Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chorche007

chorche007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 21:41

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha Amazone D8 Super 3metrowy 29 redlic rozmiar koła to 10/75-15 jaka jest ilosc obrotów koła na ha mam tabele wysiewu tego siewnika w jezyku polskim którą kupilem i ksiazke od tego siewnika w jezyku niemieckim tylko problem jest taki ze w kazdej jest inna liczba obrotow kola na ha moze ktos wie jaka powinna byc ilosc obrotow tego kola

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha Dzisiaj, 13:54
  •  

#2 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 22:30

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha u mnie jest 14,5 ale ja mam D8 30E i nie wiem dokladnie czy takie same kolo ale wydaje mi sie ze tak. ja mam tabele nad kolem gdzie jest wszystko opisane ile powinno byc obrotow dla kazdego typu siewnika.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#3 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 05:25

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha Mało tych obrotów trzeba w D-8, w D-7 Super S mam 36,5, trzeba sie namęczyć :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wueska

wueska

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 07:20

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha to jakoś dużo może masz małe koła, u nas w D7 typ 30 kręcimy 15,8 raza.

chorche007 najlepiej jak sobiesam policzysz ile trzeba razy przekekręcić.

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 08 kwiecień 2009 - 15:18

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha u mnie deczko inny siewnik ale na ar jest 11 obrotów - przy założeniu ze mierzymy pół siewnika :P tak to sobie francuzi wymyślili

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#6 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 09 kwiecień 2009 - 11:20

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha kolego toszto prościzna u mnie jest to 34obroty i to jest 1/40h wiec kręcisz 34razy i ważysz to zboże i wagę mnożysz razy 40 i masz ilosć na hektar na skrzyni przekładniowej jest tabliczka i jest tam wszystko opisane dla danego typu ogumienia:D ja mam szerokie oponki to może być inaczej jak nie opanujesz to wieczorkiem zrobię fotkę tej tabelki i wrzucę na AF będzie golnie dostępna naj wyżej przypomnij się wieczorkiem :P

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 12:37

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha u mnie jest dokladnie tak jak pisze @center. no ale byc moze ze on nie ma tej tabeli. ja ja rowniez mam nad skrzynia przekladniowa.

#8 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 21:44

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha wysłałem na AF tą tabele niedługo będzie pewnie w mojej galerii w razie pytań piszcie pozdrawiam

#9 Share chorche007

chorche007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 19:27

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha center jest dokladnie tak jak pisałes 34 obroty mnozy sie razy 40 i mamy wysiew na ha a ja mialem jeszcze latwiej poniewaz mialem tabele okragla na ktorej sie ustawia liczbe ustawiona na przekladni i ona pokazuje nam na tym okrągłym "kółku" ilosc kg na ha dla pewnosci zrobilem drugą prube krecona i potwierdzila sie ilosc kg/ha tylko wlasnie nie wiedzialem dokladnej ilosci obrotów kola na ha ale teraz wiem juz wszystko lepiej sie spytac raz wiecej jak pozniej sluchac ludzi "jak on zasiał" dzieki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 20:02

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha ja wole samemu zrobic probe bo nigdy nie jest tak jak podaje tabela wysiewu. tabela pokazuje zawsze mniej o jakies 20-40 kg/ha zalezy od zboza.

#11 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 21:23

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha Coś AF się na mnie obraziło i nie mogę dodać fotek więc daje wam linka:D

http://www.fotosik.p...4fb189ca47.html

#12 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 21:32

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha Mam 2 tablice prób kręconych dla siewnika d8 super i dla koła 6.0-16 i kręcenia na 1/40 jedna podaje 36,7 a druga jak dobrze pamietam 38.5. Wynika to prawdopodobnie z tego, że w d8 super były różne rodzaje skrzyń. Prosta, z zewnątrz jak w d7 ale pokrywa z "daszkiem" http://www.allegro.p...8_super_3m.html i ja niestety takową posiadam i ta w której końcówki wałków są widoczne w obudowie skrzyni z możliwością regulacji zakresu http://www.allegro.p...hydraulika.html

#13 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 18:13

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha no to ta tablica która podałem wam podałem jest od tej drugiej skrzyni z tym zewnętrznym wybrzuszeniem na zmianę tych trybów plastikowych.;) pozdrawiam:D

#14 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 19:56

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha bo to jest ten nowszy typ skrzyni.

#15 Share massey11

massey11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 12:34

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha [quote name='chorche007' date='Apr 7 2009, 21:41 ' post='333293']
Amazone D8 Super 3metro
Kolego Ja mnierze obwod kola wynik..y.. nastepnie krece tyle razy kolem ,zeby wyszlo 33,3 m ,powiedzmy wyszlo 15 obrotow. 33,3 m x 3 m siewnik wychodzi 1ar,100ar=1ha. A wiec krecisz 15 razy,wysypujesz zboze i na wage ,wylecialo 1,7kgx100=170kg/h

#16 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 23 marzec 2012 - 16:03

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha Witam wszystkich chciałem wykonać próbę kręconą w moim Amazone D7 super s typ 25 koła mam 6.00-16 jak to zrobić ??: )
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#17 Share IwonaPotocka

IwonaPotocka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 marzec 2014 - 21:16

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha nie wiem jak i kogo pytac mam d8 3 29 r lola 16 skszynks starszy typ kolega ma nowszy i to niby to samo powiedzial 10 razy kolem waga ziarna razy 14\8 sialem tak kilka hekta ale cos mi nie pasuje wudaje mi sie ze zamalo nie wiem sam jak to wykonac poprawnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share lukifil

lukifil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 10:21

Amazone D8 Super jaka jest ilosc obrotów koła na ha

Ja w swoim D8 mam 30,7 obrotów koła i wychodzi 1/40 ha więc ważysz to co wykręcisz i mnożysz razy 40 i wychodzi Ci ile nasion wisiewasz na ha

Dodaj odpowiedź