Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM

92 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 20 maj 2009 - 18:55

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Heh nie dziwię się przy takiej eksploatacji nic dziwnego ale dobijanie to zawsze na opór chyba robiłeś ;) U mnie staraliśmy się tyłu strasznie nie dobijać do końca bo później nie dało się klapy otworzyć...kilka pękniętych opasek no i palce podbieracza to tylko się zużywało (pomijając ramę nad grzebieniem) od tego roku po zakupie prasy będziemy nią tylko zielonkę w pryzmę zwozić
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Dzisiaj, 21:25
  •  

#42 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 maj 2009 - 07:28

ps. jakie masz łąki? Masz torfowe miękkie łąki? Jakie masz opony na tej przyczepie? Jeśli grząsko to warto dokupić 400/60/15,5 wiem że drogie ale zrobisz to po kilku pierwszych wpadkach, zwłaszcza dlatego że masz górny zaczep;)

U mnie nie ma torfowych ziem i na rowerowych pojedzie ;) a opony to mam balonówki 10.0/75-15.3

Widze że nie lubisz jeździć niedociążony, ja raczej wole nieco mniej niż trochę za dużo :)

#43 Share micnow92

micnow92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rolnictwo

Napisany 22 maj 2009 - 20:05

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Witam, mam do sprzedania przyczepę samozbierającą Metal-techu T010/5. Jakby ktoś był zainteresowany to proszę pisać niedługo postaram się wstawić zdjęcia.

#44 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 24 maj 2009 - 09:53

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM W t-010 nie ma wyłączania posuwu taśmy, jak opuścicie podbierak to taśma załącza się automatycznie. Chyba ze będzie odpinał łańcuch, ale to zabawa, najlepiej ustaw tak żeby przesuwało z tylu o 2 ząbki i tak jak piszą koledzy dużo nie ładuj, grab gwiazdówką maks dwa przejazdy do kupy i dobrze zawijaj rzadki-podbierak jest wąski i często bokiem siano wysuwa, dorób osłonę na wałek napędowy bo lubi siano nawijać i urwie sprzęgło. Nie woź belki tylko podnośnik spinaj łańcuchem bo pomylisz wajchy i pójdzie wałek

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#45 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 maj 2009 - 07:48

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Jak nie ma jak jest wyłączanie :P Ta wajcha na dyszlu jak dam na maxa w górę (czyli linka podciągnięta na maxa) to mi nie posuwa taśmy. Tylko mi z tych ząbków wypada jak drga i się włącza posuw. Musze coś dorobić żeby nie wypadała i będzie tam gdzie zaczepie.
Co do grabienia to zauważyłem że 2 przejazdy to max a wałek jest dość wysoko i nie powinno owijać ale dzięki za info będę uważał. Co do podnośnika to belki nigdy nie wożę jak nie używam ale to i tak nie ma związku bo jak przełączę na pompę tam pod siedzeniem to mi podnośnik nie chodzi i nic nie urwę- chyba że coś źle podpiąłem.... ale podbierak dźwiga i opuszcza więc chyba wszystko OK.

#46 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 27 maj 2009 - 13:15

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Ja mam w ta wajchę włożony kawałek patyka i wcale tego nie ruszam i temu nie mam wyłączenia. Masz coś źle podpięte. Waz patrząc od tylu na lewa złączkę, chyba ze przełączasz na regulacji silowo-pozycyjnej a wtedy bez obciążenia podnośnik nie chodzi.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#47 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 28 maj 2009 - 06:20

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM U mnie to wyjścia są górne lub dolne i mam wpięte w górne a pod siedzeniem mam przełącznik siedząc na fotelu to w lewo-wyjście 1 które mam zaślepione, na środku-podnośnik i wtedy mam tylko podnośnik i tak jeżdżę od nowości a w prawo-wyjście 2 i tu przestawiam jak chce hydraulikę no bo wielkiego wyjścia nie miałem a tu mi zadziałało a wajcha od podnośnika mam w pozycji podnoszenie. Tej wajchy siłowa nigdy nie używałem i ona jest maksymalnie z tyłu czyli płycej.

#48 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 23 luty 2010 - 19:37

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Ja tez bym polecił Jugosłowianke 2 do siana będzie dobra a jeżeli byś chciał robić nią kiszonkę to zakładasz nożne i jazda mój sąsiad ma taka i daje rade.

#49 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 23 luty 2010 - 21:28

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM A ile ona ma noży?? Ja kupiłem KRONE turbo 2800. Jest 35 noży łamany zaczep.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#50 Share gazor

gazor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 20:06

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Witam
Mam problem bo chce kupić przyczepę samozbierającą i nie wiem jaką wybrać, a chciał bym wybrać miedzy tymi trzema:
http://www.allegro.p...310_quadro.html
http://www.allegro.p...5r.html#gallery
http://www.agrooglos...lskie/2409.html
Chodzi mi o to aby mógł ja podłączyć do c-360 i o to która najlepiej tnie zielone na kiszonki i oczywiście o wytrzymałość.
pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 21:18

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Krone ma 35 noży. Od mojej się tylko wielkością. Ta jest mniejsza (a cena większa). Class ma walce rozwalające. Jeśli cena była by około 6 tyś i było by ze 30 noży to by była najlepsza.

http://www.allegro.p..._nie_claas.html ta była wystawiona na sprzedaż gdy ja kupowałem. Tylko cena była wyższa. Od mojej rożni się tylko tandemem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#52 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 22:05

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM ta krone z andrzeja linku to bdb przyczepa sąsiad taką katuje już od paru lat bez żadnych awarii:D
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#53 Share gazor

gazor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 23:35

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM tylko czy sześćdziesiątka da sobie rade z ta classa bo ja kiedyś słyszałem ze jeżeli są wałki z tyłu to już większej mocy potrzeba

#54 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 23:44

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Moja pierwsza przyczepa od 1999r do 2002r to krone 5001 coś takiego:
http://www.allegro.p...o_zielonek.html

Woziłem nią sianokiszonkę i trawę. Jedyna wada to przeciąganie sianokiszonki przez rotor jak za wolno jedziemy. Czasem pękały noże bo nie miały zabezpieczenia. MF255 dawał radę , jednak do sianokiszonki szkoda było MFa i czepiałem zetora 8145. Używałem jej także do wożenia kukurydzy bo pojemny statek z niej był na uwczesne czasy

Ja bym wybrał Krone na tandemie
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#55 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 08:16

tylko czy sześćdziesiątka da sobie rade z ta classa bo ja kiedyś słyszałem ze jeżeli są wałki z tyłu to już większej mocy potrzeba

Mi ferdek dał by rade. 60 tez powinna.

bullet_black.png

#56 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 18 maj 2010 - 20:55

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM czy ta krone na tandemie nie za duza by była do 60? poszukuje takowej przyczepki wlasnie do 60 za okolo 5-6 tysiecy. Najlepiej jak by miala walki z tylu i noze tnace, poniewaz bedzie potrzebna do robienia kiszonki z zielonej trawy.

#57 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:05

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Jam tako samą krone do 3512 i daje sobie rade. Jedynie nie mam tandemu...

bullet_black.png

#58 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 18 maj 2010 - 21:07

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Andrzej, a na jakim biegu ciągasz ją w trawie na kiszonkę 3-4L ?
Wieczny kawaler ;)

#59 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:10

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM 4L -1H

Ostatnio zbierałem żyto to przyczepę załadowałem w 15-20 min. Co prawda długie pole było. 2 całych pokosów nie zmieściłem na przyczepę .

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:12

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Tandem nie jest najważniejszy, chodzi mi głównie o dobrze pociętą trawę i wałki z tylu. Służyła by też jako transport kuku od sieczkarni