Piotrass

John deere 6095mc czy New holland T5.100

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sumek666    5083

Spójrz w moja galerię z czym pracował T6 na 650 mm i zakrywal :)

wiadomo. Kasa. Na to musisz przede wszystkim patrzeć i liczyć.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

No widzę, że jak te stary Grudziądz zakrywał 650 to mój ibis spokojnie pokryje 600.

Jak Ci sie sprawuje ta nowa skrzynia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Panie tylko testy. Byłem zadowolony. Bardzo. Jak wyjdzie MGR to taki będzie ;) 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

T5 na taki areał jest bardziej uniwersalny i do wszystkiego t6 jest juz dużą krową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

ja mam tylko uprawy roślinne więc potrzebuję dużego konia pod agregat AM SN300T (ok 2,3 t pusty)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

To było do @kamil18fmr bo mówi że chce mieć go do rozsiewacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

T5 podpasuje się do wszystkiego: zarówno agregat upr-siewny, pług, jak i rozsiewacz czy kosiarkę. Martwi mnie tylko ewentualna trwałość T5. No i ciągnik 100 km nakręciłby te 700h rocznie jak przystało na nową maszynę, a nie jak u niektórych traktor 150km na 25 ha i 600h w 7 lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Sporo tam filmów, z tego co zdumiałem to już w t5 skrzynię rozgrzebywali

Edytowano przez kamil18fmr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Moim zdaniem to głupie pierd... Że T5 zgrabny itd... T6 niczym zabardzo nie odstaje mocno a komfort nieporównywalnie lepszy ciągnik mocniejszy gdzie spali w robocie napewno mniej jak ten odkurzacz 3.4. 

Według mnie to tylko przyglup kupilby T5 mając do wyboru T6 w podobnej kasie... 

Pozdro mam T5 i T6 także wiem co mówię... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

kasa nie taka podobna bo tu jest różnicy miedzy t5 100 a t6 155 DC około 45 tys netto. za tą kwotę można kupić parę fajnych maszyn.

Mówisz, że odkurzacz 3,4l, a w t6 4,5l w 4 cylindrach pasuje też jak świni siodło...

 

Kolego powyżej, co możesz powiedzieć jako użytkownik na temat trwałości tych dwóch ciągników? Warte są swoich pieniędzy, czy lepiej dopłacić i kupić JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Póki co żaden się nie zepsuł i ja nawet przy tej samej cenie jd a Nh wybrałbym jd ale gdybym miał brać Teraz T5 to wolałbym serię 6MC w JD lub Nh T6 s. 

Warto wybrać serię 6 jeśli ktoś myśli rozwwojowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

Taka bieda te t5? Pewnie masz wersję na skrzyni dual command. ja cały czas mysle o nowej electro command takiej jak w T6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459
1 godzinę temu, kamil18fmr napisał:

Tak sobie myślę, czy przypadkiem stary 1014 w robocie nie okaże się "sztywniejszy" od t5 100

To żeś porównał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

dane techniczne, masa, rozstaw osi praktycznie to samo.. Nh, wiadomo nowa generacja, ale już nie raz "nowe plastikowe" okazało się gorsze od starych żeliwnych twardzieli...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459
10 godzin temu, kamil18fmr napisał:

dane techniczne, masa, rozstaw osi praktycznie to samo.. Nh, wiadomo nowa generacja, ale już nie raz "nowe plastikowe" okazało się gorsze od starych żeliwnych twardzieli...

 

Przecież 1014 to muł

@sumek666 Rafał ma 5 120-prawda?

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5369

1014 tzw setka to 914 z turbo, naszego zestawu uprawowo-siewnego nie dała radę dźwignąć. NH pewnie by dał ale i tak za mały do jazdy w pole 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

Przecież 1014 to muł

@sumek666 Rafał ma 5 120-prawda?

1014 w transporcie jest mułem, a to wynika z potężnej tzw. "turbodziury". Za to w polu, ten ciągnik jest praktycznie nie do zaduszenia. Jak już się rozbuja powyżej 1500 obrotów to żadna mozaika glebowa mu niestraszna. Stęka, sapie, ale do brzegu dojedzie i nie zgaśnie. Co innego silniki wolnossące. Tam po wciśnięciu gazu ciągnik reaguje bardzo żwawo, natomiast przy chwilowych przeciążeniach bardzo szybko dusi się i gaśnie. Takie są moje odczucia na temat starych silników typu ursus 1014 czy zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak zetora 7211 jesteś w stanie od razu zadusić to chyba dobrym nie jezdziles. Mieliśmy 2 w domu i jeden do dzis w transporcie i w lekkich pracach śmiga u ojca i jak ten silnik idzie w polu to masakra jak na te koniki.

Do porównania byl tez chwilowo 8145 i ten to byl tragedia ledwo obciążenie poczul i leciał z obrotów.

Co do silników turbo każdy jest inny. Mialem valtre 6550 105 km i faktycznie musiała mię obroty bo to 4t ale ciężko bylo zadusić teraz mam 6350 101 km niby silnik ten sam ale inna pompa wtryskowa i tego ducha juz nie ma i dużo łatwiej zadusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil18fmr    89

porównując zetor 7211 z 1014 to o wiele łatwiej jest go zadusić. Od dzieciaka jeżdżę obydwoma ciągnikami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj