odległości to wybór będzie dużo łatwiejszy ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ale jak myślicie który ciągnik byłby lepszy NH T5040 czy JD 5080R

Jeżeli chodzi o cenę to lepszy będzie NH T5040, zaś jeżeli chodzi o skrzynię biegów i komfort to JD 5080R.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jakie ceny wynegocjonowaliscie kupujac 5080R ?? Znajomy utargował na 152200netto. Mi oferte wystawili na comforta na 167tys netto


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blaszka    0

Jak długo czekaliście na swoje ciągniki?? ja zamówiłem 5 marca a odbiór ma dopiero do 20lipca. Czy dealer może wcześniej go sprowadzić a tą datę podał dla bezpieczeństwa czy właśnie około tego dnia dopiero mogę się spodziewać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja na ciągnik czekałem 3,5 miesiąca. Ale dealer w umowie napisał, że maksymalny termin dostawy to 4,5 miesiąca.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

ktoś zamawiał na dniach 5080R comforta ?? bo mam oferte na 148 800 netto - 183 000 brutto w promocji kursowej czyli po 3,5 jest to taki odchudzony comfort bez lampek nad kierunkami ,bez lampek narożnych w masce , bez 1000 wom , bez wom na błotnikach na oponach 480/380 tył/przód , zwykłe lusterka , pompa hydrauliczna 65 litrów , 700 kg obciążników , zaczep rolniczy automatyczny jak dla mnie to za dużo i spodziewałem się ceny parę tysięcy nizszej .... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blaszka    0

a właśnie a co to jest, w jakim celu w ogóle tam jest i jak działa czujnik uciągu?? Dealer mi tłumaczył ale jakoś miałem wrażenie że sam nie wie co to jest i w ogóle go nie zrozumiałem :P i czy opony 480/r34 tył i 380r24 przód nie będą przygniatały przy pługu 4*40?? Dealer też mówił że nie warto brać opon "continental contract" bo "firestone" są także dobrej jakości. Jak myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez czescijd
      http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1YqKl/
       
       
      I inne można pytać tutaj
    • Przez Markok
      Witam, już dość dawno temu niestety zdarzyło mi się za mocno zaciągnąć ręczny (wyrobione łapy na ursusie 914..) co zaowocowało nie pełnym powracaniem do punktu wyjścia, miałem ostatnio okazję coś zamawiać to i wziąłem odpowiedzialną za to jak mniemałem sprężynę, tą z tyłu za traktorem, ale po jej wymianie nic się nie zmieniło, ręczny próbuje trzymać na ostatnim zębie i trzeba wajchę z tyłu podnieść.. Zdarzyło się to już komuś, w tej czy poprzednich generacjach bo pewnie to to samo. W katalogu oprócz sprężyny nic nie wydaje się być za to odpowiedzialne, reszta to pancerny metal, ale mogę wrzucić rysunek. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj