Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM

92 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 10:23

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Witam,
To mój pierwszy post i witam wszystkich.
Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Dzisiaj, 06:40
  •  

#2 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 08 kwiecień 2009 - 20:09

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Elo
Ja swoim MF 255 ciągam taką przyczepę : http://www.agrofoto....image54076.html
To akurat nie moja , ale mam identyczną, Ferdek jej nie czuje, ładnie zbiera, czego chcieć więcej , w tym roku będę wymieniał w niej wszystkie tuleje , nie mam z nią żadnych problemów.
Kupiłem ją parę lat temu za 3 tyś, jedynie co przy niej robiłem , to wyregulowałem sprzęgło i nic po za tym, sprzęt godny polecenia.
Wieczny kawaler ;)

#3 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 20:19

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM U mnie jest przyczepa produkcji Polskiej T055 przyczepa pracuje z mf 255 a czasem z c 330 ma możliwość doczepienia noży całkiem dobry sprzęt i za 5 tys spokojnie kupisz taką
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#4 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 20:32

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Ale dużą czy małą chcesz przyczepę? Ja ma produkcji polskiej T-072 i Jugosłowiankę PRP1. Na polską nie narzekam. Ciągam ją C-330 i daje rade. A nie myślałeś o Jugosłowiance?

#5 Share szczygel18

szczygel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim wieś a zwłaszcza aspekty ekonomiczne, prognozowe itp

Napisany 08 kwiecień 2009 - 20:34

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Mf 255 i przyczepa samo zbierającą to chyba jakesi nie porozumienie....bo problem jest tego rodzaju czy ja na pusto pociagnie...:P
Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

#6 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 08 kwiecień 2009 - 20:38

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Moją T-072 , pożycza sąsiad ,do której podczepia C 330 i pakuje ją na maxa i idzie bez "pierdnięcia" , a ma on jeszcze 40stkę w pełni sprawną , a zaczepia 30stkę , to chyba o czymś świadczy :P .
Wieczny kawaler ;)

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 21:25

Mf 255 i przyczepa samo zbierającą to chyba jakesi nie porozumienie....bo problem jest tego rodzaju czy ja na pusto pociagnie... :)

No wiesz?? Tez pytanie. No chyba ze założysz tako 3 osiowo na którą załadujesz ze 20 ton zielonki :P Ja ostatnio jak robiłem pryzmę to rozrzutnik i przyczepę wciągałem ciapkem. Miałem przepinać i 3512 miał wciągać ale ciapek bezproblemowo wciagał.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 21:30

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Przyczepę polską T-072 to spokojnie będzie pracowała z MF255. Ja do swojego rozrzutnika jak zakładam burty 1,40m to pod pryzmę sam nie podjadę C-330:)

#9 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 21:37

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Dokładnie, z Metaltech - Mirosławiec poradzi sobie bez problemowo w prawie każdych warunkach, nawet z kolosem z jakiej zrobiona jest laweta sobie radził ciapek przez kilkanaście lat... Claas K28 stawia już większe opory przez noże i większą masę własną, ale i tak idzie jak szalony po polu i drodze, gorzej z wjechaniem na pryziemkę :)
A tekst że to nieporozumienie może odnosić się do przyczep powyżej 30m3 z rotorem i walcami :P

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 08 kwiecień 2009 - 22:13

Ja do swojego rozrzutnika jak zakładam burty 1,40m to pod pryzmę sam nie podjadę C-3330:)

Ja z kukurydzo wiezdzam 3512. Sianokiszonkę woziłem bez nadstawek bo nie były potrzebne. I tak wysoko turem ładowałem.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 11:05

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Ale Jugosłowianka i claasy mają możliwość doczepiania noży tnących trawę. Ja w tym roku spróbuje swoją Jugosłowianką zrobić sianokiszonkę na pryzmie

#12 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 12:09

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Dzięki koledzy za odpowiedzi.
Myślę że kolega "szczygiel18" to lubi duuży zapas mocy, skoro innym kolega C330 pociągnie to myślę że MF255 też da radę :)
Przyczepa ma być mała i bez noży tnących bo nie planuję nic nie zbierać więcej niż siano.
Ta T072 myślę że jes OK zwłaszcza ze w miarę bezawaryjna. Myślałem o T010 ale ogólnie to poza porównywaniem zdjęć to nie wiem czym się różnią i T050. Narazie doszedłem że to po ukośniku to czym wyższa liczba to dłuższa przyczepa.

#13 Share darek91

darek91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 17:57

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM U mnie 60-tka z palcem w d*** pracuje z T072 a wcześniej z 30-tka męczyła się nawet jakaś większa przyczepa samozbierająca tylko ze była za duża do garażu i swobodnego manewrowania po podwórku nazwy nie pamiętam. Z obecną przyczepa nie ma żadnych problemów ale nie robi za dużo i jest garażowana wiec to ma na pewno spory wpływ na jej użytkowanie :) . T072 nie wydaje mi się jakoś strasznie wielka widziałem platformy do bel z przyczep o jakieś 2m dłuższych.

#14 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 08:05

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM W moim rejonie to akurat cieniutko z ofertami tak żeby podjechać ciągnikiem sprawdzić i w razie czego żeby nie było szkoda jechać i nie kupić. Jeśli chodzi o konstrukcję przyczepy to co się lepiej sprawdza? Podbierak hydrauliczny czy nie, zaczep górny czy dolny? Bo z tego co widzę takie są podstawowe różnice.

#15 Share Dodi

Dodi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 481 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 14:52

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Lepiej wsiąść na górny zaczep. Ja jak miałem na dolny to siano zaczepiało się o zaczep. Ale przerobiłem na górny i jestem zadowolony. Moja 30 pracuje z taka przyczepa i daje rade http://www.agrofoto....mage130819.html

#16 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 08 maj 2009 - 17:05

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM U mnie z T072 przez długi długi czas chodził T-25 ba i tak potrafił siano dobić że hoho ;) a teraz zbieram tym zestawem lucernę i trawę na sianokiszonkę nieraz i zieloną trawę zbierałem bez najmniejszych problemów a na pryzmę wchodzi pięknie na blokadzie tylko dymi jak kolejka wąskotorowa :P ale nigdy nie przeciążamy sprzętu i po tylu latach i ciągnik i przyczepa są w stanie bardzo dobrym także polecam T072 jak masz blisko domu łąki to weź na niskich balonowych kołach bo 900 są dobre jak jest dłuższy transport ale bardziej się zapadają.

http://www.agrotrade...amozbierajace/1 może tutaj coś znajdziesz
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 maj 2009 - 17:11

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Ale jakie są to łąki czy nie są grząskie, bo o grzęźnięciu mf z zbieraczką to ja wiem wszystko he he, mf dobry jest do każdej zbieraczki do siana a ja radził bym poszukać takiej z szerszym podbieraczem

#18 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 11 maj 2009 - 14:41

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM No to stało się :P od soboty mam sprzęt T-010/1. Górny zaczep, podbierak hydrauliczny, koła te małe szerokie, cała metalowa.
Jak nie poleje to nie będzie co zbierać :-( bo sucho jak na pustyni.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi :P

#19 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 11 maj 2009 - 15:36

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Tylko żeby się nie psuła bo części nigdzie nie kupisz i tylko dobry tokarz pomoże. Firma to klecza dolna i dawno zbankrutowała. Rob wąskie rzędy, dużo nie ładuj, uważaj na listwy i łańcuchy i parę lat pochodzi

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Type255

Type255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 12 maj 2009 - 06:39

Jaka przyczepa samozbierająca do ok. 50KM Dzięki za wskazówki. Ogólnie siana aż tak dużo i daleko nie będzie żebym ładował na maxa a w razie czego to myślę że znajdę pomocną tokarkę :P. Rozmawiałem z gościem co ma podobną to mówi że jak nie przeładuje to w zasadzie tylko łożysko to na zewnątrz od posuwu łańcucha może czasem wymagać wymiany, a tak to smaruj i garażuj :P