Polecane posty

lukasz00531    0

 

Witam.

Czy istnieje możliwość likwidacji linii, która jest nieaktywna od kilku lat?

Linia obsługiwała wyłącznie moje Gospodarstwo Rolne przebiegając po działkach rolnych na długość około 1,5 km.

Aktualnie stan linii jest naganny, druty leżą zerwane na ziemi co utrudnia mi prace polowe a na słupach widać odsłonięte korodujące pręty zbrojeniowe. Z kim powinienem się kontaktować w celu likwidacji tej linii, może komuś z was się udało tego dokonać?

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

jeżeli jest to linia Orange to zgłoś to do nich ja tak zrobiłem powiedziałem ze albo to naprawia albo R
albo rozbieraja a jak nie to idę do sądu i będę walczył o odszkodowanie w ciągu trzech dni zrobili porządek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz00531    0

jeżeli jest to linia Orange to zgłoś to do nich ja tak zrobiłem powiedziałem ze albo to naprawia albo R

albo rozbieraja a jak nie to idę do sądu i będę walczył o odszkodowanie w ciągu trzech dni zrobili porządek

Bardziej zależy mi na rozebraniu tej linii niż na naprawie bo rozumiem że w Twoim przypadku słupy zostały na miejscu a Orange jedynie posprzątali druty?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

ja nabyłem ziemię a zwisy kabli były tak nisko ze nie mogłem jej uprawiać więc zadzwoniłem na infolinię od awarii w Orange i powiedziałem w czym jest problem linia ta idzie do dwóch domów więc powiedziałem ze niech zrobią im radiowa droga a mi z pola Iduna dwa słupy i kabel ale nie chcieli się zgodzić przyjechała ekipa za 2 dni i stwierdzili ze nie widzą tu problemu a kabel wisiał na wysokości moich oczu więc wyjolem przy nich telefon i zacząłem nagrywać i powiedziałem ze niech mi dadza protokół ze jest wszystko ok a ja dalej bede wiedzial co zrobic wiec panowie z ekipy wyjeli z auta przedluzki metalowe starych slupow i przedluzyli slupy i naciagneli zwis i jest ok. myślę ze postrasz ich ze będziesz chciał odszkodowanie za słup powinno pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2975

Jeżeli linia już jest nieaktywna i jesteś tego pewny to zadzwoń na infolinię i spytaj co z tym zrobić, bo jak u mnie 15 lat temu wkopywali w ziemię kable telefoniczne to spytałem co będzie ze słupami i przewodami. To mi powiedzieli że mogę sobie linię zwinąć a słupy zabrać i tak zrobiłem.... Dzwoń na infolinię i powiedzą, może też powiedzą żeby zebrać i tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    52

u mnie było podobnie jak u przedmówcy kabel poszedł w ziemi a słupy zostały po rozmowie dowiedziałem się że to dla nich spore koszty i mogę w swoim zakresie to rozebrać wykopać i zabrać ze sobą i takim sposobem zniknęły słupy z działek u ludzi którzy je mieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
user2017    0

Z tym rozbieraniem i zabieraniem we własnym zakresie byłbym ostrożny i żądał tej informacji na piśmie bo potem się im nagle jeszcze kiedyś przypomni o starych słupach i będzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz00531    0

Dzwoń na infolinię i powiedzą, może też powiedzą żeby zebrać i tyle....

Tak też zrobiłem i dziś już mam przyzwolenie na usunięcie słupów. Dzięki za pomoc  B)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zawsze warto mieć "papier" a nie "na gębę".


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 650elx
      Witam,niewiem gdzie to napisać więć tu napiałem.
      Jak skutecznie zlikwidować luz na frezach,
    • Przez Adi21
      Chciałbym zlikwidować nieużytki na polach i chciałbym wiedzieć czy jest taka możliwość zgodnie z przepisami, gdyż słyszałem że po 2014 roku nie można będzie czegoś takiego zrobić. Nie wiem czy to prawda czy nie, a nigdzie takiego tematu nie mogę znaleźć. Wiem że gdy gospodarstwo jest objęte programem rolnośrodowiskowym to czegoś takiego nie wolno zrobić, natomiast gdy nie jest objęte?
      Niektóre z nieużytków mam zakrzaczone inne zadrzewione, jak można to rozwiązać, aby nie dostać kary lub utraty dopłat. Proszę o pomoc w tej sprawie.
    • Przez Renesis16xT
      Witam,
       
      drodzy koledzy, nie wiem czy to właściwy dział. W każdym razie, mam możliwość wzięcia w dzierżawę około 2ha pola, obsadzonego drzewkami porzeczkowymi. Czy ktoś z Was ma doświadczenie w likwidacji tego typu plantacji?
       
      Ponieważ, tak w zasadzie, nie mam w ogóle pomysłu ;]
    • Przez terezjasz
      Witam
       
       
      Jakich zabiegi trzeba wykonać aby zlikwidować plantację Miskanta Olbrzymiego?
       
       
      Czy zabiegi takie jak:
       
       
      - Wyoranie karp i Oprysk herbicydem wystarczą?
       
       
       
      Z góry thx za udzielenie odpowiedzi.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam mam problem od 30 lat na  na odcinku pola pod słupami często mi się pali co mam zrobić by uzyskać za to odszkodowanie mam światków itd. bo ja już w lato nie mam siły gasić właściwie to pracuje poza domem, a mamy tylko zboża zgłaszane było bez przerwy przez te lata do centrali to oni kazali tylko pismo napisać itd. czy od razu do Jaworowicz bo naprawdę jestem poza domem cały czas, a mam starszych rodziców po prostu nie interweniują na moje prośby od wielu lat żeby założyli inne linie lub poprzeczki na liniach pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj