Zaloguj się, aby obserwować  
Lampo55W

DF K 430 vs JD 6230 Premium

Polecane posty

Lampo55W    0

Witam!!! Postanowiłem kupić główny ciągnik do gospodarstwa. Decyzja padła że bedzie to DF K430 lub JD 6230Premium i tu jest problem bo nie wiem na którego sie zdecydować. Prosiłbym o podanie + i - tych ciagników. Ceny tych ciągników są dość podobne (ok 300tys zł). Ciagnik miałby pracować na 55ha. Ma on być z ładowaczem. Bedzie pracował z pługiem Kuhn 4x40, zestawem uprawo-siewnym Kongskilde 3m, przyczepami 2x10ton, prasą JD 572 i agregatem ścierniskowym 2,1m. Nie posiadam produkcjii zwierzecej.

Jeśli ktoś z was polecał by inną markę to takze proszę o opinie

 

Pozdro dla całego AF ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

DF ma moc 127KM znamionowej a max wynosi 130, JD ma 95KM i max 107KM (wg ECE24) czyli różnica jest nie mała. Jeśli bierzesz ładowacz to + dla Johnego może być pełna rama, to oszczędza podzespoły i silnik przede wszystkim. W przypadku DF - ma większy moment obrotowy. Z tymi maszynami będziesz miał również zapas mocy. A jaką skrzynie brałbyś (pytam o obydwa przypadki ) ? . Rewers do tura jest raczej niezbędny, w DF-ie chyba jest tylko w opcji ?


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Z tego co wiem to K430 ma rewers w standardzie, 4 półbiegi jak JD tylko że cofając przy DF-ie nie można przełączać półbiegów. Oba ciągniki posiadają elektroniczne sprzęgło. Dużym plusem JD jest terminal Command Center.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

3-5klasa. DF ma rewers a skrzynie 24/8 a JD 24/24, jeszcze nie wiem którą skrzynie wybrać PowerQuad Plus czy AutoQuad Plus (i tu jest problem bo nie wiem czy on jest w standardzie czy jeszcze trzeba dopłacić). JD ma 100km a DF 120 lecz w praktyce bedzie miał około 115. Do tego porównanie celowo wybrałem mocniejszego DFa ponieważ silniki DFa nie lubią 100% wykorzystania mocy w przeciwieństwie do JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

No ok ale chyba cały czas temu Jelonkowi nie bedziesz dawał w kite na 100 % dlatego lepszy byłby pod tym wzglendem DF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

oczywiście że nie ale w tym porównaniu dlatego są takie ciągniki ponieważ JD gdy nie jest obciążony pali nie wiele mniej niż pracuje na 90% swoich sił. W żadnych z tych maszyn i tak nie powinien mieć aż nad to cieżko bo z tym pługiem to i 90km by chodziło, w takim samym agregacie w sąsiedniej wsi chodzli Proxima 7441 tylko że ja chce pchać wał cambella przed ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Wał z przodu dodatkowo? Dobra polityka, bo dociążenie będzie. A skoro 3-5 klasa, to Janek nie powinien mieć ciężko. I jednak ta transmisja PQ 24/24 - to już optimum. Myśle, że takie wyposażenie jest już zaspokojające. Masz w planach powiększanie areału?


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
oczywiście że nie ale w tym porównaniu dlatego są takie ciągniki ponieważ JD gdy nie jest obciążony pali nie wiele mniej niż pracuje na 90% swoich sił. W żadnych z tych maszyn i tak nie powinien mieć aż nad to cieżko bo z tym pługiem to i 90km by chodziło, w takim samym agregacie w sąsiedniej wsi chodzli Proxima 7441 tylko że ja chce pchać wał cambella przed ciągnikiem

Skąd wiesz o tych 90 procentach ?Jak dla mnie to głupota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

90% tak przykładowo rzuciłem, jest w okolicy kilka jd (ok 100km) i wszyscy mówią że ten ciągnik musi być wykorzystany bo w lekkich pracach bardzo duzo pali. Jak kupie ciągnik i bedzie taka okazja to oczywiście tak ale ciezko u nas z ziemią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Najlepiej skontaktuj się z posiadaczami JD o takiej mocy (ja odpadam bo mój ma ok.80 KM)-i podyskutuj-myślę że chyba ludzie prawdę powiedzą-ale nie chce mi się wierzyć że sto parę koni w JD więcej wypije niż prawie 120 w DF-no ale czego dealer nie powie żeby tylko sprzęt wcisnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

dealer DF (Agromarket Jaryszki) wcale nie chciał ze mną rozmawiać o spalaniu a JD (Chemirol) przyznał że JD powinien być wykorzystany bo jesli nie to bedzie dużo palił w stosunku do wykonanej pracy. Rozmawiałem z właścicielami JD 6330 i 6220 przyznali że ten ciągnik jest stworzony do ciękiej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
90% tak przykładowo rzuciłem, jest w okolicy kilka jd (ok 100km) i wszyscy mówią że ten ciągnik musi być wykorzystany bo w lekkich pracach bardzo duzo pali. Jak kupie ciągnik i bedzie taka okazja to oczywiście tak ale ciezko u nas z ziemią

 

Tak masz racje, jeśli JD dużo pali to bierz DF on spali mniej. JD 100 konny w 90 % wykorzystywania spali 14 litrów, a w lekkiej pracy 6 litrów, bo tyle mi w siewniku do QQ wychodzi. Dużo? I tak następnego w 90 % wezme JD

 

Jeśli ktos Ci mówi że ciągnik 100-110 koni pali w lekkiej pracy 4,5-5 litrów to mu powiedz żeby troszkę dołożył :) albo ruszył z miejsca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

właściciel JD mi powiedział że poniżej 8 mu nie schodzi a DF 6-7. Czy ktoś wie ile w JD trzeba dopłacić do do skrzyni AutoQuad z Ecoshiftem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Ja mam DF K100, patrząc jak mi ubywa paliwa to wątpię aby JD więcej spalił, niestety. W pługu o szer. rob. 1,5m (28 cm glębokości) pali ok. 20-22 l/h :)

Jeśli chodzi o lekką pracę- u mnie w ładowaczu czołowym- silnik praktycznie cały czas na 900 obr./min. pali ok. 8 l/h. Więć albo mój DF jest coś nie tak albo inni coś słabo liczą zużyte paliwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A ja to jestem właściciel czego? I do tego nie wyjeżdżam ciagnikiem 300 czy 400 h rocznie tylko trochę więcej i wiem co JD potrafi. Nawet jeśli spali kilka gram więcej to potrafi to wykorzystać, ale wybór jest Twój, skoro już przesadziłeś o DF to po co ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Ja mam DF K100, patrząc jak mi ubywa paliwa to wątpię aby JD więcej spalił, niestety. W pługu o szer. rob. 1,5m (28 cm glębokości) pali ok. 20-22 l/h :)

To się po prostu nie przyznawaj :)-bo i tak Ci nikt nie uwierzy-ja jak piszę że mój JD i Zetor są w miarę oszczędne (a Zetor to mistrzostwo świata) to mi prawie nikt nie wierzy (może oprócz właścicieli w/w)-tylko mój kuzyn gdy kiedyś jeździł ze mną to po prostu nie mógł uwierzyć że JD w belarce pali (uwaga) 3 razy mniej na wykonaną robotę niż jego C-360-jakimś kijem nawet mierzył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Wcześniej właśnie w tym pługu chodził Zetor, i myślałem że dużo palił, a on tylko sączył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@jaro jaka była jednostka miary??

Ilość bel-w sianokiszonce C-360 ma po prostu o wiele za ciężko (więc pali na potęgę) a i w sianie ma za mało mocy aby rozwinąć odpowiednią prędkość-żeby uzyskać taki zgniot jaki ja uzyskuję bez problemu jadąc 10 km/h i przy 540E on musi naginać na terenowych rycząc silnikiem :) (prasy walcowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

wcale nie jestem zdecydowany na DFa, nawet wrecz przeciwnie, bardziej jestem za JD. Co do zetora to miałem 6340 i jeśli nie miał cieżko to palił 5,5litra w prasie ale w agregacie ścierniskowym 11litrów i w tym czasie nie zrobił ha teraz jezdze Proxą 8441 i oszczedna to ona napewno nie jest. Wie ktoś jaki jest czas oczekiwania na JD?? Bo DF byłby dopiero w sierpniu. Bardzo do mnie przemiawia gdy taki urzytkownik jak Robert mówi mi że Jego jd potrafi zejść do 6litrów, jakbyś mogł mi jeszcze powiedzieć jaka jest potrzebna moc do tego siewnika i jak on jest przy nim wykorzystany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Czas oczekiwania - zależy skąd bierzesz, i jaka obecnie jest ilość zamówień. Co do tej teorii ze spalaniem w JD to ja moge potwierdzić - choć nie z autopsji niestety- ale znajomy JD 7810 zaprzęgnał do transportu to palił jak smok. Dlatego cześciej w transporcie Laser chodził :)

W efektywniejszym wykorzystaniu spalanie spadło. Nie będe operować tutaj dokładnymi danymi, bo ich nie pamiętam. Ale takie opinie dało się słyszeć.


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Nie mam pojęcia ile mocy potrzeba bo nigdy nie chodził z innym ciągnikiem, potrzebny jest tylko odp udźwig bo z zasypanym nawozem i ziarnem waży około 2 t, obr 1500 i prędkość 8 km/h. W ładowaczu czołowym spali też około 6 litrów.

W każdym nowym ciągniku trzeba delikatnie dawać gazu, jeśli nie trzeba to nie gnieść tej podłogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lampo55W    0

czyli nie jest tak źle jak ludzie mówia :) a jaką Ty masz Robert w swoim skrzynie, według Ciebie warto doplacić do AutoQuad??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj