Skocz do zawartości

Zdjęcie

rolnicy którzy mają sentyment do snopowiązałek i młocarń inimi robią

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share c308

c308

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:kosiarki,wiązałki,prasy,kombajy,stare traktory.

Napisany 12 kwiecień 2009 - 13:50

rolnicy którzy mają sentyment do snopowiązałek i młocarń inimi robią jak wyżej
c330ic330m na 8 ha starczają

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rolnicy którzy mają sentyment do snopowiązałek i młocarń inimi robią Dzisiaj, 03:27
  •  

#2 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 14:06

rolnicy którzy mają sentyment do snopowiązałek i młocarń inimi robią W mojej miejscowości tylko jeden rolnik używa snopowiązałki ma z 5ha z czego 2 ha kosi snopowiązałko a resztę ktoś ze wsi kombajnem mu kosi.Opowiem na własnym przypadku kombajn zbożowy kopiliśmy około 13lat temu i wszystko kosiło się kombajnem ojciec od razu chciał snopowiązałkę sprzedać ale dziadek mówił że nie wolno wiadomo co będzie może jeszcze trzeba będzie snopowiązałką kosić a więc przez tylko lat zagracała tylko miejsce w garaży sprzedaliśmy snopowiązałkę jakieś 5 lat temu wraz z prasą do młocarni.Do tej pory to i kombajn zbożowy zastał zmieniony jakby została sprzedana 13lat temu byłyby za nią jeszcze dobre pieniądze gdyż w tym okresie było tylko trzy kombajny mój Class Cosmos MF nie pamiętam modelu i Vistula.Na młocarnię amatora nie znalazłem już kilka lat się przymierzamy pociąć ją na złom :).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rolnicy którzy mają sentyment do snopowiązałek i młocarń inimi robią Dzisiaj, 03:27
  •  

#3 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 14:11

rolnicy którzy mają sentyment do snopowiązałek i młocarń inimi robią Ja osobiście jakieś dobre pare lat temu swoja snopowiązałke i maszyne do młucenia pociełem (szkoda dawć na złom- wiecie ile tam kątowników, rór). Do tej pory coś zostało a wiadom zawsze potrzebny jakiś kształtownik, a teraz metal drogi :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 16:34

rolnicy którzy mają sentyment do snopowiązałek i młocarń inimi robią u nas warmianka jeszcze stoi, nie zdążyła nawet się zużyć, tak jak prasa do niej. A z wiązałki to już sporo rzeczy się przydało i jeszcze sporo się przyda, na złom to z niej w parę taczek resztki się zmieszczą :)