Polecane posty

Tak tam jest taka metalowa kopułka i w środku on się znajduje jest to filtr siatkowy podłużny uważaj żeby nie uszkodzić uszczelki, koszt zamiennika BEPCO to 40 zł.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

odkreciłem filtr oleju hydraulicznego. W filtrze jest dużo opiłków żelaza, próbowałem płukac ropą ale za każdym razem sporo tych opiłków sie wylewa. nie wiem czy można na próbę podłączyć ten sam filtr po przepłukaniu i zobaczyć czy problem zniknie? Ogólnie olej jest taki średni, nie za ciemny i nie za jasny. jest w nim tez sporo opiłków. Co byście zrobili na moim miejscu? najgorsze jest to ze ostatnio dolałem 20 litrów czystego oleju bo brakowało po podłaczeniu ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak nie jesteś pewny co do oleju to ja bym go wymienił i nie ryzykował niektórzy czyszczą tylko główny filtr ale ja nie uważam takiej roboty koszty nie są duże, w filtrze nie powinno być opiłków.

Czy dolałeś do skrzyni zalecanego oleju ?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Tak dolałem do skrzyni Castrol AGri MP+. Taki jaki podobno był tam do tej pory.

W filtrze były opiłki. Szwagier ma new holanda i po 50 motogodzinach już miał opiłki w filtrze hydrauliki. Wydaje mi się że filtr od tego jest aby oiłki wyłapywał.

Podłączyłem przepłukany filtr ( dla próby) i nadal nic się nie zmieniło. Dostałem informacje ,że może to być wina komputera. Gdzie najlepiej sprawdzić komputer? Ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

podłączyłem dziś mój komputer do innego ciągnika dlatego jego awaria już nie wchodzi w grę. Wczoraj był u mnie serwis Korbanka ale nawet czujnikaćiśnienia oleju nie wzieli ze sobą. żenada. wkręcili nowy czujnik i nic się nie zminiło.Kazałem zabrać czujnik i spadać skoro bez ciśnieniomierza przyjeżdżają do naprawy. Dziś tak jak już wspomniałem sprawdziłem moduł aby go wykluczyć. Nadal nie wiem jaka jest przyczyna. szukam filtrao którym wspomniał kolega wyżej ( wkład ). Olej już zamówiony. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Jezeli załozyli nowy czujnik i bez zmian, kontrolka cisnienia swieciła sie nadal to jest zbyt niskie cisnienie i komputer blokuje wszystko, pewnie padła pompa, bo tam chyba pompa jest podwójna, jedna sekcja podaje na podnosnik a druga wspomaganie i elektrozawory, podstawa zmierzyc cisnienie oleju, a te opiłki metalu to w którym filtrze miałes???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

opiłki miałem w głównym filtrze tzn. tym kubełkowym. To prawda ,że podstawa to zmierzenie ciśnienia. Nie mam jednak czym zmierzyć...a jak napisałem wyrzej.."profesjonaliści" zapominają go zabrać na naprawę. Rozmawiałem dziś z mechanikami naprawiającymi mf-y i stwierdzili możliwy brak masy. Sam już nie wiem. planuje wymiane oleju i filtrów. wtedy będę miał kolejną sprawę załątwioną tzn. ewentualne zapchanie filtra. Gdyby to jednak chodziło o pompę to po odłączeniu czujnika ( tzn zrobieniu go na króko) odzyskałbym chyba wszystkie funkcje ciagnika a nie tylko wałek, półbiegi. Jutro sprawdzę masę, gdyż montujący ładowacz mechanicy musieli wymienić podstawy kabiny na przystosowane do tego typu ładowacza. Do tej podstawy przykręcona jest masa, więc może źle ją dokręcili bądź wogóle coś tam namieszali z podłączeniem. Ogólnie już sam nie wiem co to może być.

 

Tak w tym mogdelu pompa jest najprawdopodobniej podwójna jednak działa wspomaganie, działa ładowacz( podłaczomny pod wyjscia hydrauliki) działa podnośnik. A po zrobieniu na krótko działają również półbiegi , tylko wałek nie kręci ( pomimo że pokazuje że działa ) i rewers nie przełącza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

podłączyłem moduł ponownie, sprawdziłem masę, przeczyściłem dokręciłem i ....nic. nadal nic. Kontrolka ciś oleju świeci się non stop. Brak rewersu, brak półbiegów, brak wałka. Po podłączeniu czujnika na krótko działają półbiegi, nie działa rewers, a WOM wyświetla ,że działa ..a nie działa. Masakra. jutro wymienie filtry, i olej. Dzięki kolego "masseyferguson6140" za namiary na firmy w okolicach siedlec. Filtr kupiłem w mirtransie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Jeżeli kogoś interesuje powód awarii w moim ciągniku to informuje, że przycisnięty był przewód zasilający który doprowadza olej do trójdziału. W wyniku tego rzekomo zaciał się trójdział. Dziś mechanicy wymienili mi trójdział na regenerowany i odblkowali przewód ( podczas montowania tura monterzy zakładali nowe podstawy kabiny, i ta nową podstawą kabiny przycisneli przewód)

 

Troche mnie to kosztowało no ale tak juz jest ,że jak sie człowiek sam nie zna to musi bulić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalj    0

Jeżeli kogoś interesuje powód awarii w moim ciągniku to informuje, że przycisnięty był przewód zasilający który doprowadza olej do trójdziału. W wyniku tego rzekomo zaciał się trójdział. Dziś mechanicy wymienili mi trójdział na regenerowany i odblkowali przewód ( podczas montowania tura monterzy zakładali nowe podstawy kabiny, i ta nową podstawą kabiny przycisneli przewód)

 

Troche mnie to kosztowało no ale tak juz jest ,że jak sie człowiek sam nie zna to musi bulić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszmw    0

kolego mam sprawdzony sposób ( choc przyczyn jest pare ) zacznij od oleju to znaczy jak on wygląda jesli stary to wymiana jesli jeszcze jest dobry to go przeczysc, a robi sie to tak kupujesz 2 sztuki podrubki filtra koszt ok 200zł, filtry podrubki :) oczyszczają dobrze olej z opiłków itd. po załorzeniu pierwszego filtru wystarczy 20 minut pracy ciągnika pamietaj zeby powłanczac wszystkie opcje hydrauliki. sciagasz ten pierwszy zakładasz drugi i robisz to samo , jak juz przeczyscisz to zakładasz trzeci ten własciwy.UWAGA filtr do oleju ten własciwy musi miec w srodku metalowa siatke (w przeciwienstwie do tamtych dwóch)a dlaczego u mnie ( mf 3680) tak jest ze pompa ma duza wydajnosc i po jakims czasie moze zassac tan materiał z filtra i szlak trafi pompe i przy okazji moze jakis elektro zawór.ja miałem taka sytuacje ze w sklepie pod kaliszem (znana firma ale nie bede robił krypto reklamy) chcieli mi wcisną oryginalny ich zdaniem filtr za paręset złotych bez metalowj siatki w srodku chyba ich pogieło :) jesli to nie podziała daj znac

 

aha jeszcze jedno sprawdz czujnik cisnienia oleju moze byc trzasniety, a jak tak sie stało to hydraulika bedzie wariowac to jescze zalezy od tego w jakim momecie on sie popsuł bo moze 'widziec' cisnienie oleju i nie zapali sie kontrolka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekxwz    0

panowie czy możecie mi bardziej sprecyzować gdzie dokładniej znajduje się filtr od wspomagania(massey ferguson 3125)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj