Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złapani przez Policję

350 odpowiedzi na ten temat

#281 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 05 czerwiec 2009 - 11:06

Złapani przez Policję A wie może ktoś czy jak mam ten dowód tymczasowy to moge jeździć skuterem itp? słyszałem kiedyś ze można ale nie wiem na pewno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Złapani przez Policję Dzisiaj, 19:10
  •  

#282 Share rafal19

rafal19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 12:25

Złapani przez Policję Jeśli nie masz karty motorowerowej to musisz czekać aż skończysz te 18 lat, no chyba że polnymi jeździsz to wiesz.. ;)

#283 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 14:40

Złapani przez Policję

A wie może ktoś czy jak mam ten dowód tymczasowy to moge jeździć skuterem itp? słyszałem kiedyś ze można ale nie wiem na pewno

mi tez sie coś obiło o uszy ale nie wiem , przylanczam sie do pytania.
AF - to Jest To:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 15:46

Złapani przez Policję

panowie, mam takie pytanie, raz usłyszałem ze jak ktoś ma prawko mniej niz rok i w tym czasie spowoduje wypadek/kolizje to jest taki przepis ze taki człowiek musi odbyc ponowny egzamin na prawo jazdy???

Znajomy mi to mówił i niewiem czy to prawda czy znowu jakas bajka z kosmosu ;) moze wy wiecie jak to jest do konca???????? :P

tez mi sie cs obilo o uszy ale jesli na serio cos odwalisz ze nie wiem ktos w wyapdku zginie albo bedzie ciezko ranny albo za peirwsze wykroczenie ni wlepia mandat a za drugie moga pozbawic cie prawka ale nie jestem na 100% pewny

#285 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 18:33

Złapani przez Policję

jeśli nie masz karty motorowerowej to musisz czekać az skonczysz te 18 lat,no chyba ,ze polnymi jezdzisz to wiesz.. ;)

jeżdze wszędzie :P po mieście i po polu heh

#286 Share rafal19

rafal19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 18:40

Złapani przez Policję na pole to może troche szkoda tego skutera..
a karte motorowerową masz czy nie?

#287 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 20:50

Złapani przez Policję nie, chodziło mi bardziej o polne drogi ale rzadko jeżdze, wole asfalt heh

#288 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 06 czerwiec 2009 - 20:56

Złapani przez Policję

A wie może ktoś czy jak mam ten dowód tymczasowy to moge jeździć skuterem itp? słyszałem kiedyś ze można ale nie wiem na pewno

Żeby jeździć skuterem legalnie musisz mieć skończone 18lat, lub posiadać kartę motorową.

#289 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 15:58

Złapani przez Policję Chyba tu to będzie najlepiej pasowało.
Czytając artykuł myślałem że padnę ze śmiech. Zastanawiam się czemu nie dziwi mnie postępowanie policjantów hmmmm policja samo mówi za siebie i co tu dużo od chłopaczków wymagać.
http://motoryzacja.i...ursusem,1319709
A tak na poważnie to z tego co się orientuje to nie ma obowiązku zatrzymania się do kontroli ulicznej na nieoświetlonym i niezabudowanym terenie. Jedynie trzeba zgłosić to w najbliższym posterunku o nie zatrzymaniu się do kontroli. W artykule jest napisane późnym wieczorem i czytając dalszy przebieg sytuacji to wnioskuje że był to teren niezabudowany jak również nieoświetlony. Czyżby nasi policjanci nadużyli władzy w tym przypadku.
Jeśli jestem w błędzie to prosił bym o poprawienie mnie.

#290 Share macursus12

macursus12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 czerwiec 2009 - 17:01

Złapani przez Policję Jechalem zetorem 7245 z 2 hl-8011 za ojcem któren jechal bizonem. Droga jest betonowa i ruch na niej jest maly o 8 na wieczur.No jade sobie sierodkiem drogi przez 3 km. przyczepy mialy tylko podlonaczone hamulce, a swiatel nie. skrecilem wy droge do domu,a za mna policja. Ja mam 15 lat, a wy tamtym roku 14lat. Ojciec zobaczyl przepuscil mnie a on stanol. skonczylo sie na tym na ostrzezeniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 09 czerwiec 2009 - 08:57

Złapani przez Policję Ja dostałem mandat niedawno za parkowanie w miejscu niedozwolonym(miejsce dla niepełnosprawnych)
Skończyło sie na 100 zł. A straszyli mnie mandatem 500 zł i holowaniem samochodu na parking ;)

#292 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 09 czerwiec 2009 - 10:41

Złapani przez Policję Rzadko holują auta z miejsca dla niepełnosprawnych, a szkoda ;)

#293 Share Agronom2

Agronom2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 czerwiec 2009 - 19:55

Złapani przez Policję A ja miałem w środę taką akcje, stoję sobie gadam z kolegami (oni siedzieli na ławce, a dokładnie na oparciu od ławki), podjeżdżają "PANOWIE POLICJANCI"
I taki dialog:
- Tych czterech co siedzi na ławce, już mi wstawać (Policjant)
- (Koledzy wstali)
- No to będzie mandaciki po 200zł na łeb, kto ma skończone 17 lat?
- (Nikt się nie przyznał)
- A z jakiej szkoły jesteście
- No z tej tutaj, jak ona się nazywa ... gimnazjum
- No to na glebę i 10 pompek.
- Zrobili pompki, psy odjechali i wszyscy w śmiech
http://bydlomleczne.nmj.pl - zapraszam wszystkich hodowców bydła

#294 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 16 czerwiec 2009 - 18:56

Złapani przez Policję Ja bym dzisiaj po południu dwa razy wpadł motorowerem...

Wróciłem szybko ze szkoły bo mam teorie na prawko, przygotowałem sie ale jeszcze z bratem zdzwoniliśmy sie ze odbiorę go z autobusu przed wyjazdem, Jade ile tam fabryka daje bo mi sie spieszy, kasku nie brałem bo kawałek drogi tylko... nagle coś mi sie migło, patrze a tam srebrny bus policyjny we wsi stoi, nawet nie wiem kiedy znalazłem sie na posesji znajomych, ty było moment, zjechałem, zgasiłem i czekam, brat dotarł i pojechaliśmy -jak sie okazało sprawdzali paliwo a ciągniku czy ciągnikach...

Wracam z teorii (motorowerem) ale coś mnie tknęło by skręcić wcześniej i bocznymi pojechać, zdążyłem skręcić... telefon patrze brat, odbieram "Ty Marcin tu i tu stoją" a ja do niego "Spoko za 4min bede w domu" :mellow:

A nie miałem świateł, lepiej nie mieć z nimi odczynień.

Kurcze zeby tylko do zniw sie udało prawko zrobić...

---------------------

Dzisiaj bym miał... Elką (nauką jazdy) z prędkością 72km/h jechałem i dobrze ze z drugiego pasa misiaczek łapał na radar bo tam było ograniczenie do 50km/h :lol:

Instruktor jak ich zobaczył to dał mi po hamulcach, a ja myślałem potem ze śmiechu nie wyrobię :D
W takim punkcie stali ze nie było ich z daleka widać.

A wiedziałem ze stoją bo za nim ruszyłem "Cytrynką" to jeszcze na radiu CB w naszej Fabii gadali ze tam i tam stoją, jak ruszyłem to powiedziałem instruktorowi ze tam i tam stoją ale nie przywiązaliśmy do tego wagi "Bo po co?"

Jak sie okazuje Elką tez można :D

Edytowany przez marcin974, 09 lipiec 2009 - 17:45.

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#295 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 21:21

Złapani przez Policję Ja ostatnio wracalem z łąk - jakies 5km, większosc polnymi, a asfaltu jest moze z 700m i wjechalem z polnej na asfalt i bylo pod gorke i jeszcze taki delikatny zakręt ale chałupa zaslaniala i nie widac co za zakretem. Jade se powoli na 3 bo jechalem z kostkami a tu za zakretem miski stoją. Mam 16 lat ale prawka nie mam i zadnych papierow na traktor przy sobie. Od razu zwolnilem i dzwonie do wuja co tu robic. On mowi " zostaw ciagnik i spi*****laj w las" ja na to ze chyba mnie widzą to wlaczam swiatla i powoli jade. Gdyby mnie zlapali to by mieli co na mnie: rozmowa przez telefon, jazda z pasazerem a ciagnik zarejestrowany na 1 osobe, brak papierow i prawka, a rozrzutnik to ani hamulca ani swiatla ani nic. Ale ja ich mijam a ich w samochodzie nie ma tylko poszli do takiego pijaka co mieszkal tam obok. Strachu najadlem sie porzadnie.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

#296 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 23:10

Złapani przez Policję Ja dziś zarobiłem,a właściwie dostałem 200zł i 6 punktów karnych za 80km/h w terenie zbudowanym. Nikt łaskawie mi nie mrugnął, a z naprzeciwka mijało mnie sporo aut. Nieźle się zamaskowali w krzakach i nie było szans ich zobaczyć.

#297 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 08:37

Złapani przez Policję Na motorze byli? :huh:

Ale szacun dla nich ze odpuscili sobie rolników... przykładowo są sianokosy czy zniwa to zatrzymując rolnika u każdego by coś znaleźli, nie wierzę ze nie, u nas jest wszystko sprawne ale w papierach spojrzą ze przykładowo ciągnik moze do 18t ciągnąć. Sama hl'ka 8t ma własną 5t i max ładunku 11t czyli 16, a gdzie jeszcze autosanka 4t z nadstawkami ciągniona w zestawie?

A jezeli to nie to np. niezabezpieczony ładunek, przewóz pasażera itd

Ale narazie mają osobówki i raczej tak szybko z nich nie przejdą na rolników :rolleyes:

@paweł za 200zł to juz liche CB radio byś miał i punkty w kieszeni by Ci zostały...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#298 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 08:48

Złapani przez Policję CB to jednak dobra rzecz jest :( A co do tego mrugania to jak jadę swym bolidem tj. Polonez ATU to żaden nie mrugnie jak misiaki stoją za górka :huh: Za to jak jade kumpla Golfem a misiaki stoją to wszyscy mrugają. No i gdzie tu polityka? :rolleyes:

Honda - The Power of Dreams :)

#299 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 10:19

Złapani przez Policję A to mam dla Was takie pytanie, wynikajace z Waszego doswiadczenia w spotkaniach z miskami. Mianowicie jak najlepiej sie tłumaczyć i gadac zeby złagodzic karę albo po prostu zeby nic sie nie dostalo. Chodzi mi o sytuacje rolnicze takie jak u mnie jazda bez prawka wujka ciagnikiem bez papierow przy sobie? Dzieki za odp.
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share Janek147

Janek147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo to co mnie kręci:)

Napisany 21 lipiec 2009 - 13:23

Złapani przez Policję Mnie raz jak autem jechałem, odwoziłem siostre jadaą tam raz mnie sprawdzili a dosłownie 5 min później jak wracałem to też mnie zatrzymali. Miałem ochote się roześmiać. Chyba poprostu nie mieli co robić