Type255

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM

Polecane posty

PeriplPl    3

Polecam przyczepę prod. jugosłowiańskiej SIP PRP-2.

Do zbierania siana i słomy idealna, cicho chodzi i małe zapotrzebowanie mocy, ładowność 18 m3, nadaje się do zbioru kiszonek - moim zdanie nadawał by się do MF 255

 

P.S. ja mam swoją już 10 lat (drugi właścieiel-kupiłem od starszej osoby w Polsce (likwidacja gospodarstwa) kupił ją w Agromie, garażował i smarował) u mnie chodzi przy Ursus C-355 - od pory kiedy ja kupiłem nic nie grzebałem - tylko smaruje, zbieram i łańcuchy naciągam. Polecam


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek538    15

Ja mam c 360 i przyczepę krone hs 24 (bardzo żatko spotykana ) ma 25 kubików i ma ładowność 3,5 t ale c 360 daje sobie rade ale na twoje 2 h wystarczy pottinger czy steyr do c 330 ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idziek8    0

Witam :)

 

Mam pytanie dotyczące przyczepy T 072. Mam taką na dużych kołach, ale od kilku lat jej nie używam i stoi w stodole. W związku z tym że jest w świetnym stanie, a cena rynkowa jest mizerna to wpadłem na pomysł po dłuższych namysłach, żeby ją przerobić do wożenia kukurydzy na pryzmę. Wyrzuciłbym kilka górnych listew, zabudował boki i tył, zabudował dziurę którą standardowo podbierak podaje siano do środka i odpiął podbierak. I mam pytanie. Orientujecie się może czy da się odpiąć podbierak tak, żeby posuw taśmy działał???? I co w ogóle myślicie o moim pomyśle? Przyczepa chodziłaby po pryzmach z Zetorem 7245. Czekam na konstruktywną krytykę i rady dotyczące przeróbki. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

Witam !

Mam zamiar w niedługim czasie nabyć przyczepę samo zbierającą z nożami. Miała by współpracować z ursusem c-360. Tu jednak pojawia się pytanie jaka ? Interesuje mnie przyczepa nie za dużej ładowności żebym nie miał problemu poruszać się z nią na mokrych terenach i żeby nie było w miarę problemu wjazdu na pryzmę. Tu pytanie do Was jakiej firmy ? jaki model ? Co roku miała by do zwiezienia 2 pokosy sianokiszonki z 1,5 ha łąk + usługi a tego raczej było by sporo. Na górny czy dolny zaczep , które lepsze rozwiązanie? Czy sprzęgło by wytrzymywało ?. Kwotę jaką chcę przeznaczyć na to, to 6 tyś. wiem że może być ciężko. Narazie chce się tylko zorientowac co i jak. Przeglądałem tematy o przyczepach samo zbierających ale nie znalazłem nic ciekawego więc założyłem ten. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobies    0

też miałem ten problem około roku temu. za 6 tyś myślę ze raczej niczego bardzo sensownego nie znajdziesz. ja kupiłem Krone HSD - 5001. kosztowała CHYBA 12 tyś. trochę droższe są krone turbo 5000. bo większej nie masz co do C-360 brać. z ta przyczepą na mokrych terenach juz ursusik ma bardzo co robić i zdarzały się też ze się zakopałem. mi bardzo polecali firmę krone i jak narazie jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobies    0

ja też myślałem o mangele dużo osób chwali sobie te przyczepy jednak sa chyba cięższe i przestraszyłem się trochę że będę miał problemy na niskich terenach . no i cenowo były droższe od Krone. wiem ze w mangele w niektórych modelach jest oddzielna pompa . wiec nie tylko pracuje ta w ciągniku ale i w przyczepie podobno to zaleta ale tez nic konkretnego o tym nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

ja mam pottingera i chodzi z c-330 i nie jest taka ciezka a ma male zapotrzebowanie na moc tak jak i mengelka ja dalem za swoja 5 tys ale mozesz kupic z chydraulicznym dyszlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Jaką przyczepę byście polecali do c-360, u mnie pola nie duże i teren pagórkowaty, zależy mi żeby przyczepa była popularna i dobrze cięła trawę. Pola mam koło 15ha a część w siano część w pryzmę. Co do funduszy to liczę się z tym że za dobre się płaci dlatego wolę dołożyć te 1000-2000zł żeby mieć lepszą ale im tańsza tym lepsza. Jestem z małopolskiego...

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

jugosławianka która? do sianokiszonki się nada? Jest gdzieś sklep z częściami do takich przyczep? Zwykłą zbierajkę mam z krone starą 25m3 ale 10 noży to pewnie by nic nie ucięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ghxhh    0

witam. wie ktoś jak wyjąć wałki w przyczepie samozbierającej Pottinger .? prosze o szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Jest jakaś przyczepa samozbierająca z nożami i wałkami dozującymi z ktąrą c 360 sobie poradzi? głównie do  kiszonki z traw i sianokiszonki. Co myślicie o claas u33 lub mengele law 350?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Cześć 

Chciałbym zapytać praktyków czy do ciągnika 65 koni bez przedniego napędu da rade podpiąć przyczepę kosząco-zbierającą. Oprócz podpięcia chciałbym aby dało się nią jeszcze pracować :P Przyczepa do zieleniny trochę trawy, trochę ziół , bez ładowania maksymalnego, pola mam niedaleko mogę obrócić dwa razy.  Z góry dzięki za jakieś tropy. Wstępnie myślałem o  stalmechu z378.  


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gadzet
      Mam na zbyciu części do przyczepy KRONE HSD 5002T. Jak by ktoś potrzebował.
    • Przez przemek111447
      Witam.Szukam oferty na nowa przyczepe 8 T( 2 sztuki) rozwazam kazda opcje firmowa...ktora waszym zadniem jest dobrym wyborem??Transport głownie zboża..opony nie regenerowane 385/55 r22 hm metal tech DB podobaja mi sie ale maja dosc wysoko osadzona skrzynie..w gre wchodzi pronar oraz auto tech
    • Przez Damian54
      Witam. 
      Mam problem z hamulcami w przyczepie (hamulce dwuobwodowe). Gdy podepne ciągnik (MF 6150) hamulce w przyczepie się blokują ale gdy nadepne pedał hamulca hamulce w przyczepie puszczają. Jaka jest przyczyna tego zjawiska i jak to naprawić? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez kierasek16
      Witam ma ktos do sprzedania kola do Hl6011 o rozmiarze 12.5/20 
    • Przez Sqowron
      Witam jak nazywa się ta część ze zdjęć pochodzi ona z siłownika piwłaki D35-M



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj