lolq1660

Problem z firmą regenerującą siłowniki

Polecane posty

lolq1660    188

Mam taki problem z firmą regenerującą siłowniki itp. mianowicie owa firma sama znalazła do mnie kontakt( ogłoszenie internetowe) i powiedzieli czym się zajmują itp. tak się złożyło że miałem do naprawy siłownik od tura zgięty praktycznie na pół, powiedzieli że dla nich nie ma z tym problemu i praktycznie na drugi dzień po tel. już był pracownik po ten siłownik, i po dwóch dniach był z powrotem już ze sprawnym siłownikiem, z tym że po testach na turze okazało się ze przecieka i dalej jest minimalnie zgięty, niestety z firmą nie można się już skontaktować.
koszt może nawet nie był jakiś duży no ale dalej mam niesprawny sprzęt
firma jest z Inowrocławia ale na kwicie jest siedziba Poznań inna nazwa. Firma ma bardzo dużo negatywnych opinii w necie a kto miał głowę żeby to sprawdzać jak tyle roboty było
Istnieje jakaś szansa żeby pociągnąć ich do odpowiedzialności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jeśli masz fakturę i sprawa jest dość świeża to spróbuj przez Urząd Ochrony Konsumenta jeśli oni nawet nie odbierają telefonu od Ciebie.

Jeśli tłoczysko było mocno zgięte to powinni dorobić nowe a nie prostować to bo przy mocnym zgięciu nigdy już nie będzie idealnie szczelne a po drugie tłoczysko jest bardzo osłabione i na  pewno ma mikropęknięcia co wcześniej czy później może doprowadzić do nieszczęścia. Firmy,które zajmują się takimi robotami kupują gotowe pręty na tłoczyska. Wycinają odpowiednią długość, obtaczają końcówki, spawają czy gwintują i w taki sposób szybko i też dość tanio naprawiają zamiast bawić się w prostowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188

żadnego dowodu fiskalnego nie ma, wzięli 680zl bodajże
no nic najwyżej się przejedziemy kiedyś do nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oni do mnie też wydzwaniali. ze 3 razy. naciągacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Nie wiem dokładnie jaki siłownik Ci naprawiali ale za 680 zł to już można kupić całkiem spory nowy siłownik. Naprawa czyli docięcie z nowego wałka i obrobienie końcówek plus nowe uszczelnienia powinna kosztować 200-300 zł.- czyli za tą kasę miałbyś praktycznie nowy siłownik bo tylko cylinder zostałby stary. Przy mocnym wygięciu może trzeba by też wytoczyć nową prowadnicę ale to już grosze przy całości.

Źle,że nie masz żadnego rachunku bo UOKu trochę się boją bo wiedzą,że sprawy się ciągną i raczej nie mają szans więc po piśmie z UOKu najczęściej oddają kasę lub w tym wypadku dokonują poprawnej naprawy. Zwykłego klienta a zwłaszcza rolnika każdy ma w d*pie i sam nie wiele osiągniesz zwłaszcza jak firma nastawiona jest na naciąganie klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Cena naprawdę wysoka jeśli chodzi o siłownik do tura. Szanse na odzyskanie pieniędzy indywidualnie jest znikome, ale do odważnych świat należy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nie warto się szarpać, ale takie firmy powinno się usuwać z rynku, aby nie dochodziło do podobnych przypadków.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dzięki, może komuś się przyda.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez Monisiak
      Witam
      W lipcu 2023 r. Miałam wypadek przy pracy rolniczej w wyniku którego doznałam poważnego urazu lewego podudzia. Dokładniej wieloodłamowe złamanie kości piszczelowej, oderwanie łękotki bocznej. Byłam operowana (4 śruby i płyta tytanowa) po 6 miesiącach -jestem dalej w trakcie leczenia, przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na rok. Mimo że jeszcze leczenie nie jest zakończone zostałam wezwana na komisję lekarską o jednorazowe odszkodowanie. Przeszłam badanie na którym lekarz orzekł 10 % trwałego uszczerbku na zdrowiu...  Nr poz w tabeli 158A...  Czy to nie jest za mało? Mam niestabilność kolana, zanik mięśni uda, brak pełnego wyprostu, niepełne zgięcie ok 110*... Warto się odwoływać? Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj