Skocz do zawartości

Zdjęcie

nie można wylączyc czwórki

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 18:54

nie można wylączyc czwórki bronowalem na czwórce wrzuciłem na początku pola jak dojeżdzałem chciałem zbić do trójki i nie można było, dojechałem do domu na 4 i teraz nie wiem co robic :P
co mogło sie stac?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nie można wylączyc czwórki Dzisiaj, 19:33
  •  

#2 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:14

nie można wylączyc czwórki U mnie był taki problem, tylko że z 5 biegiem. Próbowałem wybić na siłe i nic nie pomogło, az w końcu podniosłem całą pokrywe od skrzyni i długim śrybokrętem wycofałem tryb, założyłem pokrywe i działa już rok.

#3 Share zetmen

zetmen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:15

nie można wylączyc czwórki Wcale nie możesz wyłaczyc tego czwartego biegu nawet na luz?
John Deere 6130/Zetor 6340+tur trac lift 100/Zetor 7211/Ursus C-360-3P/Ursus C-328
Pracujo na ponad 70ha.

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:26

nie można wylączyc czwórki no nawet na luz

#5 Share skrok18

skrok18

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:36

nie można wylączyc czwórki Witam i wyraże swoją opinię, zdejmij górną pokrywę i zobacz bo być może wodzik być zacięty i dlatego nie możesz wybić czwórki..

#6 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:39

nie można wylączyc czwórki Tak to już jest. Naprzyklad w c 335 mam to samo tylko z biegiem 2. Dzieje się tak jak za mocno wrzuce bieg (z wyczuciem trzeba). Mój wójek ma też to w c-360. Sposób jest taki musisz to zrobić z pomocą łomika. Nie wiem jak jest w twoim ale w 335 odkręcam wajche od biegów wkładam łomik w odpowiedni wodzik i po problemie, a w c-360 wykreca się taką śrubke na skrzyni (nie wiem od czego ona jest ale jest ich sporo tj na każdy bieg) i też łomik lub śrubokręt i po problemie. Prawdopodobnie wina tkwi w wodzikach

#7 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 kwiecień 2009 - 21:02

nie można wylączyc czwórki Znaczy się biegi się zakleszczają po odblokowaniu,jedną z metod cytowanych powyżej,najlepiej przez odkręconą pokrywę zmiany biegów,zalecałbym wymianę zatrzasku adekwatnego do zakleszczającego się wodzika.

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 21:15

nie można wylączyc czwórki czyli próbowac na siłe przesunąc czu od razu zdejmowac pokrywe?
mam jeszcze jedno pytanie- jak jade np. na czwórce (ale na innych biegach takze) bez obciązenia z górki i dam gazu i od razu odejmę to ze skrzyni słychać takie stuknięcie-jakby zatrzymanie rozpędzonego wałka? co o tym sądzicie?

#9 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 09 kwiecień 2009 - 21:36

nie można wylączyc czwórki Samemu to raczej sie nie bierz bo zetorka mlotkiem nie zrobisz... A ile masz mth w nim
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#10 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 09 kwiecień 2009 - 21:48

nie można wylączyc czwórki Chłopaki spokojnie sie to da zrobic w domu!! Miałem taki sam przypadek jak kolega wyżej :) Żadne wodziki lub zakleszczenia... Przyczyna jest jedna :) Kamienie od synchronizatora biegu 4 i 5 (bo tylko te dwa sa synchronizowane) są juz zużyte i trzeba śćiągnąć cała pokrywe... Wyciągnąć wodziki, i bardzo delikatnie rozsuwać trybka!!! Trzeba uważnie patrzeć bo pod każdym kamyczkiem jest sprężynka i może wpaść razem z kamieniem do skrzyni a wtedy to juz po robocie :) My przy okazji wymienilismy też wodzik biegu 4 bo był już lekko wybity tzn miał ubytki ... Co do zakładania tego spowrotem to jest tylko jeden sposób!! Na gume z majtek :P Obwiązujesz wałek gumka i pod nia wkladasz poszczególne kamyczki i sprężynki :) Powodzenia zyczę :) Jak cos to pytajcie ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 06:08

Samemu to raczej sie nie bierz bo zetorka mlotkiem nie zrobisz... A ile masz mth w nim

dokładnie to nie wiem bo licznik nie chodzi :)
na jesieni skrzynia była robiona i miało byc wszystko ok
tzn. przez sciągniecie pokrywy da sie to zrobic?

edit
juz zrobione wybił się lekko klin :P tylko teraz pytanie czy będzie się to powtarzać?

#12 Share LukeClaas

LukeClaas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:football

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:27

nie można wylączyc czwórki Jest na to 1 rada.
Nie spieszyć się ze zmienianiem biegów i dobrze wciskać sprzęgło.
Ja pare razy razy mojego zetorka skleszczyłem i teraz wiem ze nie ma co się spieszyć przy zmienianiu biegów.

#13 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:32

nie można wylączyc czwórki zrobiłem ale jeden z uzytkownikow AF pisał zebym powyjmował te kliny :) złoze we wtorek

#14 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 08:29

nie można wylączyc czwórki U mnie są już od roku wyjęte i nie ma żadnego problemu z tym.

A na pomysł z gumą od majtek w życiu bym nie wpadł :)
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#15 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 21:00

nie można wylączyc czwórki znowu to samo, tym razem wyjmę te kliny.

#16 Share Bobureczek

Bobureczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 08:20

nie można wylączyc czwórki Po prostu zakleszczasz skrzynie. Może nie wysprzęglasz do końca i jest problem potem.

Edytowany przez wsk125ccm, 13 sierpień 2009 - 22:21.
Cyt. poprzedniego posta.

#17 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 08 lipiec 2009 - 08:34

nie można wylączyc czwórki dawid777 z tym tekstem ze samemu zetorka i mlotkiem sie nie zrobi to zaszalałes haha. A tak do tematu to u mnie było to samo i pomogla dopiero wymiana calego synchronizatora.

#18 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 09:54

Po prostu zakleszczasz skrzynie. Może nie wysprzęglasz do końca i jest problem potem.

bardzo ciekawe! skrzynia nie jest zakleszczona, dobrze wysprzęglam, gdyby była zakleszczona to dało by się t ozrobić poprzez te sruby na deklu a nie da sie :D
@rino-synchronizator został wymieniony, tam poprostu są takie 3 kliny, jeden się lekko wysunie i juz czwórka siedzi, jeden z userow AF pisał na gg zeby wyjąć te kliny, chyba tak zrobie.

#19 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 06 kwiecień 2010 - 11:24

nie można wylączyc czwórki Ja też miałem taki problem ale zakleszczyłem i trzeba było wodzik wykręcić i odklesczyć i przy okazji musiałem kupić nowe wodziki bo bardzo ciężko wchodziły biegi i teraz chodzi jak zegarek tylko trzeba dobrze sprzęgło wciskać bo inaczej to każdy ciągnik zakleszczy się!!!!!!!! :lol:
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 wrzesień 2010 - 17:22

nie można wylączyc czwórki panowie znowu to samo, kupilem nowe kamienie synchronizatorów i nic nie pomogło, pytałem mechanikow i nie radzą wyjmowac wszystkich, tam w skrzyni sa podobno jakies podkładki ktore sciskają tryby i jest ich za malo, robi sie luz i przez to, srodek orki nie wiem co robic a zeby zacisnac tryby trzeba rozpolawiac.