krzys924

ładowanie w claas mercator

Polecane posty

krzys924    0

w moim claasie ładowanie wynosi na pełnych obrotach ponad 16v czy takie powinno byc?? czy nie jest z wysokie ? przecież w sezonie kombajn pracuje praktycznie cały czas bez przerwy na maksymalnych obrotach i czy to nie zaszkodzi akumulatorowi?? zeby go przypadkiem nie zagotować :):) co na to poradzić? (ładowanie mam z prądnicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

16V to z pewnoscia za dużo. Może ci popalić instalacje. Myśle ze to wina diód prostowniczych


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekmtz    0
w moim claasie ładowanie wynosi na pełnych obrotach ponad 16v czy takie powinno byc?? czy nie jest z wysokie ? przecież w sezonie kombajn pracuje praktycznie cały czas bez przerwy na maksymalnych obrotach i czy to nie zaszkodzi akumulatorowi?? zeby go przypadkiem nie zagotować ;):D co na to poradzić? (ładowanie mam z prądnicy)

Witam! Jeżeli masz prądnicę pomyśl ipolicz ile by kosztowała zmiana na alternator o ile dobrze się orientuję używany dostaniesz na autoszrocie w granicach 100-200 zł a podłączenie altka poszukaj w dziale wynalazki i udoskonalenia jeżeli sam nie dasz rady to poproś autoelektryka mam nadzieję że nie zedrze z Ciebie skóry to tylko moja sugestia zrobisz jak będziesz uważał jeżeli to zrobisz proszę o krótką odpowiedż pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liku025    1

Jaki akumulator wybrać do tego kombajnu ? ponieważ kupiłem nowy lecz jakiś kijowy chyba i tak zapala ze inko inko... a czasami nie ma siły obrócić wiec jaki wybrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

W Merc. 75 powinien być akumulator 12V 110Ah, ja w Merc.75 mam 85Ah i kręci spokojnie ,a jaki masz ?

A może wystarczy wymienić tulejki w rozruszniku,i będzie po kłopocie.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Koledzy odświeżę temat-to jaki najlepiej wybrać akumulator do mercatora z zilnikiem perkinsa 6 cylindrowym? Zaznaczę, że jest tam prądnica jeśli to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

No koledzy odpowie ktoś na moje pytanie bo muszę już zakupić akumulator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

..to bym się nie pytał a mercatora kupiłem a tam był jakiś inny włożony akumulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki tam był?

120 Ah daje radę a w swoim mam 172Ah i nie narzekam.Jakie zakładano oryginalnie to niestety nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

bez żadnej naklejki a więc nie wiem a zresztą ten co był to już nie palił. Jak wyczytałem gdzieś to rozbieżność jest duża 100-180 Ah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) mój Dominator motor 120 kM pali na baterii z auta Nissana Sereny o mocy 95 Ah motorki Perkinsa pięknie zapalają jak są sprawne i mało palą pod niskim obciążeniem :blink:

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@wyrebski1 ma prawdopodobnie silnik Six 354 o mocy 95 koni.Mam identyczny w zapasie i odpala z aku 75 Ah, lecz tak małego nie polecam

( @wyrebski1 jakbyś był zainteresowany parametrami tego silnika to polecam http://www.dtic.mil/dtic/tr/fulltext/u2/297088.pdf )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj