tomash

Olej przekładniowy C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomash    7

mam ursusa c-330 z turem z 1979 roku z od nowości nie wymieniałem oleju w skrzyni biegów..

spotkałem sie z wieloma opiniami ze olej traci swoje właściwości itp oraz ze nie warto bo szkoda pieniedzy bo olej przekładniowy nie wymaga tak częstych wymian. a co wy myslicie o tej wymianie?? wymieniać czy nie???


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

warto wymienić olej w skrzyni bo te wszystkie opiłki co się starły z trybów wylecą z olejem a nie zatykają hydraulikę a jak nalejesz nowego oleju to skrzynia będzie inaczej chodzić :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

no i na nowym oleju to podnośnik też będzie lepiej chodził a przecież w tym modelu oleju dużo nie wchodzi to i koszt nie za wielki także myśle że warto bo opiłki w hydraulice to tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

A po co wymieniać olej

Znam takiego co nawet w silniku nie wymienia tylko dolewa

Jak ktoś lubi remontować to wtedy cały czas ma zajęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

u nas c-330 jest z 1982 roku i nigdy nie wymieniany olej w skrzyni :blink: dodam ze skrzynia nigdy nie robiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

to macie się czym pochwalić, pewnie wychodzicie z założenia że fabryczny najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja się nie chwale ale porostu nie pamiętam kiedy, ale podobno 8 lat temu był zmieniany szef tak coś mówi :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

w silniku nie wymienia oleju tylko dolewa bo może ma takie przepały jak to ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój Ursus C330M od nowości nie miał zmienianego oleju w skrzyni już 17lat i właśnie mam zamiar wymienić już się pewnie należy Ursus o tyle jest dobry że czy olej stary czy nowy w skrzyni chodzi ważne aby jakiś był i w pewnym stopniu smarował elementy skrzyni,ach ten Polski nie zawodny sprzęt :blink:.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie z żadnym ciągniku w skrzyni nie był wymieniony olej. Zresztą wymienić w skrzyni to trzeba by w obu i w przyczepie. Inaczej się wymiesza.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zachodnim w przypadku kiedy posiada pół biegi rewers i inne bajery długo by nie wytrzymał bez wymiany producenci takich ciągników zalecają wymianę co około 1200Mtg :blink:.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ja wymieniam olej w skrzyni biegów

zwolnicach i przekładni kierowniczej co 1000 Mth


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

U nas też nie był wymieniany znaczy się nie pamiętam nawet w C-328. Ale przy otwartej skrzyni zawsze warto wyczyścić filtr oleju. W filtrze przy 3P były trzy łyżeczki opiłków przez 5500 mth :blink:


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

jeżeli traktor dużo nie pracuje to nie ma sensu wymieniać ale jeśli sporo to jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

no pracuje codziennie z wyjątkiem niedziel :D kiedys mniej a teraz po założeniu tura to dosc sporo.. :blink:


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssamik    0

znam ludzi którzy przepalony z silnika do skrzyni i jazda


Na wszystkie foty nie swojego sprzętu mam zdgodę właścićela. W razie niejasności proszę o kontakt PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

kolegi ojciec, zrobił kapitalke skrzyni MTZ 82, nowe tryby itp. , a jaki olej zalał ???

Oczywiście ,że murzynka, poszedł i spuścił z cyklopa, przepuścił przez sitko i do skrzyni, jakość chodzi do tej pory.

W moim MF 255 olej ma jak się nie mylę 19 lat, w tym roku będziemy wymieniać.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomash    7

juz olej wymieniony.. koszt to 123 złote za 22 litry.. ;)


...Więc Protestuje, Więcej Nic Nie Wyhoduję!!! - Jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik Sam W Dolinie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Witam panowie potrzebuję pomocy. otórz po wymianie pompy w mijej c330 na wzmacniana do tura pojawiły sie problemy z podnoszeniem tego własnie tura. nie wiem co sie dzieje wszystko złozone dobrze uszczelki wszedzie sa układ wydaje mi sie jest odpowietrzony ale kiedy próbuje podnieść musze dodać bardzo duzo gazu a i tak tur podnosi sie powoli. kiedy zluzuje przewod i upuszczam oelju ojej jest mocno pomieszany z powietrzem kolor taki jak mocno zbuzowana cola. co powinienem zrobić zeby wszystko zaczeło działać. prosze o szybka pomoc bo duzo obornika czeka na wywiezienie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Egon_1
      Witam mam problem  z najprawdopodobniej reduktorem w c330 gdy chce wbić 5 bieg to na ostro wbija się 2 a gdy puści się sprzęgło normalnie jest 5 a gdy chce wbić 2 to wchodzi bieg na bieg i skrzynia się blokuje w przypadku 3 biegu jest podobnie jak przy 5 biegu 
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.
       
      Co mi możecie doradzić w tej sytuacji
       
      z góry dziękuje
    • Przez Mechanikza
      Witam ciągnik same laser stał całą zimę ostatnio do niego podchodzę naciskam sprzęgło a ono wpadło w podłogę co mogło się wydarzyć?
    • Przez gege
      Witam.
      Ciągnik po przerwie zimowej. Stał na luzie, lewarek na boki chodzi. Ale biegi żadne nie wchodzą. Ani na zgaszonym silniku ani na włączonym. 
      Po zdemontowaniu lewarka widać, że tam wszystko jest równo (załączam zdjęcie) ale nie da sie nawet śrubokrętem nic przesunąć.
      Do tej pory wszystko działało poza tym, że ciężko było przełączyć na górne biegi oraz z nich wrócić.
      Proszę o pomoc.
      G.

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj