Skocz do zawartości

Zdjęcie

problemy z massey ferguson-em 6180

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 14:16

problemy z massey ferguson-em 6180 koledzy a co się może dziac gdy nie działa rewers, półbiegi, wałek...a działa podnosnik, tur( podłaczony pod gniazda), wspomaganie. swieci mi sie kontrolka od ciśnienia oleju hudraulicznego a co jakiś czas od filtra hydraulik. nie wiem co robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problemy z massey ferguson-em 6180 Dzisiaj, 03:56
  •  

#22 Share matis251

matis251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 marzec 2010 - 14:47

problemy z massey ferguson-em 6180 Jak ci świeci kontrolka ciśnienia oleju to komputer odłącza funkcje które napisałeś że ci nie działają. Zmień filtr oleju w skrzyni albo zmień olej jeśli dawno nie zmieniany był i kontrolka ciśnienia powinna zgasnąć. Wspomaganie wyjścia hydrauliczne i podnośnik działa bo to jest hydrauliczne wszystko pod pompą i komputer nic nie ma do tego.

#23 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 00:18

problemy z massey ferguson-em 6180 Ale skoro ładowacz chodzi noralnie i podnośnik tez dziła ( co prawda jakoś tak dopiero po chwili ) i wspomaganie chodzi..to co może być nie tak z filtrem skoro olej dociera do innych układów?

#24 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 07:38

problemy z massey ferguson-em 6180 Myślę że warto byłoby sprawdzić ten olej i filtry jeden główny i drugi wkład od wspomagania.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#25 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 10:45

problemy z massey ferguson-em 6180 a ten wkład do wspomagania to taki długi cylinder pod kabiną z prawej strony ? jak to sie wymienia? normalny filtr wiem ale ten od wspomagania?

#26 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 15:16

problemy z massey ferguson-em 6180 Tak tam jest taka metalowa kopułka i w środku on się znajduje jest to filtr siatkowy podłużny uważaj żeby nie uszkodzić uszczelki, koszt zamiennika BEPCO to 40 zł.

#27 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 19:59

problemy z massey ferguson-em 6180 odkreciłem filtr oleju hydraulicznego. W filtrze jest dużo opiłków żelaza, próbowałem płukac ropą ale za każdym razem sporo tych opiłków sie wylewa. nie wiem czy można na próbę podłączyć ten sam filtr po przepłukaniu i zobaczyć czy problem zniknie? Ogólnie olej jest taki średni, nie za ciemny i nie za jasny. jest w nim tez sporo opiłków. Co byście zrobili na moim miejscu? najgorsze jest to ze ostatnio dolałem 20 litrów czystego oleju bo brakowało po podłaczeniu ładowacza.

#28 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 19:25

problemy z massey ferguson-em 6180 Po pierwsze jak nie jesteś pewny co do oleju to ja bym go wymienił i nie ryzykował niektórzy czyszczą tylko główny filtr ale ja nie uważam takiej roboty koszty nie są duże, w filtrze nie powinno być opiłków.
Czy dolałeś do skrzyni zalecanego oleju ?.

#29 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 20:12

problemy z massey ferguson-em 6180 Tak dolałem do skrzyni Castrol AGri MP+. Taki jaki podobno był tam do tej pory.
W filtrze były opiłki. Szwagier ma new holanda i po 50 motogodzinach już miał opiłki w filtrze hydrauliki. Wydaje mi się że filtr od tego jest aby oiłki wyłapywał.
Podłączyłem przepłukany filtr ( dla próby) i nadal nic się nie zmieniło. Dostałem informacje ,że może to być wina komputera. Gdzie najlepiej sprawdzić komputer? Ile to kosztuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:27

problemy z massey ferguson-em 6180 podłączyłem dziś mój komputer do innego ciągnika dlatego jego awaria już nie wchodzi w grę. Wczoraj był u mnie serwis Korbanka ale nawet czujnikaćiśnienia oleju nie wzieli ze sobą. żenada. wkręcili nowy czujnik i nic się nie zminiło.Kazałem zabrać czujnik i spadać skoro bez ciśnieniomierza przyjeżdżają do naprawy. Dziś tak jak już wspomniałem sprawdziłem moduł aby go wykluczyć. Nadal nie wiem jaka jest przyczyna. szukam filtrao którym wspomniał kolega wyżej ( wkład ). Olej już zamówiony. pozdrawiam

#31 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 555 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:47

problemy z massey ferguson-em 6180 Jezeli załozyli nowy czujnik i bez zmian, kontrolka cisnienia swieciła sie nadal to jest zbyt niskie cisnienie i komputer blokuje wszystko, pewnie padła pompa, bo tam chyba pompa jest podwójna, jedna sekcja podaje na podnosnik a druga wspomaganie i elektrozawory, podstawa zmierzyc cisnienie oleju, a te opiłki metalu to w którym filtrze miałes???

#32 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 23:27

problemy z massey ferguson-em 6180 opiłki miałem w głównym filtrze tzn. tym kubełkowym. To prawda ,że podstawa to zmierzenie ciśnienia. Nie mam jednak czym zmierzyć...a jak napisałem wyrzej.."profesjonaliści" zapominają go zabrać na naprawę. Rozmawiałem dziś z mechanikami naprawiającymi mf-y i stwierdzili możliwy brak masy. Sam już nie wiem. planuje wymiane oleju i filtrów. wtedy będę miał kolejną sprawę załątwioną tzn. ewentualne zapchanie filtra. Gdyby to jednak chodziło o pompę to po odłączeniu czujnika ( tzn zrobieniu go na króko) odzyskałbym chyba wszystkie funkcje ciagnika a nie tylko wałek, półbiegi. Jutro sprawdzę masę, gdyż montujący ładowacz mechanicy musieli wymienić podstawy kabiny na przystosowane do tego typu ładowacza. Do tej podstawy przykręcona jest masa, więc może źle ją dokręcili bądź wogóle coś tam namieszali z podłączeniem. Ogólnie już sam nie wiem co to może być.

Tak w tym mogdelu pompa jest najprawdopodobniej podwójna jednak działa wspomaganie, działa ładowacz( podłaczomny pod wyjscia hydrauliki) działa podnośnik. A po zrobieniu na krótko działają również półbiegi , tylko wałek nie kręci ( pomimo że pokazuje że działa ) i rewers nie przełącza)

#33 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 24 marzec 2010 - 23:19

problemy z massey ferguson-em 6180 podłączyłem moduł ponownie, sprawdziłem masę, przeczyściłem dokręciłem i ....nic. nadal nic. Kontrolka ciś oleju świeci się non stop. Brak rewersu, brak półbiegów, brak wałka. Po podłączeniu czujnika na krótko działają półbiegi, nie działa rewers, a WOM wyświetla ,że działa ..a nie działa. Masakra. jutro wymienie filtry, i olej. Dzięki kolego "masseyferguson6140" za namiary na firmy w okolicach siedlec. Filtr kupiłem w mirtransie. pozdrawiam

#34 Share marian20

marian20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 19:13

problemy z massey ferguson-em 6180 Jeżeli kogoś interesuje powód awarii w moim ciągniku to informuje, że przycisnięty był przewód zasilający który doprowadza olej do trójdziału. W wyniku tego rzekomo zaciał się trójdział. Dziś mechanicy wymienili mi trójdział na regenerowany i odblkowali przewód ( podczas montowania tura monterzy zakładali nowe podstawy kabiny, i ta nową podstawą kabiny przycisneli przewód)

Troche mnie to kosztowało no ale tak juz jest ,że jak sie człowiek sam nie zna to musi bulić..

#35 Share rafalj

rafalj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 marzec 2010 - 20:34

problemy z massey ferguson-em 6180

Jeżeli kogoś interesuje powód awarii w moim ciągniku to informuje, że przycisnięty był przewód zasilający który doprowadza olej do trójdziału. W wyniku tego rzekomo zaciał się trójdział. Dziś mechanicy wymienili mi trójdział na regenerowany i odblkowali przewód ( podczas montowania tura monterzy zakładali nowe podstawy kabiny, i ta nową podstawą kabiny przycisneli przewód)

Troche mnie to kosztowało no ale tak juz jest ,że jak sie człowiek sam nie zna to musi bulić..

#36 Share mateuszmw

mateuszmw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 01 kwiecień 2010 - 21:13

problemy z massey ferguson-em 6180 kolego mam sprawdzony sposób ( choc przyczyn jest pare ) zacznij od oleju to znaczy jak on wygląda jesli stary to wymiana jesli jeszcze jest dobry to go przeczysc, a robi sie to tak kupujesz 2 sztuki podrubki filtra koszt ok 200zł, filtry podrubki :) oczyszczają dobrze olej z opiłków itd. po załorzeniu pierwszego filtru wystarczy 20 minut pracy ciągnika pamietaj zeby powłanczac wszystkie opcje hydrauliki. sciagasz ten pierwszy zakładasz drugi i robisz to samo , jak juz przeczyscisz to zakładasz trzeci ten własciwy.UWAGA filtr do oleju ten własciwy musi miec w srodku metalowa siatke (w przeciwienstwie do tamtych dwóch)a dlaczego u mnie ( mf 3680) tak jest ze pompa ma duza wydajnosc i po jakims czasie moze zassac tan materiał z filtra i szlak trafi pompe i przy okazji moze jakis elektro zawór.ja miałem taka sytuacje ze w sklepie pod kaliszem (znana firma ale nie bede robił krypto reklamy) chcieli mi wcisną oryginalny ich zdaniem filtr za paręset złotych bez metalowj siatki w srodku chyba ich pogieło :) jesli to nie podziała daj znac

aha jeszcze jedno sprawdz czujnik cisnienia oleju moze byc trzasniety, a jak tak sie stało to hydraulika bedzie wariowac to jescze zalezy od tego w jakim momecie on sie popsuł bo moze 'widziec' cisnienie oleju i nie zapali sie kontrolka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share tomekxwz

tomekxwz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 02 kwiecień 2010 - 11:46

problemy z massey ferguson-em 6180 panowie czy możecie mi bardziej sprecyzować gdzie dokładniej znajduje się filtr od wspomagania(massey ferguson 3125)