Zaloguj się, aby obserwować  
jd6330

John Deere 6130 vs 5080R

Polecane posty

jd6330    0

Witam, mam pytanko który by się lepiej nadawał, moc ta sama, mam 26 ha, maszyny, kombajn Kleine do buraków, rozsiewacz 1500l, opryskiwacz 3000 l, zgrabiarka, a i ile kosztuje autotrack ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Teraz Kolego napisz z jakim wyposażeniem chcesz ten ciągnik i czy znasz ceny?

 

Ile chcesz wydać na ten ciągnik, czy te 26 ha to orna ziemia czy też łąki również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

9ha łąki a 17 ha orna wyposażenie

6130:power quad plus,przedni tuz,rewers eletrohydraliczny

5080r: auto quad plus,przedni tuz,rewers eletrohydraliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jak do takich maszyn to ja proponuje wziąść 6130... ponieważ jest gabarytowo większy od serii r...

bo np. 5080r z tym rozsiewaczem troche byłby obciązony... i ten większy napewno dłużej Ci posłuży :)

Skoro masz $$$ na 6130, to bez wachania go weź... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A ile kosztuje 6130?

 

W pełnej opcji 5080 R z przednim Tuzem, oponami 440 oraz 540, skrzynia AQP, pełen wypas światła, 3 pary wyjść, super komfortowy fotel, klima, szyberdach itp kosztuje 45 tys euro netto :)

 

6130 będzie o około 400-500 kg cięższy od 5080 R. Wkrótce ma wyjść okrojona wersja 5080 w cenie około 35 tys euro.

 

Myślę, że na taki obszar 5080 R wystarczy, ciężko tak 100 % stwierdzić bo nie znam różnicy w cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Masz racje, cena to w sumie podstawa, a jak na taką powierzchnie to i 5080 by wystarczył... tylko czemu jd6330@ masz taki duży sprzęt???

Potrzebujesz aż takich dużych maszyn??? (mam na myśli opryskiwacz 3000l i rozsiewacz 1500kg...)

Johnem R5080 spokojnie obrobisz 17 ha ornego, jakiś pług 3-skibowy, agregat 2,5 i bez problemu wystarczy... A na tych 9 ha łąk też bez problemu sobie poradzi... a jakiego będzie miał pomocnika do prac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Robert już chyba jest ta okrojona wersja 'basic'

A ja bym brał 6 jeśli miał bym tyle kasy

Podejrzewam że kolega na usługi i dlatego ma duze sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No właśnie też tak pomyślałem że na usługi, ale nic o tym nie wspomina...

A tak swoją drogą , to te 45 tyś euro netto wychodzi ok 235tyś zł brutto... jak dla mnie to tragedia, żeby takie... coś tyle kosztowało... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Panowie dla 5080 to taki opryskiwacz 3 tys litrów to bedzie dawał rade, 4 tony waży ten ciągnik. A i rozsiewacz 1500 l bez obaw. Tylko ten kombajn mnie dziwi bo nie wiem ile to musi mieć "pary" żeby w nim chodził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Robert już chyba jest ta okrojona wersja 'basic'

A ja bym brał 6 jeśli miał bym tyle kasy

Podejrzewam że kolega na usługi i dlatego ma duze sprzęty

Nie chyba-a na pewno :)-widziałem taką wersję jakieś 1,5 tygodnia temu w Contractusie-właściwie była to wersja "Advanced"-cena to ok 180 tys brutto-a co do obrabiania 26 ha to ja czegoś tu nie rozumiem-ja mam było nie było sporo więcej-a ciągnik ma u mnie urlop-co prawda mam jeszcze dwa inne ale gdyby był sam też spokojnie by się wyrobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ten kombajn nie potrzebuje dużo mocy... (napisał tylko że klein... wiem ze z kleinem to i sześdziesiątka sobie śmiga)

Z tym rozsiewaczem i opryskiwaczem to nie ma tak różowo... dać rade pociągnąc to wiadomo że da... ale żeby prawidłowo pracować to do tych 3000 l to potrzeba ze 100km... no może i sobie da rade... 90 km w sumie... :) ale jak gdzieś bedzie mokro albo coś takiego... no nie wiem... ja bym napewno wybrał mniejszy opryskiwacz do niego... a z tym rozsiewaczem to nie wiem czy nie będzie przeciążony... to jednak będzie blisko 2tony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Miał oznaczenie R na masce?

Tak-5080R-zresztą zapodaj maila-mam go na zdjęciu-ale tylko en face :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

daniel215@ do cieższych prac mam 6620, :)

kleine to 1 rzedowy to bez obaw, :)

opryskiwacz mam 1500l i rozsiewacz 850kg to bylo do c-360

a teraz z ciągnikiem przyprowadze odrazu opryskiwacz i rozsiewacz

a rozsiewacz bedzie 1500kg albo 1200kg

a opryskiwacz to jeszcze pomyśle ale chyba 3000l

 

wczoraj bylem u korbanka i fajna jest 309 vario ale ta cena 55000 euro netto, :)

może wiecie czy warto dołorzyc te 40 000zl za vario :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w tym momencie wydaje mi sie, ze straciles swoja wiarygodnosc, ktora od poczatku istnienia tego tematu nie byla zbyt mocna :) :)

moze laskawie raczysz nam wytlumaczyc po co ci taki sprzet na taki areal??? i skad bierzesz srodki na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Opryskiwacz 3000l na 17ha GO,ja czegoś tutaj nie rozumiem na tą powierzchnię wystarczy zawieszany max 800l.A jeżeli chodzi o ciągnik to na tej wielkości gospodarstwo wystarczy 5080R.Sam jestem posiadaczem JD 5620 Premium ,naprawdę polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

brzozak2@ ja mam 26ha, brat ma 21ha i ojciec 70ha widzisz jest juz 117ha bo my ma wpólne gospodarstwo

i już mamy 4 john deere,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Tak-5080R-zresztą zapodaj maila-mam go na zdjęciu-ale tylko en face :)

 

To ma być z jakąś inną literką, ma nie mieć CR i taki typowy golas, ale jeszcze trzeba poczekać na niego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Właśnie ten który jest na zdjęciu wygląda tak "Advanceowato" :)-nie ma bocznych świateł z przodu,oponki 340 przód 420 tył-wiem o czym mówisz co prawda-no mogłem sprawdzić pod maską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

mini@ !!!! jd6330@ już stanowczo napisał że chce JD...

jd6330@ mógłbyś dokładnie opisać jaka jest sytuacja, w końcu na ile ha i jako ciągnik główny czy pomocniczy bo namotałeś "troche"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

na 120ha razem ciągnik pomocniczy mini@ dzięki za propozycje jest tańszy ale wole jd bo df nie może miec ehr . jd to jd fendt to fendt a reszta sie dla mnie nie liczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj