Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakopaliscie sie ostatnio?

209 odpowiedzi na ten temat

#141 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 08 kwiecień 2009 - 20:50

Zakopaliscie sie ostatnio? Dziś bym się dwa razy się utopił :P ale miałem włączony przedni napęd i MC dał sobie rade :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakopaliscie sie ostatnio? Dzisiaj, 11:37
  •  

#142 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 08 kwiecień 2009 - 20:54

Zakopaliscie sie ostatnio? Sąsiad sei dzis 60 z bronami zagrzebał :) Ja narazie mam czyste konto w tym roku :P

#143 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 14:36

Zakopaliscie sie ostatnio? Ursus 4514 z rozrzutnikiem pełnym obornika na polu w nizie. Odpiolem rozrzutnik i jakos wyjechalem a potem za line rozrzutnik

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share ltz55as

ltz55as

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, fotografia

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:55

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja ostatnio zakopałem się Ursusem C-325 z rozrzutnikiem, wyciągał Ltz 55as.

#145 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 21:45

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja w piątek się zakopałem z rozrzutnikiem MTZ odczepiłem i wyjechał sam potem na łańcuchu rozrzutnik. niedrożne dreny

Mało co bym był w rowie przy oraniu po kopaniu/czyszczeniu rowu 1 m głebokości została koleina (pewnie jest tam drena) i w nią wpadłem co do przodu to przód do rowu ściąga tylko na krawędzi grzebłem pare razy i jedna strona poszła w dół od rowu :) :) :) mało brakło by być w rowie tył z 30 cm ale do połowy koła w ziemi :) i niech mnie mnie ktoś powie że mtz niestabilny czy wywrotny. Po podkopaniu i ciągnięciu w bok drugim ciągnikiem poszedł lekko :)

#146 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 21:57

Zakopaliscie sie ostatnio? Wczoraj podczas kultywatorowania perkinsek wpadl walczyl przez ponad 10metrow w bagnie zeby wyjechac i utopil sie. Ale odpielo sie kultywator reczny gaz blokada bieg nr2 i krecil dalej jechal z predkoscia 200m/h i wkoncu wyskoczyl sam. Wyjechal sam, sam sie utopil i sam wyjechal.

Nie ma to jak made in URSUS
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#147 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 22:02

Zakopaliscie sie ostatnio? To nie "wina" ursusa że wyjechał to kierowca zdolny bo są tacy czym by nie pojechał to ugrzązn a sa i tacy że gdzie by by nie pojechał to przejechał

#148 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 12 kwiecień 2009 - 22:06

Zakopaliscie sie ostatnio? No głównie to zależy od odpowiedniej reakcji kierowcy ale też i od terenu :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#149 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 13 kwiecień 2009 - 08:32

Zakopaliscie sie ostatnio? W tym roku miałem 3 wpadki. Pierwsza ursusem C-360-3P + rozsiewacz amazone. Jechałem nim, grunt w miare stabilny a tu od razu chlup i koniec. Nawet nie próbowałem nim wyjeżdżac. Szef mnie wyciągał MF 3655. Następnego dnia na innym polu ta sama historia. A w zeszłym tygobniu MTZ 82 + rozrzutnik Forschritt T088. Ugrzązł w koleinie zrobionej przez Ursusa 1014 znajomego. Ale ładowarka załatwiła sprawe... :)

#150 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 13 kwiecień 2009 - 08:37

Zakopaliscie sie ostatnio? Jutro będe miał co najmniej trzy okazje zeby sie zakopac :) Musze jakas wykorzystac to moze bedzie wtopa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:24

Zakopaliscie sie ostatnio? Sąsiad w sobotę zagrzebał się na polu z bronami Ursusem 4512, wyciągnął go Zetorem 10145. Tata zakopał się w środę na polu Ursusem C-330 z siewnikiem do zboża, wyciągałem go Lamborghini 70
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#152 Share kielbasa

kielbasa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, mechanika, elektryka, elektronika

Napisany 13 kwiecień 2009 - 15:28

Zakopaliscie sie ostatnio? 330 & kultywator. jechałem na wyższe pole pierw bo je musiałem prędzej zrobić, a korzystając z okazji, że przejeżdzałem obok pola, które też jest do roboty to opuściłem go tam. 10m przejechane i polowa tylnich kol w blocie. a tak to najgorsza wpadka byla jak jechalem go nad rzeke myc i sobie skrotem pojechalem to tylko komin wystawał. :)
"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

#153 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 15:38

Zakopaliscie sie ostatnio? ostatnio ojciec 2 razy ursusem3512 na szczescie byl case i wyciągnolem go bez klopotów 4x4 i idzie i jeszcze o maly wlos jak bronowalem bo bylo mokro
Wielki fan case jx/new holland td

#154 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 22:51

Zakopaliscie sie ostatnio? Ostatnio zakopałem się sąsiada MF255 z cysterną 7500 litrów wody + masa przyczepy D47 albo D50 ( 6 ton ładowności, zawsze mylą mi się te symbole). Prawe tylnie koło przyczepy wpadło w bruzdę, było to na polnej drodze przy skręcie 90 stopni w lewo, ferdek zaczął skakac, jeszcze trawa i koniec jazdy. Tak to jest jak człowiek przyzwyczajony do ciągników o mocy 70-175 koni. No to do sołtysa po line i mnie wujek przodem złapał bo miał opryskiwacz zaczepiony i wyciągnął.
Jeszcze zakopałem się przy wykopach NH tm 175 z metaltechem - 15-16 ton ziemniaków i trzyosiówka - 17 ton. Przyczepy rozczepiliśmy i NH TM 155 mnie przodem wyciągnął bo miał kombajn do ziemniaków zaczepiony, zetorem 10641 nawet nie próbowaliśmy, a trzyosiówkę za tylnią oś i do tyłu, potem zczepiliśmy się na asfalcie i kurs na fabrykę chipsów z opóźnieniem nieco.

#155 Share madwizz

madwizz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 17:46

Zakopaliscie sie ostatnio? ja też mam czyste konto w tym roku, chyba za sprawą takiej suszy B) ale w tamtym roku dwa razy utopiłem się z agregatem uprawowym z tych najpowazniejszych wpadek jakie pamiętam, bo wyciągał mnie Zetor 8145 i C-360 B)
...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

#156 Share Mateusz11441

Mateusz11441

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 07:48

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja kilka tygodni temu zakopałem się MTZ 82 z przyczepom bo wywoziłem obornik na pole i wyciągałem go Zetorem Forterrą 11441 i nie było dużych problemów z wyciągnięciem. B)
Mój Sprzęt:
-Bizon ZO56
-Zetor Forterra 11441
-MTZ 82

#157 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 17:47

Zakopaliscie sie ostatnio? My dzisiaj pojechaliśmy kosić trawe C-355 na podmokłą łake (raczej bagno). Tata pierwszy raz objeżdzał i nagle przód się zapad w ziemie, prawe koło się całe schowało i ciągnik wisiał na szynach od tura. :mellow: Poszliśmy po drugą c-360 z turem i jechał po tych samych śladach, zeby gdzie indziej nie wpaść i nagle przód się zarwał i stoi. :lol: Takim sposobem utopiliśmy dzisiaj 2 c-360 :D :D Poszedłem do wujka i dopiero powyciągał nas Zetorem 5340 4x4
ehh szkoda że nie miałem aparatu :D widok 2 zakopanych c-360 na jednym polu - bezcenny

#158 Share Grzesiekclassic

Grzesiekclassic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 15 czerwiec 2009 - 21:36

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja prawie się zakopałem na łące ale napęd pomógł. Znajomy chciał przejechać kacapem przez mostek a było dużo wody i wjechał obok mostku do rowu beż pomocy się nie obyło. :mellow:
Sprzedam kolepkę od foliarki do stawiania bel

#159 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 09:07

Zakopaliscie sie ostatnio? W tym roku jeszcze nie zakopałem się ale po ostatnich deszczach będzie naprawdę niezła jazda. Szczególnie że została nam trawa na torfie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 09:15

Zakopaliscie sie ostatnio? W tm roku to mieliśmy 2 wpadki: pierwsza wiosną kiedy rozrzucaliśmy gnój pod QQ-rydzę to wtedy zetor 5211 siadł z rozrzutnikiem i wyciągałem go zetorem 11441 (rozrzutnik zawiesił się na tylnej osi) a drugi raz podczas prasowania też zetor 5211 z prasą sipmą na dołku. Prasa podbieraczem zaczęła po ziemi ciągnąc i wyciągaliśmy 3p i mf 235
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy