Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem z massey ferguson 690

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 13:30

problem z massey ferguson 690 Witam problem mam następujący w moim mf, którego nie dawno nabyliśmy do tej pory było ok, ale pojawił sie problem otóz postaram sie coś przybliżyc: w pasku kontrolek u góry co są wszystkie czerwone wczesniej po przekreceniu kluczykiem zapalały mi sie 3 kontrolki patrzac od lewej i po zapaleniu gasly. A wczoraj przestała mi gasnac środkowa kontrolka w żedzie czerwonych tzn 3 od lewej. pierwsze kontrolki od lewej wywnioskowalem ze to łądowanie i cisnienie w silniku a ta trzecia nie wiedzialem od czego. po przewodzie doszedłem że jest podłaczona do czujnika, który jest zamontowany na rurce która idzie ze skrzyni do chlodnicy olejowej z przodu. Jaka moze by przyczyna ze kontrolka sie pali, co mogło nawalic??? dodam ze kontrolka pali sie za równo na ciepłym jak i na zimnym silniku i niezaleznie od obrotów!!! Wcześniej zaraz po kupnie zanim ciągnik sie rozgrzał kręcił mi sie cały czas wałek wom po rozgrzaniu stawał ma to cos w spolnego z tym? MF 690 jest bez przedniego napędu, pompa niby podnosi, wspomaganie działa żółw zając przełącza. POMOCY!!!!!!!!!!??????????? dodam jeszcze ze stan oleju w skrzyni spr i był po srodku wiec nawet dolalem do maxa i nie pomogło konmtrolka jak swiecila tak swieci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem z massey ferguson 690 Dzisiaj, 11:57
  •  

#2 Share krupek

krupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 13:50

problem z massey ferguson 690 musisz wyczyścic filtr oleju w skrzyni. Spuszczasz olej i pod spodem odkręcasz dekielek na 3 śruby + rórka 2śróby (wyleci reszta oleju jakie 0.5l)i filterek powinien zejść w nowszej pompie zdejmujesz dekielek i filtr jest przykręcony 1 śrubką

#3 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 19:07

problem z massey ferguson 690 a jesli by to nie pomoglo to jaka jeszcze moze byc przyczyna i ile do mf 690 wchodzi oleju do skrzyni ?

#4 Share krupek

krupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 20:50

problem z massey ferguson 690 to napewno nie jest wina oleju. nie jestem pewien ile oleju wchodzi ale chyba coś ok 40.

#5 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:09

problem z massey ferguson 690 a czy jest możliwe żeby raczka od podnosnika ta bliżej siedzenia przeszła za ogranicznik w stronę przedniej szyby i teoretycznie podnosila cały czas a ta druga tylko bylo podnoszone i opuszczane? bo po rozmowie z jednym z użytkowników forum i przeanalizowaniu sprawy u mnie chyba coś takiego miało miejsce. I pytanie jest następujące czy jeśli było niby cały czas podniesione raczka blizej siedzenia do przodu a ta druga opuizczalem i podnosilem to czy mogła siąśc pompa lub coś innego i dlatego kontrolka się świeci?

#6 Share krupek

krupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 14:02

problem z massey ferguson 690 ja w taki sposób zajechałem nową pompe tylko ta pierwsza gałka o której mówisz (dociążanie)była cały czas w pozycji max czyli na srodku przy ograniczniku a najlepiej zeby była tak w połowie a jak masz słaba pompa to musi być na max bo inaczej nie podniesie podnośnik. wyczyść filtr!!!!

#7 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 14:53

problem z massey ferguson 690 filtr wyczyszcze lub nawet nowy moze zaloze i bede widzial co i jak i jak cos napisze na forum dzięki poki co za podpowiedzi

#8 Share Ferdynad

Ferdynad

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 16:35

problem z massey ferguson 690 Filtru nie wymieniaj bo są drogie . Nie opłaca się. Te filtry są metalowe więc ropą przepłukaj i będzie dobrze my tak robimy od 18 lat i jest wszystko spoko.

MF-235

MF-307
MF-690

Ursus-4514

#9 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 23:31

problem z massey ferguson 690 jak ustawić podnośnik w mf 690 jak powinny być ustawione gałki do podnoszenia a jak do opuszczania?

#10 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 19:35

problem z massey ferguson 690 wyczyściłem filtr oleju w skrzyni ten od spodu, zmieniłem olej na nowy AGROL i kontrolka nadal świeci jaka może być dalej przyczyna, i od czego ta kontrolka na pewno jest HELP?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krupek

krupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 19:51

problem z massey ferguson 690 witam więc może siadł ci czujnik? lub pompa zębata najprościej sprawdzić podłączając zegar pod końcówkę od wywrotu. pompa zębata obsługuje wom przedni napęd i wyjścia hydrauliczne. sprawdz jakie jest ciśnienie.

#12 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 19 kwiecień 2009 - 22:13

problem z massey ferguson 690 to tak hydrauliki zewnętrznej nie używałem wom mi załącza przedniego napędu nie mam w swoim mf, manometr zamówiłem bo sam nie miałem i znajomi też nie o tak dużym ciśnieniu jak zmierzę podam na forum ile wynosi ciśnienie. A co do czujnika to zaczynam go podejrzewać bo zauważyłem że w miejscu przyłączenia przewodów do niego pojawia mi się olej czy to może być objaw popsucia? i jakie ciśnienie w miejscu czujnika powinno być i jak sprawdzić czujnik? przewody jak ściągłem z czujnika to lampka zgasła? jutro rozejrze sie za czujnikiem tylko jakie do niego pasują np ten bedzie dobry http://allegro.pl/it...y_ferguson.html? prosze o pomoc

#13 Share krupek

krupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 20:55

problem z massey ferguson 690 kolego musisz szukać czujnika (zapchania, czestości) filtra. ja osobiście go odłączyłem raz w roku wyczyszcze i spokój

#14 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 20 kwiecień 2009 - 21:47

problem z massey ferguson 690 to jest ten sam czujnik co u mnie teoretycznie padł? i nie grozi to niczym bo on cały czas się u mnie świeci? jak podłączyłem na próbę czujnik od c360 od hamulców wiem ze jest o odwrotnym działaniu ale po podłączeniu bo pasował gwint było tak na zgaszonym ciągniki czujnik nie świecił od c360 a jak zapaliłem świeciła kontrolka. Czyli elektryka według mnie jest ok i układ na pewno podaje ciśnienie jakieś wiem ze ten od c360 jest na inne ciśnienie. Ale jak sprawdzić ten od mf i na jakiej zasadzie działa tez na ciśnienie, czyli jak się zwiększa to gaśnie kontrolka ? i czemu kolego krupek odłaczyłeś czujnik był ten sam problem co u mnie? dzwoniłem do korbanków i czujnik niby ten kosztuje ok 300zł co robić dalej? proszę o pomoc jak coś gg 9091243 (często jako niewidoczny)

#15 Share krupek

krupek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 21:32

problem z massey ferguson 690 ja odłączyłem czujnik bo zmieniłem pompę i przy nowej jest inaczej montowany filtr i cały czas mi świeciła kontrolka. jeżeli chcesz założyć czujnik to wykręć go i posprawdzaj w sklepie a częściami może coś dopasujesz. mi za tarcz sprzęgłowa powiedzieli ok.350-400 a kupiłem w agromie za 85zł bo jest ta sama co w mf 255.

#16 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 21 kwiecień 2009 - 22:23

problem z massey ferguson 690 ja jak pomierze już ciśnienia i będę widział że są ok a czujnika za mądre pieniądze nie dostanę to też go odłącze. A powiedz mi kolego krupek czy oprócz filtru od spodu w skrzyni ten pod dekielkiem są jeszcze jakieś inne filtry odnośnie podnośnika-skrzyni-hydrauliki który by miał wpływ na ten czujnik? bo ja mam mf 690 krótko i nie za bardzo się oriętuje ile on ma w sumie filtrów a do tego nie mam katalogu. I jak ktoś na forum wiedziałby na jakie ciśnienie działą ten czujnik i jak bym zmierzył manometrem w tym miejscu ile powinno wynosić byłbym wdzię czny za wskazówki i pomoc pozdrawiam

#17 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 04 maj 2009 - 18:18

problem z massey ferguson 690 koledzy zmierzyłem ciśnienie jedynie w miejscu gdzie jest czujnik niestety nie udało mi się na rozdzielaczu ani pod wąż siłownika wpiąć bo nie pasowało wejście do manometru. A w miejscu czujnika tak ok 1200obr/min miałem ciśnienie ok 50 bar i nie wiem jakie powinno być POMOCY dodatkowo gdy obie raczki cofne do końca pompa nie opuszcza do końca rączkę od błotnika - okrągłą muszę dać troche do przodu by opuścił dodatkowo operując rączką od siedzenia w zakresie od tylnej szyby do wypustu na blasze gdy dam tak mniej więcej na środek by podnieś pompa głośno pracuje. Pomocy dodaje zdjęcia http://img224.images...amp;via=mupload oraz jak te rączki powinny być http://img67.imagesh...e=zdjcie031.jpg

#18 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 04 maj 2009 - 22:42

problem z massey ferguson 690 Jeśli dźwignię regulacji pozycyjnej i ciśnieniowej (ta od siedzenia) ustawisz na środek, wtedy masz stały wydatek (czyli rozdzielacz cały czas podaje ciśnienie oleju a pompa pracuje pod dużym obciążeniem więc pracuje głośniej a silnik jest obciążony i może trochę tracić obroty). Proponuję ustawić ogranicznik tak, żeby podnośnik podnosił do końca ale żeby nie włączał się stały wydatek. W takim położeniu podnośnik może byćmonomalnie niżeej niż przy stałym wydatku ale oszczędza się pompę i sporo paliwa.

#19 Share Grzesiek84

Grzesiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 05 maj 2009 - 09:22

problem z massey ferguson 690 z tymi rączkami muszę jeszcze coś pomyśleć bo nie wiem czemu nie chce mi opuszczać do końca jeśli ta od błotnika jest cofnięta do końca (tylnej szyby) i ta od siedzenia też cofne do końca to do końca mi nie opuści tylko muszę tą od błotnika dać trochę do przodu, nie miałem wcześniej ciągnika z taką regulacją podnośnika no i jest problem, no i jakby ktoś wiedzial jak jest z tym ciśnieniem było by super.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 07 maj 2009 - 19:47

problem z massey ferguson 690 może są tak ustawione cięgna że przy maksymalnym wychyleniu dźwigni do tyłu rozdzielacz jest przestawiony za daleko i nie działa prawidłowo. Spróbuj przestawić cięgno od tej dźwigni (prawdopodobnie wydłużyć - nie pamiętam dokładnie jaki tam jest układ) tak żeby przy max wychyleniu działało tak jak trzeba.