Grzesiek84

problem z massey ferguson 690

Polecane posty

Maroo1991    0

Problem rozwiązany. Przewód się przetarł i masował i się kontrolka zapalała. Ale jest plus bo myślałem że działają tylko 3 kontrolki a tu proszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
20 godzin temu, Maroo1991 napisał:

Jak się zakończyła sytuacja u Ciebie? Mam mf 675 i zaświeciła mi się z kolei 4 kontrolka, ponoć zapchany filtr od hydrauliki, a najlepsze jest to że czyściłem go gdzieś z 2 miesiące temu, a co jest jeszcze najlepsze to jest odpięty od 2 tygodni, a dopiero teraz się kontrolka zaświeciła... No chyba że ktoś tą 4 kontrolkę podpiął pod coś innego? 

Ona chyba nie jest od zapchanego filtra , w tej chwili nie pamiętam która jest czwartą a która trzecia ale ta z symbolem koła zębatego i jakichś znaczków od lewej i prawej to ciśnienie w skrzyni a ta z dwiema kropelkami to nie filtr a niski poziom oleju w tylnym moście - spróbuj pojeździć na przechyłach w różne strony i obserwuj , u mnie bywało że jak podniosłem podnośnik to zaczynała świecić a jak opuszczałem to gasla - szczególnie gdy ciągnik był zimny z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroo1991    0

4 kontrolka to zapchany filtr, tak pokazuje opis tej kontrolki, 3 to słabe ciśnienie pompy hydraulicznej, 2 olej, 1 ładowanie :) kurde tylko podpiął bym jeszcze hamulec re zny żeby świecił ale nie ma nigdzie czujnika, może ktoś doradzi jak to tam po drutować? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

https://allegro.pl/oferta/wlacznik-stop-fiat-125p-126p-polonez-zastava-zuk-8574028610 o taki czujnik najprościej będzie , tylko musisz wykombinować mocowanie.

 

 

Zaraz , zaraz , przecież w tym modelu jest fabrycznie kontrolka od ręcznego. Może masz kontrolki od Polskiego Ursusa , jeden rząd a nie dwa?

Edytowano przez pawlus224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448
Dnia 9.03.2022 o 00:42, Maroo1991 napisał:

4 kontrolka to zapchany filtr, tak pokazuje opis tej kontrolki, 3 to słabe ciśnienie pompy hydraulicznej, 2 olej, 1 ładowanie :) kurde tylko podpiął bym jeszcze hamulec re zny żeby świecił ale nie ma nigdzie czujnika, może ktoś doradzi jak to tam po drutować? ;)

Jest fabrycznie czujnik i kontrolka. Co więcej- kontrolka przy zaciągniętym ręcznym powinna migać- jest na układzie z przerywaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroo1991    0
Dnia 9.03.2022 o 08:55, pawlus224 napisał:

https://allegro.pl/oferta/wlacznik-stop-fiat-125p-126p-polonez-zastava-zuk-8574028610 o taki czujnik najprościej będzie , tylko musisz wykombinować mocowanie.

 

 

Zaraz , zaraz , przecież w tym modelu jest fabrycznie kontrolka od ręcznego. Może masz kontrolki od Polskiego Ursusa , jeden rząd a nie dwa?

Nie no orginał, są dwa rzędy kontrolek, u góry czerwone, na dole od świateł długich, kierunkowskazów i kierunkowskazów przyczep, ale od ręcznego nie mogę czujnika zlokalizować, więc albo go ktoś wyjął, albo nie było. Fajnie by było gdyby ktoś podpowiedział albo podesłał fotę gdzie się znajduje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Kontrolki czerwone w pierwszym rzędzie ostatnia po prawej stronie powinna być od ręcznego hamulca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroo1991    0
3 godziny temu, emilchaja napisał:

Kontrolki czerwone w pierwszym rzędzie ostatnia po prawej stronie powinna być od ręcznego hamulca.

Tyle to wiem, ale nie wiem gdzie ma być czujnik od ręcznego bo takowego nie posiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawin698    7

W 698 jest przy dzwigni ręcznego, ale z tyłu, od strony rozdzielacza hydrauliki zewnętrznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj