Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakopaliscie sie ostatnio?

209 odpowiedzi na ten temat

#201 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 19 październik 2010 - 17:22

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja też tak jak andrz17xd biorę kolek i po sprawie C-360 musi wyjść, aby zapiąć polowe i kita!
Ostatnio zapomniałem o kołku i usiadłem z talerzówką:lol:, po samą oś:(. Z samego końca pola musiałem iść do wsi żeby mnie wyciągną kolega drugą C-360, od razu powiedziałem mu żeby wziął rurę, a ja łańcuch mam. Jak odchodziłem to zaczep dolny był tak z 12 cm nad ziemią, jak przyjechałem siedział całkiem :P .
Najpierw zaczepiliśmy rurę z tyłu bo pod skrzynią nie było jak :P , polowe wsteczny powoli, powoli i nagle....
słychać jakby ta rura doszła już do skrzyni a kumpel mówi że to nie możliwe bo koło obrotu nie zrobiło.
Odczepiliśmy talerzówkę kumpel na łańcuchu ją odwlókł, powoli bieg pierwszy i patrzymy czy rura się pojawia, i w pewnym momencie wychodzi U, a kumpel się śmieje ;) i pyta jak mogłem taką grubą rurę tak wygiąć:P.
No i próba wyciągania do tyłu (do przodu nie dało rady bo bagno kompletne, a wjechałem ponieważ było zarośnięte ;[ ) i ja wsteczny a on 2 i nic ;) on się ryje (miał nówki Continalki;)) a ja stare już lacie (będzie trzeba wymienić).
Pojechaliśmy do niego po szpadle odkopali my mu takie ''szyny'' i powoli jakoś wyszedł.
A że to wszystko w nocy, było dodatkowym utrudnieniem.
Podczepiliśmy talerzówkę i kita na dom :lol: jak rano zobaczyłem jaki jest upier**** to się za głowę złapałem:o ale karcher potrafi cuda:P.
Wiem że to dłuuuugie opowiadanie ale inaczej nie umie B).
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakopaliscie sie ostatnio? Dzisiaj, 15:24
  •  

#202 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 październik 2010 - 17:51

Zakopaliscie sie ostatnio?

Rozrzutnik Warfamy? N-218? Dodany obrazek Ustaw sobie wybieranie głosowe: Kochana Żonka. Dodany obrazek

Nie N-228, ma idealne kółka do włażenia we wszelkie dziury :lol: Czasami wystarczy bruzda i już się siedzi B)

#203 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 20 październik 2010 - 18:00

Zakopaliscie sie ostatnio? Wyjazd po drzewo do lasu- chwila nieuwagi przy powrocie i jedno koło utopione ponad oś... Pomógł drugi ciągnik.

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:10

Zakopaliscie sie ostatnio? Wczoraj siadła u mnie Ropa Euro Tiger.
Wyciągana była na 7 ciągników :rolleyes: :
- DF Agrotron M620 PL
- DF Agrotron M620
- McCormick XTX 145
- New Holland T6050RC
- Zetor Forterra 115
- Ursus 1204 De luxe
- Zetor Forterra 115

Czyli razem jakieś 950KM :D

Dół po kołach miał głębokość ok. 1m ;)

Niestety nie mam fot bo o tej porze byłem 50km od miejsca zdarzenia w szkole, ech, taka akcja mnie ominęła :)

#205 Share manik

manik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 01 luty 2011 - 17:42

Zakopaliscie sie ostatnio? Podczas ostatnich sianokosów wujek siadł na łące MTZ-tem 82 TS z prasą belkową sipma. Wyciągnęliśmy go ledwo co ursusem c-355 który podczas wyciągania sam się utopił i na odwrót MTZ wyciągał C-355 i na szczęście wtedy już poszło.
Innym razem prasowałem z ojcem siano w kostki na 2 Ursusy. Ojciec jeździł z prasą C-355 a ja ciągnąłem go C-360 bo sama 60 nie dawała rady cały czas siadała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#206 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 luty 2011 - 15:58

Zakopaliscie sie ostatnio? My w 2010 roku zaliczyliśmy tak:Marzec zima śnieg przysypał wjechałem z rozrzutnikiem pełnym gnoju na pole rozrzutnik zawisł,odczepiłem maszynę od ciągnika wyjechałem zaczepiłem na linkę ruskim nie dało rady,wziełem ursusa C-330M i na dwa oczywiście kazdy odzielnie i go wyciagnelismy ale za czym to z rozrzutnika zwalilem gnoj i jak byl pusty ciagniki mialy problem,potem kwiecien pojechalem ruskim orać z plugiem 2 skiby i konczylem orke pojechalem od bruzdy orac a tam staławoda i było mokro i siadłem jednym kołem odczepiłem plug wyjechałem na pusto wziełem linkę przeciągnełem plug i dalej szlo.Następnie jechał ojciec ursusem c-330M z rozrzutnikiem jedno osiowym i tez jednym kołem wjechał na suche pole a drugim na trawe kolo lasu u siadł jednym kołem wzięłem ruskiego i linkę pod ciągnik za dyszel rozrzutnik i 4 razy się przemieszczałem ale go w końcu wyciągnęłem,jeszcze jedna ostatnia kopalem ziemniaki u siebie i usiadłem z kopaczka i do tylu przodu ale kopaczka klinowała w końcu odczepiłem kopaczkę i wyjechałem samym ciągnikiem później wzięliśmy we czterech nakręciliśmy kopaczkę podczepiłem i dalej kopałem ;)

#207 Share Adii

Adii

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:32

Zakopaliscie sie ostatnio? Ostatnio zakopałem się new hollandem t6030 rozwożąc obornik tytanem 11, wpadłem po oś. Niestety samemu mu się nie udało wyciągnąć potrzebna była mała pomoc ursus 6014.

#208 Share barto7245

barto7245

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 19:30

Zakopaliscie sie ostatnio? Ostatnio zakopałem się wczoraj jadąc c-360 z nawozem. Spodziewałem się tego że może posadzę go na polu, ale nie przyszło mi do głowy że stanie się tak na gminnej drodze :blink:
http://www.agrofoto....s-c-360-promar/
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

#209 Share patryk5767

patryk5767

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 lipiec 2012 - 15:03

Zakopaliscie sie ostatnio? U nas strasznie mokre łąki, czego dowodem jest ten filmik oraz inne dostępne w tym kanale :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#210 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 05 lipiec 2014 - 21:09

Zakopaliscie sie ostatnio? kiedyś stary mój to 5211 nie raz zakopywał (z rozrzutnikiem, kultywatorem,sadzarką) a tera to przez te 4x4 nie idzie się zarżnąć po mosty