robcio3dz

Zakopaliscie sie ostatnio?

Polecane posty

LOST    7

Ja też tak jak andrz17xd biorę kolek i po sprawie C-360 musi wyjść, aby zapiąć polowe i kita!

Ostatnio zapomniałem o kołku i usiadłem z talerzówką:lol:, po samą oś:(. Z samego końca pola musiałem iść do wsi żeby mnie wyciągną kolega drugą C-360, od razu powiedziałem mu żeby wziął rurę, a ja łańcuch mam. Jak odchodziłem to zaczep dolny był tak z 12 cm nad ziemią, jak przyjechałem siedział całkiem :P .

Najpierw zaczepiliśmy rurę z tyłu bo pod skrzynią nie było jak :P , polowe wsteczny powoli, powoli i nagle....

słychać jakby ta rura doszła już do skrzyni a kumpel mówi że to nie możliwe bo koło obrotu nie zrobiło.

Odczepiliśmy talerzówkę kumpel na łańcuchu ją odwlókł, powoli bieg pierwszy i patrzymy czy rura się pojawia, i w pewnym momencie wychodzi U, a kumpel się śmieje ;) i pyta jak mogłem taką grubą rurę tak wygiąć:P.

No i próba wyciągania do tyłu (do przodu nie dało rady bo bagno kompletne, a wjechałem ponieważ było zarośnięte ;[ ) i ja wsteczny a on 2 i nic ;) on się ryje (miał nówki Continalki;)) a ja stare już lacie (będzie trzeba wymienić).

Pojechaliśmy do niego po szpadle odkopali my mu takie ''szyny'' i powoli jakoś wyszedł.

A że to wszystko w nocy, było dodatkowym utrudnieniem.

Podczepiliśmy talerzówkę i kita na dom :lol: jak rano zobaczyłem jaki jest upier**** to się za głowę złapałem:o ale karcher potrafi cuda:P.

Wiem że to dłuuuugie opowiadanie ale inaczej nie umie B).


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Rozrzutnik Warfamy? N-218? smile.gif Ustaw sobie wybieranie głosowe: Kochana Żonka. biggrin.gif

Nie N-228, ma idealne kółka do włażenia we wszelkie dziury :lol: Czasami wystarczy bruzda i już się siedzi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wczoraj siadła u mnie Ropa Euro Tiger.

Wyciągana była na 7 ciągników :rolleyes: :

- DF Agrotron M620 PL

- DF Agrotron M620

- McCormick XTX 145

- New Holland T6050RC

- Zetor Forterra 115

- Ursus 1204 De luxe

- Zetor Forterra 115

 

Czyli razem jakieś 950KM :D

 

Dół po kołach miał głębokość ok. 1m ;)

 

Niestety nie mam fot bo o tej porze byłem 50km od miejsca zdarzenia w szkole, ech, taka akcja mnie ominęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Podczas ostatnich sianokosów wujek siadł na łące MTZ-tem 82 TS z prasą belkową sipma. Wyciągnęliśmy go ledwo co ursusem c-355 który podczas wyciągania sam się utopił i na odwrót MTZ wyciągał C-355 i na szczęście wtedy już poszło.

Innym razem prasowałem z ojcem siano w kostki na 2 Ursusy. Ojciec jeździł z prasą C-355 a ja ciągnąłem go C-360 bo sama 60 nie dawała rady cały czas siadała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

My w 2010 roku zaliczyliśmy tak:Marzec zima śnieg przysypał wjechałem z rozrzutnikiem pełnym gnoju na pole rozrzutnik zawisł,odczepiłem maszynę od ciągnika wyjechałem zaczepiłem na linkę ruskim nie dało rady,wziełem ursusa C-330M i na dwa oczywiście kazdy odzielnie i go wyciagnelismy ale za czym to z rozrzutnika zwalilem gnoj i jak byl pusty ciagniki mialy problem,potem kwiecien pojechalem ruskim orać z plugiem 2 skiby i konczylem orke pojechalem od bruzdy orac a tam staławoda i było mokro i siadłem jednym kołem odczepiłem plug wyjechałem na pusto wziełem linkę przeciągnełem plug i dalej szlo.Następnie jechał ojciec ursusem c-330M z rozrzutnikiem jedno osiowym i tez jednym kołem wjechał na suche pole a drugim na trawe kolo lasu u siadł jednym kołem wzięłem ruskiego i linkę pod ciągnik za dyszel rozrzutnik i 4 razy się przemieszczałem ale go w końcu wyciągnęłem,jeszcze jedna ostatnia kopalem ziemniaki u siebie i usiadłem z kopaczka i do tylu przodu ale kopaczka klinowała w końcu odczepiłem kopaczkę i wyjechałem samym ciągnikiem później wzięliśmy we czterech nakręciliśmy kopaczkę podczepiłem i dalej kopałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adii    1

Ostatnio zakopałem się new hollandem t6030 rozwożąc obornik tytanem 11, wpadłem po oś. Niestety samemu mu się nie udało wyciągnąć potrzebna była mała pomoc ursus 6014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barto7245    40

Ostatnio zakopałem się wczoraj jadąc c-360 z nawozem. Spodziewałem się tego że może posadzę go na polu, ale nie przyszło mi do głowy że stanie się tak na gminnej drodze :blink:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/351528-ursus-c-360-promar/


Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Sprzedam 2 kojce porodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

kiedyś stary mój to 5211 nie raz zakopywał (z rozrzutnikiem, kultywatorem,sadzarką) a tera to przez te 4x4 nie idzie się zarżnąć po mosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj