Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakopaliscie sie ostatnio?

209 odpowiedzi na ten temat

#181 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 19:37

Zakopaliscie sie ostatnio? Ostatnio zakopałem się MF 6140 z dwiema przyczepami około 18t pomógł MF 698, jakiś miesiąc temu u sąsiada woziłem MF turem obornik miał dosłownie bagno utopiłem się po oś podniosłem się na turze wrzuciliśmy pod koła około 20 pustaków udało się wyjechać.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakopaliscie sie ostatnio? Dzisiaj, 06:07
  •  

#182 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 14 czerwiec 2010 - 08:12

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja ostatnio usiadlem przyzepa zbierajaca ursusem 360-3P po sama os:)ciezko bylo ale z pomoca MF 595 wyszedł bez problemu:)
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

#183 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 28 czerwiec 2010 - 17:35

Zakopaliscie sie ostatnio? w zeszłym tygodniu w miejscowości serafin rolnik utopił traktor... zakopał się i poszedł po sąsiada a gdy wrócili na łąkę traktora już nie było. dodam że ów łąka jest na terenie wyschniętego jeziora, traktora nie można nawet zlokalizować, szukali nawet kilku metrowymi tyczkami i na nic nie natrafili, tylko dzióra po traktorze została... historia na 100% prawdziwa może jest ktoś z okolic łysych i zna więcej szczegółów sam bym się chętnie czegoś dowiedział
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 28 czerwiec 2010 - 20:14

Zakopaliscie sie ostatnio? No to niezłe jaja co tam szukać i tak go nie wyciągną.

#185 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 12 lipiec 2010 - 14:25

w zeszłym tygodniu w miejscowości serafin rolnik utopił traktor... zakopał się i poszedł po sąsiada a gdy wrócili na łąkę traktora już nie było. dodam że ów łąka jest na terenie wyschniętego jeziora, traktora nie można nawet zlokalizować, szukali nawet kilku metrowymi tyczkami i na nic nie natrafili, tylko dzióra po traktorze została... historia na 100% prawdziwa może jest ktoś z okolic łysych i zna więcej szczegółów sam bym się chętnie czegoś dowiedział

Ta historia się nadaje do filmu :) Oczywiście szkoda tego traktorka. :)

#186 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 21 lipiec 2010 - 14:59

Zakopaliscie sie ostatnio? Jak mieliśmy żwirownię to jakiś znajomy opowiadał jak tak koparkę stracili. Albo jeden facet mówił, że jego kolega który ma żwirownię kupił koparkę gąsienicową Cata, kopał nią żwir ze stawu. Ale podczas kopania woda podmywa teren pod koparką - i ta wpadła. :) Próbowali ja wyciągnąć 3 dużymi ładowarkami, ale " na szczęście" liny się urwały bo i te poszły by w to bagno. Tata kiedyś też tak kopał, ale to na szczęście zaprzestał. Jak byłem mały, to na żwirowni nie raz już zaczęło mnie wciągać... :)
KPK - Ochrona

#187 Share damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 21 lipiec 2010 - 17:47

w zeszłym tygodniu w miejscowości serafin rolnik utopił traktor... zakopał się i poszedł po sąsiada a gdy wrócili na łąkę traktora już nie było. dodam że ów łąka jest na terenie wyschniętego jeziora, traktora nie można nawet zlokalizować, szukali nawet kilku metrowymi tyczkami i na nic nie natrafili, tylko dzióra po traktorze została... historia na 100% prawdziwa może jest ktoś z okolic łysych i zna więcej szczegółów sam bym się chętnie czegoś dowiedział

Wiesz może jaki to był ciągnik??? Stary czy nowy, chociaż tego i tego szkoda :)
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#188 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 22 lipiec 2010 - 19:31

Zakopaliscie sie ostatnio? Dziś jechałem w poprzek pola z agregatem, odwrócona uwaga i już przód mtz jest na polu sąsiada. Tylko że to pole jest z 1m poniżej mojego. Silnik dotykał ziemi. MTZ bez przedniego napędu. Tylne koła zaczęły doły robić. Akurat na tę chwilę dobrze było że jest jedno miejsce gdzie zawsze wyoruje się kamienie. Ziemia w tym miejscu jest prawie czarna nie da się orać głębiej niż na 15cm. Tak więc pozbierałem trochę kamieni pod koła i wyszedł. Z jednym pogiętym przednim błotnikiem :)
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#189 Share andrz17xd

andrz17xd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 lipiec 2010 - 14:55

Zakopaliscie sie ostatnio? A ja nie potrzebuje drugiego ciągnika sam wychodzę biorę tylko kołek drewniany gruby i łańcuch podsadzam kołek pod koło przywiązuje łańcuchem blokada i rura i już stoję na wierzchu(a ciąnik to Zetor 8145) :) .

#190 Share zetorki

zetorki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo no i moja ulubiona pasja dziewczyny :D

Napisany 19 wrzesień 2010 - 09:58

Zakopaliscie sie ostatnio? ja ostatno usiadłem zetorem 7340 z beczką i tatuś mnie do tyłu 5320 wyciagnał
Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2010 - 12:56

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja wczoraj siadłem fortschrittem z pługiem orałem już w poprzek więc prawie koniec i wpadł przy samej łące ;) a wyciągnąłem go ursusem c 360 ;)

#192 Share marcin200711

marcin200711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 19 październik 2010 - 13:17

Zakopaliscie sie ostatnio? Ostatnio tzn wiosna się zakopałem fendtem 714tms z pługiem kuhn vari master152
wyciągał mnie case 250 konny i zajęło mu to gdzieś z 30 minut albo dłużej;
)
a

#193 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2010 - 13:35

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja się jeszcze nie zakopałem na tyle, żeby musieli mnie wyciągać. Dodany obrazek

#194 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2010 - 13:47

Zakopaliscie sie ostatnio? @Bobek widocznie masz dobrą meliorację, dobry odpływ wody z pól B)

#195 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2010 - 15:11

Zakopaliscie sie ostatnio? Różnie z tym bywa, ale ja jakoś nie lubię jak mi pomagają, więc staram się robić tak, żeby mnie nie wyciągali.
Od początku tego roku licząc to Jaśka ratowaliśmy 3 razy(zawsze z RCW), 914 4 razy( 2 u nas, 2 u znajomego, zawsze z beczką), Niuńka raz, bo opryskiwacz usiadł. Jeszcze kilka lat temu nagminnym było ratowanie 3514 z RNW podczas wiosennych siewów nawozów. Wiadomo wiosna i lato były jakie były.

#196 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 październik 2010 - 15:41

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja ostatnio 5 razy (jak na 80 rozrzutników to w tym roku i tak nie dużo) C-360 z rozrzutnikiem obornika B) Wtedy telefon, przycisk "Żona Marta" i za 10min pomoc na polu :lol:

#197 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 październik 2010 - 16:11

Zakopaliscie sie ostatnio? Rozrzutnik Warfamy? N-218? Dodany obrazek Ustaw sobie wybieranie głosowe: Kochana Żonka. Dodany obrazek

#198 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 19 październik 2010 - 16:50

Zakopaliscie sie ostatnio? ja ostatnio utopilem u1014 z [;ugiem po prostu mi sie jedna strona zapadla na podmoklym tak ze nie dalo sie otworzyc prawych drzwi... przyjechal kumpel lambo r6 140dcr i nie dal rady z obciaznikiem na przodzie dodam ze odpielismy plug i przyjechal jeszcze drugi znajomy nh td95 i na dwa dali rade mnie wyrwac a potem linka wyciagalismy plug... pierwsza moja tak powazna wpadka szkoda ze nie mialem aparatu bo byla by wpadka tygodnia jak nic tylko ze to juz w nocy bylo:)
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#199 Share LeonOr

LeonOr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i technika!

Napisany 19 październik 2010 - 17:03

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja się nie zakopałem a od początku września to 6 razy wyciągałem. Za każdym razem dorobkiewiczów co gospodaży z marszałkowskiej łaki hodowlane koszą (podmokłe torfowiska na dopłaty). Za każdym razem obiecują, że jutro flaszkę w podzięce przyniosą, już niektórzy 2 mies tak idą.
Jak był by to sąsiad co własne obrabia to można ująć za pomoc sąsiedzką.

Chyba następnym razem obiecam tak jak i oni i zostawię na środku torfowisk do rana. B)
KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share lukaasz

lukaasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 19 październik 2010 - 17:14

Zakopaliscie sie ostatnio? Ja się jakoś nie zakopywałem, ale sąsiad co orał w sobotę po kukurydzy się zakopał swoją 60-tką i pojechałem go wyciągać drugą 60-tką i chyba z 20 min się męczyliśmy. Zaraz po deszczu wyjechał na glinę i takie efekty B)