Skocz do zawartości

Zdjęcie

problemy z massey ferguson-em 6180

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 18:53

problemy z massey ferguson-em 6180 zakupiłem nie dawno mf-a 6180 i mam z nim kilka problemów otóż:
-rewers elektrohydrauliczny nie przełącza się prwidłowo tzn, raz wejdzie a raz
-podnośnik się zacina
-czasem trace wspomaganie
-często mróga kontrolka od ciśnienia oleju i jednocześnie włącza się kontrolka usterki właśnie przy przełączaniu rewersem
nie wiem co może być przyczyną tych usterek, zaobserwowałem również to że te usterki zaczynają się dziadz dopiero po kilku minutach pracy dopuki ciągnik się nie nagrzeje to wszystko działa poprawnie
mam kilka chipotez a mianowicie, może to być wina oleju w skrzyni (skrzynia zalana jest Agrolem ponieważ z takim olejem był zalany i przy wymianie zalałem takim samym), lub może filtrów,
nie sądzę aby była to kwestia elektroniki ponieważ te objawy raczej związane są z olejem
proszę wypowiadajcie się

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problemy z massey ferguson-em 6180 Dzisiaj, 04:04
  •  

#2 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:14

problemy z massey ferguson-em 6180 Moim zdaniem powinieneś wymienić filtr hydrauliczny możliwe że pompa jest już słaba.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#3 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 kwiecień 2009 - 21:10

problemy z massey ferguson-em 6180 Tu raczej bedzie już wina pompy i po części oleju bo agrol po rozgrzaniu się bardzo rzadki robi. A sprawdzałeś przed nagrzaniem ciągnika ciśnienie jakie panuje na wyjściu i po nagrzaniu może?? A podnośnik ci się zacina przy opuszczaniu czy wogóle ??
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

#4 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 18:39

Tu raczej bedzie już wina pompy i po części oleju bo agrol po rozgrzaniu się bardzo rzadki robi. A sprawdzałeś przed nagrzaniem ciągnika ciśnienie jakie panuje na wyjściu i po nagrzaniu może?? A podnośnik ci się zacina przy opuszczaniu czy wogóle ??

zacina się przy podnoszeniu i przy opuszczaniu

#5 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:50

problemy z massey ferguson-em 6180 A kontrolki od ehru podczas opuszczania i podnoszenia gdy się zatnie się świecą czy gasną

#6 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 22:58

problemy z massey ferguson-em 6180 Jak myślisz "gangster" w tym przypadku może pomóc wymiana oleju w przekładni?.

#7 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 08:18

A kontrolki od ehru podczas opuszczania i podnoszenia gdy się zatnie się świecą czy gasną

świecą sie, albo tak mrugają pulsacyjnie

#8 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:14

problemy z massey ferguson-em 6180 Może pomóc lub też nie wszystko zależy w jaki stanie jest pompa, a zadam jeszcze jedno pytanie czy jak jedziesz do przodu czy do tyłu to po puszczeniu sprzęgła szarpie ci (na rozgrzanym). Ja osobiście bym zaczął od pompy

#9 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 11:34

Może pomóc lub też nie wszystko zależy w jaki stanie jest pompa, a zadam jeszcze jedno pytanie czy jak jedziesz do przodu czy do tyłu to po puszczeniu sprzęgła szarpie ci (na rozgrzanym). Ja osobiście bym zaczął od pompy

jak już ruszy to wtedy chodzi wszystko ok, przy ruszaniu czasami szarpnie, podnosnik ma tak samo jak chodzi to ok a jak sie zatnie to wtedy szarpie

#10 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 17:31

problemy z massey ferguson-em 6180 Odnośnie podnośnika to może być słabe ciśnienie i się przycina zawor ktory znajduje się z lewej strony koła przykręcony na bodajże 3 śrubki na imbus i byś musiał go wykręcić i przecyścić wodnym papierem ściernym lub płótnem u mnie to pomogło i się już nie zacinał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 18:52

problemy z massey ferguson-em 6180 ale słuchaj się gangster u mnie nie zacina się tylko podnośnik ale i rewers i wspomaganie

#12 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:40

problemy z massey ferguson-em 6180 no to w takim razie pompa wg mnie

#13 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 12:44

no to w takim razie pompa wg mnie

według mnie to raczej wina oleju gdyby pompa była walnięta to raczej nie działało by cały czas a to ma tylko jakies złem momenty noi jeszcze działa dobrze wtedy gdy olej jest zimny

#14 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 14:23

problemy z massey ferguson-em 6180 Tu są winy po tej i po tej stronie ale można na początek zacząć od oleju przecięż wrazie gdy nie pomoże to spuści i pompę wymieni. A mieżyłeś ciśnienie na wyjściu jak jest zimny i rozgrzany??

#15 Share robert11

robert11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 15:18

problemy z massey ferguson-em 6180 najpierw zmierz ciśnienie jak ma ponirzej 13 bar to wymień pompę.

#16 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 06:05

problemy z massey ferguson-em 6180 no tez jestem zdania ze powinienes najpierw cisnienie zmierzyc jakie pompa daje ja tak miałem u siebie tez rewers kipesko chodził i tur nie podnosił

#17 Share kapen

kapen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 22:11

problemy z massey ferguson-em 6180 A nie pali ci się kontrolka od zapchanego filltra? miałem te same objawy;problem z biegami wspomaganiem,podnośnikiem. Wymieniłem filtr i olej w skrzyni i wszystko działa.Ciśnienie ok MF 3080

u mnie kontrolka od filtra się nie paliła bo kabelek od czujnika był odczepiony.jak podłączyłem to się zapaliła.Kontrolka od ciśnienia zapalała się po pewnym czasie jak się rozgrzał, Ale jak pisałem wyżej po wymianie filtra i oleju wszystko jest ok.Wspomaganie .biegi i reszta działa. Pozdrawiam

#18 Share maxifarmer

maxifarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 15:32

problemy z massey ferguson-em 6180 Wszystko już jasne a mianowicie zadzwoniłem do oddziału korbanków koło Tarnowa aby przyjechali to sprawdzić, okazało się że wina leży po stronie pompy jak i oleju który uszkodził tą pompę (Agrol u) ten olej nie jest dobry do skrzyni typu dynashift ponieważ ma za małą lepkość i pompa pod dużym obciążeniem z upłuwem czasu traci wydajność i zaczyna mieszać

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie

#19 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 18:24

problemy z massey ferguson-em 6180 Gdybyś zalał MF-a zalecanym olejem nie miał byś pewnie problemu? a tak czekają cię koszty.Na allegro są pompy.Oryginał troszkę droższy.Jednak to prawda że Agrol nie jest najlepszy to samo mówił mi mechanik jak wymieniałem olej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 06:47

problemy z massey ferguson-em 6180 Mi też pewien mechanik stanowczo odradził Agrol, bo powiedział, że po nim się dziwne rzeczy dzieją. Zalałem BP terrac, olej transmisyjny, nie jest tani, ale w odniesieniu do 1000 MTH, ten koszt sie jakoś rozbija w czasie. Ja nie robię aż tak znowu dużo, żeby co roku wymieniać olej. Znajomy zalał 6180 agrolem i już drugi rok jeździ i nic mu sie (z tego co wiem) nie dzieje. Inny kolega do 3090 wlał chyba superol i też jeżdzi. No ale nie ma Dynashiftu i zwykłe srzęgło tarczowe.