Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymina oleju i filtrów

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 19:23

Wymina oleju i filtrów Zdecydowałem się na wymianę oleju z Agrolu U na jakiś inny bo te usterki o których pisałem w poprzednim temacie są nim najprawdopodobniej spowodowane. Mam w związku z tym pytanie jaki olej, ile go trzeba, jakie filtry zakupić, oraz ceny. Oraz czy wymianę opłaca się robić samemu, czy lepiej jest zatrudnić do tego jakąś firmę np: Korbanków. Ile kosztowała by taka wymiana u Korbanków, ponieważ nigdy nie wymieniałem oleju w takim ciągniku i nie znam całego schematu tak, że i tak musiał bym zatrudnic jakiegoś mechanika, który się na tym zna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymina oleju i filtrów Dzisiaj, 07:52
  •  

#2 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:48

Wymina oleju i filtrów Nie dawno wymieniałem olej w przekładni zalałem go zalecanym przez MF czyli BP 55l po 13,50zł za 1l.Nie wiem jaki idzie filtr do twojego prawdopodobnie taki sam u mnie są 2 sztuki jeden ten duży z boku przy skrzyni koszt 200zł i wkład około 50zł od wspomagania.Również wahałem się czy samemu wymieniać olej byłem u handlarza gdzie kupowałem ciągnik i wszystko mi wytłumaczył wymiana jest bardzo prosta.Wydaje się wszystkim że jest problem że jest dużo odpowietrzników sprzęgło hamulce itd,a wystarczy tylko odpowietrzyć pompę hydrauliczną i trwa to 5 sekund niektórzy piszą na forum że odpowietrzą sprzęgło czy hamulce jak wszystkie układy w ciągniku są sprawne wystarczy odpowietrzyć pompę i jest ok są 3 korki spustowe,ja odkręciłem 2 bo 3 nie mogłem :).
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#3 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 23:36

Wymina oleju i filtrów Wymiana banalna - rozgrzać, opuścić TUZ, spuścić olej, zmienić filtry, napełnić nowym. Przynajmniej dwa razy pisałem na forum ile oleju wchodzi do skrzyni w 6180, o odpowiednich olejach też było, prosze poszukać :) Trzeba odkręcić wszystkie śruby spustowe aby potem weszło tyle ile wejść powinno, inaczej zostanie troche starego i wejdzie mniej niż podawałem. Tam wszystko powinno sie samo odpowietrzyć, zajmie to wspomniane 5 sekund, może troche więcej.

#4 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 08:15

Wymina oleju i filtrów Ja wymieniałem w 6180 na BP terrac. Spuściłem olej tym korkiem spustowym, potem jeszcze wykręciłem cały ten spodni dekiel z filtrem siatkowym, wymyłem go, z tyłu odkręciłem cały dekiel, do którego przykręcone sa rozdzielacze, porządnie przemyłem całośc skrzyni ropą, skreciłem dekle, wymieniłem filtry, zarówno puszkowy jak i wkład. Wkład u mnie jest ten dłuższy, są dwa rodzaje. Zalałem olej. Spokojnie wchodzi 70 litrów.

#5 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 12 kwiecień 2009 - 12:07

Wymina oleju i filtrów "peron" miałeś te same problemy co "maxifarmer" czy wymieniałeś bo już był stary
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#6 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 12:14

Wymina oleju i filtrów Z tego co wiem to "Peron" remontował chyba skrzynie Ferdka i wymienił oleje z filtrami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 15:54

Wymina oleju i filtrów Zgadza się, u mnie był robiony remont sprzęgła i przy okazji skrzyni, więc stąd ta wymiana oleju i filtrów. Sprzęgło mi bardzo szarpało. Teraz też czasami szarpnie na szybkich biegach, przeważnie jak olej rozgrzany już i jak ruszam, a sprzęgło wciśnięte trzymałem długo. Ale to nie zawsze.

#8 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 18:56

Wymina oleju i filtrów dobrze ale odpowidzcie mi czy ta wymiana u korbanków się opłca i wogóle ile kosztowała by taka operacjia

#9 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:03

Wymina oleju i filtrów Zadzwoń i zapytaj ile skasują za robocizne i dojazd do Ciebie a potem zastanów sie czy tyle jest warte odkręcenie trzech śrub spustowych, zmiana filtrów i wlanie nowego oleju :) Moim zdaniem zupełnie bez sensu jest ściągać serwis korbanków do tak banalnej czynności, to raptem godzina roboty na spokojnie :)

#10 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:08

Wymina oleju i filtrów Jeżeli miałbym tylko wymienić sam olej i filtry to sam jak już ściągać Korbanków to po to żeby naprawiali ciągnik na pewno liczą sobie od km 1,50zł jak większość firm chyba żeby ci przy okazji sprawdzili ciągnik np:w układach ciśnienie,rób jak uważasz ale ja w takiej sytuacji zrobiłbym obsługę sam miałem podobną sytuację tylko że u mnie nie występowały problemy a wcześniej kto ci wymieniał olej że został zalany Agrolem U?.Rób jak uważasz ale moim zdaniem do samej wymiany oleju i filtrów nie warto ściągać korbanków.
"Mirasek" byłeś szybszy :),jak chcesz dam ci numer do mechanika który mi wszytko wytłumaczył.

#11 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:41

Wymina oleju i filtrów też tak myslę że sam na tym lepiej wyjdę tylko czy może ktos schemat tej skrzyni mi wysłać (gdzie są dokłdnie te korki i filtry) i jak spuścić olej z przedniego tuz-a, może sam jakos spłynie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share robigal

robigal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 wrzesień 2009 - 10:05

Wymina oleju i filtrów Mam zamiar wymienić olej w skrzyni, moście i zwolnicach w MF 3095-skrzynia dynashift.
Czy do skrzyni mogę wlać olej Castrol Agri MP+ 10W/40 podobno dawny BB Terrac.
Na forum Peron pisał że w MF 6180 jeszcze odkręcał dolny dekiel i czyścił filtr siatkowy, czy w moim Ferdku też taki jest i czy go czyścić?
Olej ze skrzyni spuszcza się jednym korkiem czy jeszcze z innych miejsc?.

Jaki olej do mostu i zwolnic i ile wchodzi?
Którędy się wlewa olej do mostu bo nie mogę znaleźć korka.

Za informację z góry dziękuję.