Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM

92 odpowiedzi na ten temat

#61 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:15

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Krone ma 35 noży. Wałków nie ma ale czy to aż tak potrzebne?? Ja sobie turem rozgarnę.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Dzisiaj, 05:41
  •  

#62 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:38

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM ja owego tura nie posiadam więc te wałki przydały by się

http://www.agrotrade...ajaca_pottinger a co o tej myślicie? nie za duża do 60?

#63 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:38

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Wałki na boki i tak nie rozwalą. Musisz ręcznie rozwalać.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#64 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:44

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM ale zawsze gdy taka trawa przejdzie przez takie wałki to już łatwiej ją rozgarnąć ręcznie, zawsze to trochę ja roztrząśnie

#65 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:54

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Zapewne ale czy nie lepiej pomyśleć o czymś do ciągnika do rozgarniania?? Z walcami przyczepa będzie cięższa i droższa. Jeśli trafisz coś ciekawego to kupuj ale w pierwszej kolejności to są ważne noże. Ilość i sposób podawania zielonki na nie.

bullet_black.png

#66 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:58

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Aha, ok rozumiem. Właśnie na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie? Spotkałem na allegro pare przyczep z wałkami w cenie ok. 6tys

#67 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 maj 2010 - 22:23

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Poza ilością noży i sposobem cięcia bierz z hydraulicznie łamanym zaczepem. To dużo daje. Skoro ma być z "60" to nei ma co brac z napędem hydraulicznym. No chyba że będziesz ciągnik przerabiać. Z obserwacji pracy mojej przyczepki widzę ze gdyby koła podporowe były obok podbieracza było by lepiej. Ja mam za.

bullet_black.png

#68 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 19 maj 2010 - 07:58

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Przerabiać to raczej nie, może za parę lat, gdy stanę się gospodarzem dojdzie troszkę ziemi to może jakiś większy ciągnik, ale to przyszłość odległa. A firma? Pottinger czy krone? Może jeszcze jakąś inną proponujecie?

#69 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 maj 2010 - 08:25

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Patrz na rozwiązania techniczne danego modelu a nie na napisy na blachach :rolleyes:

bullet_black.png

#70 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 maj 2010 - 19:17

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM No i awarie zaliczyłem. Urwał się korbowód(??) od jednego nagarniacza (był wyrobiony ale miałem nadzieje ze jeszcze pochodzi...) I teraz pytanie. Gdzie takie coś dostać??

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 28 maj 2010 - 21:14

tylko czy sześćdziesiątka da sobie rade z ta classa bo ja kiedyś słyszałem ze jeżeli są wałki z tyłu to już większej mocy potrzeba

Ja mam kolego 3 wałki w deutz i chodzi mi przy 360-3P i daje sobie rade elegancko:)walki ldobra rzecz bo jeszcze troche poszarpia material na kiszonke i nie trzeba az tyle widlami machac:)
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

#72 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 28 maj 2010 - 21:16

No i awarie zaliczyłem. Urwał się korbowód(??) od jednego nagarniacza (był wyrobiony ale miałem nadzieje ze jeszcze pochodzi...) I teraz pytanie. Gdzie takie coś dostać??

Pospawać się tego nie da ?
Oddaj do pospawania, a potem tokarzowi niech tulejki Ci dorobi Dodany obrazek
Wieczny kawaler ;)

#73 Share KamilK199

KamilK199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,MOTORYZACJA I IMPREZY=KOBIETY:)

Napisany 28 maj 2010 - 21:19

No i awarie zaliczyłem. Urwał się korbowód(??) od jednego nagarniacza (był wyrobiony ale miałem nadzieje ze jeszcze pochodzi...) I teraz pytanie. Gdzie takie coś dostać??

u nas kolego jeden nie daleko ma taka sam krone jak Ty, i siadl mu podbierak i nie moze teraz nigdzie czesci zanlesc uzywanych a nowe straszie drogie,ale podobno znala gdzie podbierak za 2,5 tys, i ma przekładac,niestety u nas w okolicy nie ma nigdzie sklepów do Krone,poszukaj przez neta firm co moga pościągać części z zagranicy,tylko nie Korbanki!(po co przeplacac)...
Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

#74 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 maj 2010 - 21:47

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Nie da się pospawać.

bullet_black.png

#75 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 02 lipiec 2010 - 20:13

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Ja mam na sprzedaż claas sprinta 4 tony na jednej osi, szerokie koła łamany dyszel, 26 noży w perfekcyjnym stanie technicznym - posłuży jeszcze długie lata.

#76 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 11:17

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Polecam przyczepę prod. jugosłowiańskiej SIP PRP-2.
Do zbierania siana i słomy idealna, cicho chodzi i małe zapotrzebowanie mocy, ładowność 18 m3, nadaje się do zbioru kiszonek - moim zdanie nadawał by się do MF 255

P.S. ja mam swoją już 10 lat (drugi właścieiel-kupiłem od starszej osoby w Polsce (likwidacja gospodarstwa) kupił ją w Agromie, garażował i smarował) u mnie chodzi przy Ursus C-355 - od pory kiedy ja kupiłem nic nie grzebałem - tylko smaruje, zbieram i łańcuchy naciągam. Polecam
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

#77 Share piotrek538

piotrek538

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 grudzień 2010 - 18:05

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Ja mam c 360 i przyczepę krone hs 24 (bardzo żatko spotykana ) ma 25 kubików i ma ładowność 3,5 t ale c 360 daje sobie rade ale na twoje 2 h wystarczy pottinger czy steyr do c 330 ;[

#78 Share wysoki24

wysoki24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 02:56

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Która z Polskich firm produkuje obecnie przyczepy samozbierające?

#79 Share idziek8

idziek8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 30 sierpień 2011 - 19:56

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Witam :)

Mam pytanie dotyczące przyczepy T 072. Mam taką na dużych kołach, ale od kilku lat jej nie używam i stoi w stodole. W związku z tym że jest w świetnym stanie, a cena rynkowa jest mizerna to wpadłem na pomysł po dłuższych namysłach, żeby ją przerobić do wożenia kukurydzy na pryzmę. Wyrzuciłbym kilka górnych listew, zabudował boki i tył, zabudował dziurę którą standardowo podbierak podaje siano do środka i odpiął podbierak. I mam pytanie. Orientujecie się może czy da się odpiąć podbierak tak, żeby posuw taśmy działał???? I co w ogóle myślicie o moim pomyśle? Przyczepa chodziłaby po pryzmach z Zetorem 7245. Czekam na konstruktywną krytykę i rady dotyczące przeróbki. Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 27 styczeń 2012 - 20:47

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Witam !
Mam zamiar w niedługim czasie nabyć przyczepę samo zbierającą z nożami. Miała by współpracować z ursusem c-360. Tu jednak pojawia się pytanie jaka ? Interesuje mnie przyczepa nie za dużej ładowności żebym nie miał problemu poruszać się z nią na mokrych terenach i żeby nie było w miarę problemu wjazdu na pryzmę. Tu pytanie do Was jakiej firmy ? jaki model ? Co roku miała by do zwiezienia 2 pokosy sianokiszonki z 1,5 ha łąk + usługi a tego raczej było by sporo. Na górny czy dolny zaczep , które lepsze rozwiązanie? Czy sprzęgło by wytrzymywało ?. Kwotę jaką chcę przeznaczyć na to, to 6 tyś. wiem że może być ciężko. Narazie chce się tylko zorientowac co i jak. Przeglądałem tematy o przyczepach samo zbierających ale nie znalazłem nic ciekawego więc założyłem ten. Pozdrawiam ;)