Rolnik117

Plug obrotowy

Polecane posty

Rolnik117    1

Witam chciałbym się dowiedzieć waszych opini na temat plugow. Zamierzam kupić plug obrotowy 4x50,lub 5x40 z którym plugiem ciagnik by miał lżej. Pracował bd w nim valtra t 133. Słyszałem że dokładnie 50 brzydko orza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koomar    7

Moim zdaniem zdecydowanie 4x50 zwłaszcza jeśli chodzi o jazdę bo wiadomo krótsza rama. My od tego roku użytkujemy Kuhn multimaster 123 4E NSH i ustawiony na 50 cm na korpus fajnie się tym pracuje i ładnie orze. Jedyny można powiedzieć mankament to to iż koło podporowe wystaje poza obrys pługa i problem pojawia się kiedy trzeba odorać od kukurydzy która rośnie blisko granicy no i jak mamy jakieś płoty czy inne przeszkody ale są na to sposoby;-) Pług ciągamy Claasem Arionem 630c. Jakbyś miał jakieś pytania jeszcze to pisz śmiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik117    1

I piknie rosypuje ziemie na odkkadniach 50? Bo słyszałem że słabo. Ja chciałbym kupić kverland es 80 4x50 warte są kupna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik117    1

A co daje większy rooozstaw od korpusa korpusa do korpusa?
A co daje większy odstęp odkladni od korpusa do korpusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koomar    7

Jeśli chodzi o Kuhna to w rozstawie 4x50 u nas elegancko rozsypuje choć sąsiad ma ten sam i nie był zadowolony i zmienił z powrotem na 4x45 ale nie znam szczegółów decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Ja się dołączę jaki używany obrotowy na zabezpieczeniu non stop wybrać bo rozglądam się za czymś min 4x45.Resor czy hydrauliczne?warto brać vario czy nie?jaki pług w budżecie do 25 tys wybrać?Czy do 20tys da sie coś sensownego kupić?Koń to John deere 6330 podkręcony na ponad 140km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zabezpieczenie resorowe, czy hydrauliczne? - każde ma swoje wady i zalety.

Resorowe jest lżejsze, tańsze i prostsze, ale podatne na zmianę warunków glebowych. Jeśli będziesz potrzebował orać np. w suszę dodając pióro resora lub dwa zajmie to trochę czasu, zaś przy zabezpieczeniu hydraulicznym kilka sekund.

Hydrauliczne jest cięższe, droższe i dość skomplikowane, ale daje poczucie komfortu i swobody, wygodne w użyciu i dające duże możliwości regulacji zadziałania zabezpieczenia w stosunkowo krótkim czasie.

Vario, czyli hydrauliczna zmiana szerokości orki także daje poczucie komfortu i wygody bez wychodzenia z kabiny operatora. Przydatna na polach o nieregularnych kształtach, przy omijaniu przeszkód, kończeniu orki przy granicach/miedzach działek, a także podczas dopasowania pługa i ciągnika do zastanych warunków glebowych na polu.

Do 25 000 zł trzeba wybrać pług dobry, czyli sprawny technicznie.

Do 20 000 zł można kupić coś sensownego, ale zależy na jaki areał i gleby.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Również szukam pługa najlepiej 4x50 z zabezpieczenia non-stop. Myślałem nad kvernelandem z packomatem lub lemkenem, a czy inne zagraniczne lub polskie firmy też mają takie wały które podnoszą i obracają się razem z pługiem (inne nie wchodzą w grę)? Nie ma problemu potem z ustawieniem pługa z tym wałem? Dobrze aby kółko w pługu nie wystawało poza jego obrys, niema potem jak odorać od kukurydzy.  Opony w ciągniku mają szerokość 65cm i pług musi "dorzucić" aby nie było ugniecionych śladów. Budżet myślę do 50tys. Jak sprawdzić czy pług jest mocno zużyty? Chodzi o obrotnice co przy niej można sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

gleby lekkie max 4kl,myślałem nad overum cx na hydrauliku

 

Na gleby lekkie, jak najbardziej.

Ile skib ten pług Overum CX? Jeśli 4 to możesz mieć problemy, aby zmieścić się w limicie jeśli to będzie areał powyżej 80ha.

A szkoda, że nie potrafisz napisać na jaki areał.

 

Również szukam pługa najlepiej 4x50 z zabezpieczenia non-stop. Myślałem nad kvernelandem z packomatem lub lemkenem, a czy inne zagraniczne lub polskie firmy też mają takie wały które podnoszą i obracają się razem z pługiem (inne nie wchodzą w grę)? Nie ma problemu potem z ustawieniem pługa z tym wałem? Dobrze aby kółko w pługu nie wystawało poza jego obrys, niema potem jak odorać od kukurydzy.  Opony w ciągniku mają szerokość 65cm i pług musi "dorzucić" aby nie było ugniecionych śladów. Budżet myślę do 50tys. Jak sprawdzić czy pług jest mocno zużyty? Chodzi o obrotnice co przy niej można sprawdzić?

 

Wiele firm oferuje pługi z takim packomatem, nawet w Polsce. Jeśli jakiś nie posiada są firmy zajmujące się tym, także w Polsce.

Dla większości męskiej populacji ustawienie nie stanowi problemu,

Dla takich opon odkładnice tylko półśrubowe, najlepiej długie (tzw. long). Większość producentów nowych pługów dodatkowo ma w swojej ofercie, jako opcja specjalne odkładnice, które spełnią oczekiwania nawet przy szerszych oponach.

A ile masz lat?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Czy mógł byś podać nazwy tych firm które dorabiają takie pakomaty? Lub nazwy polskich pługów z tym wałem?

Ustawić pług zagony umiem takim teraz oram. Z pługiem obrotowym nie miałem nigdy do czynienia, a tym bardziej z takim wałem i dlatego pytam.

Wołał bym jednak zachodni pług używany niż polski nowy, ale zobaczymy czy coś się znajdzie ciekawego.

Mam 21lat.

A czy mógł byś coś podpowiedzieć jeszcze w tej kwestii? Jak sprawdzić czy pług jest mocno zużyty? Chodzi o obrotnice co przy niej można sprawdzić?

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jesteś osobą dorosłą i już czas wziąć sprawy w swoje ręce a nie czekać na gotowe.

Musiałbym tłumaczyć Ci wszystko "jak chłop krowie na miedzy" - a nie mam ochoty.

I NIE BIERZ TEGO DO SIEBIE.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekkmc    22
Witam, mam do wyboru Akpila KM 80 3+1 oraz Unia Ibis L Long 3+1, co byście wybrali ? pługi mam do kupienia w tych samych pieniądzach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj