Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chwastox Turbo 340 SL

35 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Radek000111

Radek000111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 kwiecień 2009 - 20:37

Chwastox Turbo 340 SL Jakie są wasze opinie na temat tego środka? W jaki momencie go zastosować aby efekt był jak najlepszy? dodam że jesienią pszeniczka była pryskana ExpertMet-em.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chwastox Turbo 340 SL Dzisiaj, 13:27
  •  

#2 Share specjalista specjalista

specjalista
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2009 - 18:03

Chwastox Turbo 340 SL mocny środek najlepiej zastosować go nie później niż w fazie krzewienia pszenicy dawka 2,5 l/ha, proponowałbym Ci aminopielik D450 SL lepsze działanie, środek poprostu mocniejszy
efekt będzie zależał od tego w jaką pogodę uda Ci się przeprowadzić zabieg i jakie masz zachwaszczenie plantacji
oprysk przeprowadź w temp. powyżej 10 stopni C a poniżej 25 C przy bezwietrznej pogodzie wtedy unikniesz znoszenia się cieczy użytkowej a co do zachwaszczenia to pewnie Expert z kilkoma sobie poradził a Chwastox zlikwiduje resztę
jak masz pytania to pisz

#3 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 18:16

Chwastox Turbo 340 SL Osobiście odradzam stosowanie wiosną tego typu preparatów.
Zwłaszcza w oziminach w fazach jakie teraz można zastać na polu.

U mnie jest to minimum środek krzewienia do nawet 2 kolanka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share specjalista specjalista

specjalista
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2009 - 18:38

Chwastox Turbo 340 SL moim zdaniem jak pszenica była posiana w terminie optymalnym to teraz będzie ok strzelania w źdźbło a jak opóźnionym to fazie krzewienia oczywiście wszystko zależy od regionu Polski, a efekt u mnie pierwsza klasa, apyros zmieszany z aminopielikiem

#5 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 19:56

Chwastox Turbo 340 SL Nie neguję działania, uważam, że substancje zawarte w tym preparacie mogą zaszkodzić zbożu, zwłaszcza w dość późnych fazach rozwojowych, a takie teraz są.

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 10:11

Chwastox Turbo 340 SL to najlepszy i najtanszy srodek na chwasty dwuliscienne . po 3 dniach widac efekty[co wazne przy duzych chwastach]. kladzie prawie wszystko,problemem moze byc temperatura i przymrozki-ale w tej chwili to spokojnie mozna pryskac.co roku pryskam parenascie ha i nigdy nie bylo problemow. u nas 2 tyg temu byl jeszcze snieg wiec faza rozwojowa to nie problem.nieraz pryskalem oziminy w maju i nigdy nie spalilo

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#7 Share NAMOOR

NAMOOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 19:12

Chwastox Turbo 340 SL On ci nie spali roślin, uwali kilka pięter na kłosie i parę kwintali pójdzie w d...ę.

#8 Share specjalista specjalista

specjalista
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2009 - 18:27

Chwastox Turbo 340 SL Po prostu pamiętajcie że wszystkie środki zawierające dikambę należy stosować do końca krzewienia zbóż. Tak jest najbezpieczniej dla zbóż.

#9 Share massey15

massey15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 16:16

Chwastox Turbo 340 SL Drodzy użytkownicy af. Otóż mam taki problem , w życie ozimym pojawiło mi się jakieś diabelstwo chyba nazywa się to jasnota pospolita. Roślina ma około 15-17 cm wysokości na jej czubku są takie małe listki i kilka fioletowych kwiatków. I przy okazji tego tematy chciałbym się spytać czy można to opryskać tym chwastoxem czy czymś innym jeśli tak to w jakiej dawce. Prosze o szybką odpowiedzi

#10 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 18 kwiecień 2009 - 13:10

Chwastox Turbo 340 SL Nie jestem specjalistą, ale jak widzę w jakiej fazie rozwojowej jest żyto to na chwastox jest już trochę za późno. Czytałem, że chwastox można stosowac do końca fazy krzewienia a u mnie żyto "idzie" już w źdźbło.
Mustang można stoswac aż do drugiego kolanka, więc może tym opryskaj dając górną dawkę tj. 0,6 l/ha.
Niech się jeszcze inni wypowiedzą ;)
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share specjalista specjalista

specjalista
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 kwiecień 2009 - 17:06

Chwastox Turbo 340 SL Moim zdaniem z chwastoxem to sobie daj spokój. Masz do wyboru tak jak napisał jarekkw : Mustang, możesz także zastosować Starane 250 EC, Tomigan 250 EC, dawka uzależniona od stopnia zachwaszczenia. Dokładnie przeczytaj etykietę/instrukcję stosowania.

#12 Share sprawdzoneporady

sprawdzoneporady

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 22 kwiecień 2009 - 16:27

Chwastox Turbo 340 SL Moje zdanie na temat chwastoxu jest takie, że najlepiej stosować go na zboża jare gdzie zwalczasz tylko dwuliścienne, natomiast w mieszaninach na ozime nie polecam.

#13 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 maj 2009 - 13:56

Chwastox Turbo 340 SL pytanko mam.. czy stosujac w jeczmieniu Chwastox Turbo powinno sie to robic razem z adiuwantem? po zastsowaniu po jakim czasie powinno byc widac efekty dzialania srodka (tzn deformacja lisci chwastow i zolkniecie)? i po jakim czasie po zastosowaniu moze spasc deszcz lub wystapic obnizona temperatura (<10stC)??
dzieki
pzdr

#14 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 15 maj 2009 - 14:44

Chwastox Turbo 340 SL Jesli masz opakowanie to powinno ci pisac wszystko. a jesli nie masz to sluze pomoca ;)
Zboza jare:
nic tam nie ma napisane o adjuwiancie
o temperaturze nie pisza tylko zeby nie stosowac srodkach ponizej temp. 10 stopni
Moim zdaniem to po 3 dniach powinno juz widac ze zolknie :D
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#15 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 maj 2009 - 20:53

Chwastox Turbo 340 SL dzieki za odp..
mam opakowanie.. czytalem to wszytsko co tam jest napisane i dlatego pytam bo nic tam nie jest napisane o adiuwancie ani o tym ile czasu po zabiegu moze wystapic deszcz lub obnizona temperatura zeby srodek zadzialal odpowiednio.. pytam o adjuwant bo po wykonaniu zabiegu (po przejezdzie) zauwazylem ze cos slabo sie to "trzyma" na chwastach.. chyba nie przyczepia sie to do lisci - a to przeciez srodek, ktory jest wchlaniany przez liscie - tylko spada wszytsko na ziemie i mam obawy, ze dzialanie nie bedzie takie jak powinno byc, i do tego obnizona temperatyra w nocy oraz prawdopodobne opady deszczu jutro :/

#16 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 15 maj 2009 - 21:04

Chwastox Turbo 340 SL Ja to akurat z deszczu bardzo bym się cieszył. Po wykonaniu oprysku herbicydem to wystarczy kilka godzin bez deszczu, więc nie masz się czym przejmowac. Trzy dni to trochę za mało aby zauwazyc efekty działania herbicydu. Po tygodniu powinny pojawic się pierwsze oznaki (poskręcane, przebarwione liście chwastów), po dwóch tygodniach powinno byc już widoczne, że roślina schnie, a po około 3 tygodniach roślina już powinna całkowicie uschnąc (tak jest w przypadku Mustanga).
Spadek temperatury może osłabic lub/i spowolnic działanie środka. Zaleznie od tego jaki ten spadek był. Jeśli dobowa temperatura w kilka dni po zabiegu nie spada poniżej +5 to nie ma co panikowac.

EDIT
A tak poza tym, to mam wrażenie, że oddzielny temat dotyczący chwastox-u już jest na forum. Więc można by te posty przenieśc i temat zamknąc.

EDIT
Dobrze mi się wydawało, jest już temat dotyczący chwastox-u.
http://www.agrofoto....-SL-t17741.html
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#17 Share bartek33073

bartek33073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2009 - 12:46

Chwastox Turbo 340 SL ja dziś rano pryskałem roundup-em (około 9.00) około 13.30 rozpadało sie niestety... mam oprysk do powtórzenia ?

#18 Share chaner123

chaner123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo Motoryzacja dobry film

Napisany 16 maj 2009 - 13:08

Chwastox Turbo 340 SL bartek a rano nie było rosy ????
po 4 godzinach nie powinno przeszkadzać że się rozpadało bo w tym czasie środek powinien wniknąc do rośliny

#19 Share bartek33073

bartek33073

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 16 maj 2009 - 14:38

Chwastox Turbo 340 SL rano było sucho ;] mam nadzieje że środek zadziała...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share qaz1

qaz1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 maj 2009 - 20:00

Chwastox Turbo 340 SL dzieki jarek.. i sorki za dublowanie tematu..