Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912

168 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 maj 2007 - 19:51

Mam także 912, eksportową wersję i prześwit nie jest aż taki tragiczny z kołami 38 " na tyle.
Co do przodu to najlepiej zaopatrzyć się w balonówki 11,5/80 - 15,3 i od razu znika problem z ryciem z glebie.
Standardowe wygłuszenia są dość dobre, jedynie otwierany szyberdach do przodu odbija hałas do kabiny :lol:

Ja mam krajową wersje jeszcze z niskim dachem (cały podnoszony). Opony z tyłu mam 18.4 R34 i z prześwitem rewelacji nie ma (dolny zaczep wystaje nisko). A na przód chetnie bym wrzucił takie opony jak piszesz ale skąd wziąć felgi do tego? Musiały by mieć duże odsadzenie bo mało tam miejsca na szerszą felge...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 Dzisiaj, 11:24
  •  

#22 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 maj 2007 - 19:57

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 Nie wiem jak w dużym Ursusie ale u mnie w Zetorze siedziały właśnie te 11,5/80-15,3 (ale okazały się za wąskie i teraz mam 400/60-15,5)-a felgi były od Ostrówka-bez problemu można zakupić w Pronarze-a jeżeli chodzi o odsadzenie to istnieją patenty...

#23 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 23 maj 2007 - 20:03

A zapytam Szanownych Forumowiczów o jedną rzecz w Ursusach tej serii: jak prawidłowo wykonać operację zmiany biegów żeby tak "przyjemnie" nie zgrzytało?

Jeśli ktoś jeździł poczciwym Starem bez synchronizacji biegów to będzie na pewno wiedział :lol:

A dla nie wtajemniczonych tłumaczę (metoda na dwa razy), najczęściej mi zgrzyta w transporcie, i wtedy robimy tak: mamy przykładowo 3 i chcemy zmienić na 4. Wciskamy sprzęgło, wyłączamy 3, puszczamy sprzęgło, wciskamy ponownie i ładujemy 4. U mnie pomaga. ;)

Mój też wersja eksportowa, na kołach R38.

http://www.agrofoto....t...i&img=13070

Czy jeśli któryś z Was wyrzuci na luz z górki to bez zatrzymania włączy potem bieg, bo ja nie mogę :o :angry:

#24 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 maj 2007 - 23:02

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 U nas nazywają to zmianą z międzysprzęgłem. Pomaga ale czasami trzeba szybko przerzucić i nie da rady. Z górki to nie wiem ale na płaskim stosuje metode redukcji bez sprzęgła, paradoksalnie biegi wchodzą najlepiej i bez zgrzytów :lol: Inaczej żeby dało sie normalnie wbić bieg trzeba sie całkowicie zatrzymać :angry:

Są patenty na odsadzenie felgi ale to zawsze mocniej obciąży łożyska, a u mnie wisi wielikij tur i może nie być ciekawie. Coś za coś...

#25 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 23 maj 2007 - 23:10

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 Felgi od Ostrówka pasują bez przeróbek. A co do zmiany tak jak u mnie to nie ma prawie zgrzytów, w podobny sposób jak pisał poprzednik wykonuję szybką zmianę jednak z płytkim wciśnięciem sprzęgła. A na żółwiu to cacy zero zgrzytów.

#26 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 maj 2007 - 06:41

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 "Są patenty na odsadzenie felgi ale to zawsze mocniej obciąży łożyska, a u mnie wisi wielikij tur i może nie być ciekawie. Coś za coś..."
A u mnie od pięciu lat wisi Tur może niezaduży ale za to z wielką belą :lol:-i jest ciekawie tzn-nic się nie dzieje-no ale to stary Zetor jest -pancerny znaczy ;)

#27 Share Luzak

Luzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 maj 2007 - 08:52

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 moim zdaniem te ciagniki sa bardzo dobre ale nie ma co porownywac ursusa c385A i 914.Mialem okazje je uzytkowac i c385A jest w porownaniu do 914 bardzo jałowy.nie mogl dac rady z plugiem 4*45 musial miec w przodzie jeszcze papaja
Parę filmików z prac polowych :P
www.youtube.com/watch?v=v8ctm9sS6mc
www.youtube.com/watch?v=dyW2Ma50hzQ&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=e8iXeg_fEq4&feature=channel
www.youtube.com/watch?v=RRW_jc-ZUdw&feature=channel

#28 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 maj 2007 - 08:57

A na żółwiu to cacy zero zgrzytów.

Dokładnie, u mnie na żółwiu biegi też ładnie chodzą :lol: Ciekawe dlaczego tak sie dzieje?

#29 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 24 maj 2007 - 10:18

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 Dokładnie nie powiem wydaje mi się jednak że przekładnia planetarna wyhamowuje skrzynię. Dodatkowo można używać hamulca synchronicznego w skrzynce ale zajmuje to zbyt dużo czasu.

#30 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 24 maj 2007 - 19:26

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 miałem 914 z 86 roku i żeby przy zmianie biegów nic nie zgrzytało robiłem tak:
1 - przy zmianie biegu na wyższy - wcisnąć sprzęgło troche więcej jak do połowy; wyłączyć niższy bieg; docisnąć sprzęgło do końca; włączyć wyższy bieg.
2 - przy zmianie biegu na niższy - wcisnąć sprzęgło do końca; wyłączyć wyższy bieg; przegazówka; włączyć niższy bieg.
no i nie zgrzytało :lol: :o :) ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 24 maj 2007 - 22:20

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 jeszce mozna podciagnąć hamulec skrzyni biegów tam gdzie pod podłoga jest sruba rzymska do podciagania sprzegła jest tez sruba przy pedale trzeba ja wkrecić fakt sprzegło bedzie ciazko chodziło ale biegi beda ładnie wchodziły. a z tym zgrzytaniem ten ciagnik znam na pamieć wiec jak ja jezdze to sprzegło wciskam jak wyzucam z biegu puszczam sprzegło i znów wciskam zeby włozyc bieg podwójne wysprzeglenie i to tez pomaga.albo tez opanowałem to na jakim biegu i przy jakich obrotach mozna wzucić bez sprzegła i bez zgrzytu normalnie to to juz na słuch robie i tez jest ładnie i po drugie zauwazyłem ze nie trzeba tak na chama i raptownie tych biegów wkładac tylko normalnie delikatnie i powoli i tez ładnie wchodzą. ja mam 385 i ładnie chodzi jako ciągnik głowny i jak mi sie skrzynia dwa lata temu rozwaliła myslałem ze po kapitalce beda ładnie wchodziły ale jednak nie mechanik powiedział ze ten typ tak juz ma i zeby podciagnąć hamulec skrzyni i pomoze ale w tedy sprzegło to skała i mam tak zdeka podciagniete i stosuje te reszte doświadczen i jakos sie jezdzi. nagorzej jest jak ma cieżko i z nizszego na wyzszy np w transporcie pod góre piłuje sie go zeby rozbujac i chce sie wiekszy bieg to zgrzyta i najczesciej z 3 na 4

#32 Share karuś

karuś

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 25 maj 2007 - 18:47

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 U mnie w 912 biegów aż tak nie redukuje, bo nie mam gdzie jeździć. Na polu to na jednym biegu. Zgrzyt owszem się zdarzy, ale te typy tak mają.

#33 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 25 maj 2007 - 18:51

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 mam dylemat miedzy Ursusem C-385 , Ursusem 914 ,a Zetorem 7211 którego wybrac??
bede mial okolo 20ha i tyle samo krów.... to jaki radzicie i ile one pala tak mniej wiecej..
slyszalem ze Ursusy nie maj przedniego napedy dlatego kiepskie przy plugach to prawda??
i jeszcze ja chce miec do tego traktoru TUR'a...
moim zdaniem najlepszy bedzie ursus 914 ,a Waszym??

http://www.allegro.p...dzo_dorby_.html ile taki moze palic??
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

#34 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 25 maj 2007 - 22:13

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 przy pługach nie sa słabe 385 3*40 obrotowe ciaga spokojnie sam nie mam ale juz kilka widziałem jak pracowały. a jak masz krówki i tura berdziesz zakładał to biez 914 przodek w tych ciagnikach to daje bardzo duzo. sam mysle zeby załozyc do swojej przodek

#35 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 25 maj 2007 - 22:28

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 aha to 914 z TUR'em?? tylko czy na moim areale bedzie na siebie zarabial??
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

#36 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 maj 2007 - 18:40

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 Karol12, jak chcesz zakładać tura do ciągnika z napędem na jedną oś to musi on być z dociskiem żebyś miał sie czym wypychać jak wtopisz sie po silnik :lol: Oszczędź sobie nerwów i do tura kupuj tylko 4x4, przyda sie tez w pracy na polu.

Co do porównania Ursus 91x i Zetor 72xx to pracowałem na 50ha obydwoma i jakościowo lepiej wypada Zetor (komfort kabina, ciszej, super skrzynia, nic nie zgrzyta), nieco mniej też z nim problemów, jest ekonomiczniejszy ale za to Ursus jest mocniejszy i spokojnie ciągał pług 4x35 a dla Zetora było to ciut za ciężko choć też dawał rade. Na dzień dzisiejszy wymienił bym mojego U912 na 7245 bo ciężkie prace wykonuje teraz MF i nie potrzebuje już tak mocnego ciągnika tylko napędu 4x4 do tura! Ewentualnie U914.

Na 20ha to wg mnie obojętne czy kupisz Zetora 66KM czy Ursusa 78KM, bo to czy ciągnik zarobi na siebie zależy od tego czy wykorzystasz jego moc (odpowiednie maszyny). Ja byłbym bardziej za 7245 bo na takim areale ludzie radzą sobie C360 + papaj. Zależy jakie masz jeszcze traktory...

#37 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 28 maj 2007 - 18:44

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 nie powiedział bym ze 72XX jest az tak bardzo ekonomiczne kumpel ma przez ulic takiego i chleje mu niezle a ja swoją 385 spokojnie ciagam zeczy w których zetorek sie troche duzi i przyciezko ma i co za tym idzie mniej spala ursusik a u niego małe wiry w baku

#38 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 13:29

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 Jak myślicie, czy w tych ciągnikach przydałaby się chłodnica oleju przekładniowego tak jak to było już od 1012 w górę?
Przy pracy z hydrauliką olej potrafi się trochę nagrzać.

#39 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 14:25

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 Nie zwróciłem na to uwagi, ale wiem że z hydrauliką są problemy przy przechyłach. Przy rozpychaniu turem kukurydzy na pryzmie z podniesioną przeciwwagą na TUZ dzieją sie różne rzeczy przy wjazdach i zjazdach, m.in. zapala sie kontrolka od ciśnienia w układzie, TUZ zaczyna sie dygotać, słychać dziwne odgłosy ze skrzyni i takie tam. Nadmienie że stan oleju jest prawidłowy. Wiem że ma to związek z przechyłami, ale czy z temperaturą oleju? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 05 sierpień 2007 - 14:45

co sadzicie o seri ursusów 385 902 912 Dolej 5 - 7 l oleju i problem zniknie :rolleyes: