Skocz do zawartości

Zdjęcie

C-330 wyciek oleju ze skrzyni

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 14:07

C-330 wyciek oleju ze skrzyni Zależy jaką szerokośc gniazda masz!? No i uwzględnij żeby jeden od drugiego miał jakiś 1mm odstępu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C-330 wyciek oleju ze skrzyni Dzisiaj, 09:11
  •  

#42 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 12 kwiecień 2009 - 14:18

C-330 wyciek oleju ze skrzyni gniazdo jak się nie myle ma głębokość 15mm potem jest gniazdo łożyska, siedzi tam łożysko a przed tym łożyskiem od strony simeringa jest jeszcze seger i nie powiem czy on lekko chowa się w to gniazdo simeringa czy nie jak tak to napewno minimalnie

#43 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2080 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 20:30

C-330 wyciek oleju ze skrzyni Roki212 jeżeli dobrze rozumiem to Ty mówisz o przodzie skrzyni czyli tam gdzie jest sprzęgło bo co niektorzy to mówią o tyle gdzie wychodzi wałek WOMu. więc jeśli tak to za mało łożysk wymieniłeś bo idzie wałek I stopnia jedno łożysko w kole zamachowym a drugie w skrzyni dostęp po zdjęciu górnego dekla i koła jakiegoś inaczej się nie da a Ty wymieniłeś 2 łożyska od II stopnia tylko

#44 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 12 kwiecień 2009 - 20:42

C-330 wyciek oleju ze skrzyni Tak tam gdzie jest sprzegło o tym mowa!
łożysko od wałka I stopnia pod pokrywą jest ok, a jeśli miało by luz to ciekło by z drugiego simeringa między dwoma wałkami, a tak wycieka tylko z obudowy spod freza II stopnia, a łozysko w kole zamachowym wymieniałem rok temu jak sprzęgło robiłem.

#45 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 05:50

C-330 wyciek oleju ze skrzyni Kolego odświeżę temat. Powiedz mi uporałeś się z tym wyciekiem. Mam podobny problem? Pozdrawia

#46 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 11 kwiecień 2015 - 18:34

Tak uporałem, wymieniłem całą pokrywę wałka napędowego. Stara wydawała się dobra, ale mimo tego że zakładałem nowy simering to i tak ciekło. 

Po zmianie jest ok

#47 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 22:12

C-330 wyciek oleju ze skrzyni ok dzięki kolego za radę :-) mam to samo już 4 razu simering wymieniałem i dalej ciekło teraz zrobię tak jak mówisz. a do nowej pokrywy dałeś jeden simering tak jak jest oryginalnie?
tak dla pewności tą pokrywę wymieniłeś http://www.allegro.p...item=5062252025

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 11:57

witam mam podobny problem tylko mi sie wydaje ze olej cieknie z tej tulei co linke sie przykreca.wyjałem ja zalalem oleju przechylilem i kapie.spotkal sie ktos  z czyms takim?

#49 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 12 kwiecień 2015 - 12:49

witam

Panowie mam ppytanie  nie mama dużego pojęcia o mchanizacji  ursusa c 330  a wiec kilka dni temu podczas prac polwych   kranik od chłodnicy się odkręcił nie wiem jak to możliwe było a ze pracowałem od rana zauważyłem kilka godzin później nie wiem w którym czsie kranik popuścił   oczywiście nie było chłodzenia i olej się zagrzał wsilnuku gdyż  spod uszczelki i z miarki para się pokazała oczywiście dolałem wody czy jakies groźne następstwa tej sytułacji mogą nastopic  dodam ze jak tylko zauważyłem pare ciągnik wyłaczyłe czy mogły jakies uszczelki się popsuc w silniku i jak zauwazyc podczas kolejnych prac czy z silnikiem jest wszystko wporzadku  pozdrawiam

#50 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 13:21

temat przenies do silnikow

#51 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 12 kwiecień 2015 - 14:30

witam

Panowie mam ppytanie  nie mama dużego pojęcia o mchanizacji  ursusa c 330  a wiec kilka dni temu podczas prac polwych   kranik od chłodnicy się odkręcił nie wiem jak to możliwe było a ze pracowałem od rana zauważyłem kilka godzin później nie wiem w którym czsie kranik popuścił   oczywiście nie było chłodzenia i olej się zagrzał wsilnuku gdyż  spod uszczelki i z miarki para się pokazała oczywiście dolałem wody czy jakies groźne następstwa tej sytułacji mogą nastopic  dodam ze jak tylko zauważyłem pare ciągnik wyłaczyłe czy mogły jakies uszczelki się popsuc w silniku i jak zauwazyc podczas kolejnych prac czy z silnikiem jest wszystko wporzadku  pozdrawiam

Wodę  lałeś do gorącego  silnika  ?  czy poczekałeś  aż  ostygnie? nie  masz  wskaźnika  temperatury? ciągnik  chodzi normalnie? 

Mogło  się  trochę nabałaganić , pilnuj  czy  nie  ubywa  wody i  czy  olej  nie  miesza  się  z  wodą , proponowałbym  też  zmierzyć  ciśnienie  smarowania 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#52 Share adaammek

adaammek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO , EKONOMIA

Napisany 12 kwiecień 2015 - 16:46

snie chodzi o to ze nie mama sprawnego  wskaznika temperatury

#53 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2075 postów

GG-3578015

Napisany 12 kwiecień 2015 - 20:44

ok dzięki kolego za radę :-) mam to samo już 4 razu simering wymieniałem i dalej ciekło teraz zrobię tak jak mówisz. a do nowej pokrywy dałeś jeden simering tak jak jest oryginalnie?
tak dla pewności tą pokrywę wymieniłeś http://www.allegro.p...item=5062252025

Tak taką pokrywę wymieniłem i dałem jeden simering.

I może z tydzień wcześniej zanim wymieniłem pokrywę dałem dwa nowe łożyska i simering myślałem że będzie ok, ale znów ciekło i wtedy dałem nową pokrywę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share toobek

toobek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 12 kwiecień 2015 - 21:51

C-330 wyciek oleju ze skrzyni jeszcze z innej beczki kolego Roki212 uporałeś się jakoś z opadającym podnośnikiem?