Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Forterra czy Zetor Proxima

71 odpowiedzi na ten temat

#1 Share k3

k3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 listopad 2006 - 22:40

Zetor Forterra czy Zetor Proxima traktor ma ciągać zagonówki 4 40-45cm, pewnie wezmę do niego tura, mam na razie 20ha i będę powiększał, może ktoś wie jakie są różnice w spalaniu między nimi, napaliłem się trochę na 9641

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Forterra czy Zetor Proxima Dzisiaj, 11:46
  •  

#2 Share makowiaczek

makowiaczek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 13:07

Zetor Forterra czy Zetor Proxima a jaka jest różnica w cenie????

#3 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 13:28

Zetor Forterra czy Zetor Proxima Powiem po swojemu ;D Ja na 20 ha wziąłbym proxime chyba ze gwałtownie masz zamiar rozwinac gospodarstwo to bierz forrtere. Pozatym taka jes prawda że jak chłop sobei coś upatrz i umyśli to nikt mu tego z głowy nie wybije 8)  :D
Ciesz się każdą chwilą życia...

#4 Share k3

k3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 listopad 2006 - 23:01

Zetor Forterra czy Zetor Proxima 8441 kosztuje 107tys, a 9641 127tys. gwałtownie gospodarstwa może zwiększał nie będę, ale tak po 2-3 ha co roku mam na oku i mozliwość, kurde chciałbym fortere, ale może jednak proxima była by lepsza (mam c-360 i c360 3p) była by do wszystkiego a tak forterą już trochę głupio np kosiarkę podczepiać (1,85m), po za tym za różnicę ceny będę miał ładowacz czołowy który by się w gospodarstwie przydał do bel, obornika a i ostatnio budowania trochę, z drugiej strony 8441 moc ma ni w pięć ni w dziesięć, do lepszego pługa czy agregatu za słaba (jest spory procent cięższej ziemii) i myślę że 9641 w tych warunkach więcej palić nie powinna bo lżej będzie miała (może wie ktoś coś na ten temat z doświadczenia), a jeszcze a propo tur-a jak myślicie lepiej brać traclifta 100, czy 200-kę? (jaki do 8441, a jaki do 9641), zastanawiam się jeszcze czy zamiast tur-a nie wziąść by tuz-a (mam chwytak do bel a do obornika mam taki ładowacz samoróbkę na c-360 wydajność nie gorsza niż tur-em na ten ciągnik tylko trochę szyja boli po paru godzinach ale za to kirownicą kręcić lekko ;D)

#5 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 09 listopad 2006 - 12:34

Zetor Forterra czy Zetor Proxima jak dużo ładujesz to zastanów sie nad małą samobieżną Weideman czy coś podobnego. Za cenę nowego czołowego to już będzie dobra używka.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#6 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 10 listopad 2006 - 19:52

Zetor Forterra czy Zetor Proxima no to masz faktycznie problem...wszystko zależy jakie prace mają te zetorki wykonywać.jeżeli tylko ciężkie orka i uprawa to raczej ciągnik cięższy-forterra, jeżeli wszytkie prace-takie gdzie nie będzie wykorzystana cała moc a potrzebana jest zwrotność i kompaktowość to proxima.myśle że forterra do ładowacza jest już trochę za duża o proxima da rade przy takim pługu ale wybór należy do Ciebie  ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#7 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 15 listopad 2006 - 21:24

Zetor Forterra czy Zetor Proxima Ja bym brał Proximę.To jednak jest 20 ha, a nawet gdyby trzeba było powiększac gospodarstwo to i tak wystarczy.
A za różnicę w cenie zawsze można kupic właśnie np. Tura

#8 Share slaw21

slaw21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 15:52

Zetor Forterra czy Zetor Proxima Ja też mam taki sam dylemat, ale jak patrze na tył proximy i mojego C360 to źle mi się robi :) i wybiore forterre a co do turów to do proximy najlepiej się nadaje 100 a do forterry 220 producenci zalecają większe ale w praktyce te są lepsze bo krótsze i tył nie podskakuje. jeden mocny traktor to podstawa zetor ok

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 16:04

Zetor Forterra czy Zetor Proxima Tak znajomy ma 220 i robic tym nie potrafi, a 9641 kosztuje tylko 127?, to uwzględniając wyposarzenie to porównac można proxime plus które też prawie tyle kosztuje, jak by było mnie stac bym wybrał forterre bo cieżejsza i dla tego lepsza do tura, pozatym szybsza skrzynia mocniejszy podnośnik, a spalanie pewnie podobne, ale aż boje się pytac bo to drażliwy temat i jak pytam znajomych ile palą nowe zetory to się troche denerwują i od razu dodają że i tak nie jest to dużo :)

#10 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 18:48

Zetor Forterra czy Zetor Proxima Moim zdaniem proxima wystarczy na taki areal. No ale decyzja nelezy do Ciebie. Chyba ze korzystasz z jakich funduszy unijnych to moze warto dolozyc te pare zlociszy i miec mocniejszy ciagnik zwlaszcza ze masz perspektywy na powiekszenie gospodarstwa. Pozdrawiam. Aha i jak kupisz to czekamy na fotki;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share slaw21

slaw21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 21:20

Zetor Forterra czy Zetor Proxima A czemu znajomy nie potrafi nim robić? A co do obu tych traktorów to najważniejsz aby był nowy, ja przeszedłem na vat i chyba najprędzej będę brał z młodgo rolnika 1,7% na rok a co do prowu to zobaczymy. POZDRAWIAM :)

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 22:11

Zetor Forterra czy Zetor Proxima Doczekac się tego prowu nie można a podobno jeśli w prowie wniosek będzie źle wypełniony to będzie odrzucony i nie będzie poprawek.
Znajomy nie umie robic bo ciągle tył mu podnosi a w łące topi się przód z samą belą siana ( ciągle czeka na obciążniki)

#13 Share slaw21

slaw21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 16:01

Zetor Forterra czy Zetor Proxima oj zetorki to pala szczegolnie jak ich moc nie jest wykorzystana warto postarac sie mniejszy traktor do lzejszych prac kumpel ma emcezeta iproxsime8441 imowi zezetorek sporo wie cej pali itu dylemat moze cnh80td wybrac malo pali

#14 Share wojtek3222

wojtek3222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 529 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 17:52

Zetor Forterra czy Zetor Proxima Po pierwsze kolego ortografia sie kłania ,a po drugie Zetory wcale tak dużo nie palą . Mam to wiem .

#15 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 23:07

oj zetorki to pala szczegolnie jak ich moc nie jest wykorzystana warto postarac sie mniejszy traktor do lzejszych prac kumpel ma emcezeta iproxsime8441 imowi zezetorek sporo wie cej pali itu dylemat moze cnh80td wybrac malo pali

Ja mam proxime 8441 i jej spalanie wcale nie jest jakies wygurowane bo na hektar orki potrzebuje 10-12litrów ON. A druga sprawa co cie tak odrzuca od tyły Proximy napewno wygląda duzo lepjej niz w NH wersja TD.
Ale wracając do tematu z tych dwóch ciągnioków wybrałbym jednak Proximę bo areał jest nie duzy a jak go gwałtownie powiekszysz do duzych rozmiarów to nawet ta Fortera będzie mała i wtedy pomyślisz o mocniejszym ciągniku.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 10 wrzesień 2007 - 06:37

Zetor Forterra czy Zetor Proxima Na areał który posiadasz to spokojnie wystarczy Proxima. Nie wiem co zrobisz z C 360 i C 360 3p po zakupie Zetora, ale jeśli zostawisz wszystkie to nie będą miały co robić <_<. Sam mam Ursusa 4514 i robie nim na 42ha. Do tego jest jeszcze C 4011 co wykonuje drobne prace (oprysk, nawożenie) oraz C 360 z TUR-em, który poracuje tylko w chlewni- wypycha obornik ;).

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 19:08

oj zetorki to pala szczegolnie jak ich moc nie jest wykorzystana warto postarac sie mniejszy traktor do lzejszych prac kumpel ma emcezeta iproxsime8441 imowi zezetorek sporo wie cej pali itu dylemat moze cnh80td wybrac malo pali

Dużo więcej pali tzn ile 1 l/ na godz, moze z 1,5 l, przy zużyciu około 6 - 8 l/ godz zegarową to nie jest aż tak duża różnica, no ale troche jest, rozmawiam z posiadaczami proxim, 7340 i pronarów i wszyscy podają podobne wartości czyli około 6 - 8 l, z tym że zetor w lekkich pracach niechętnie zejdzie poniżej 6 a pronar poniżej 5, ma ktoś też takie doświadczenia?

#18 Share slaw21

slaw21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 18:50

Zetor Forterra czy Zetor Proxima Miałem przyjemność orać proximą 8441 pług 4*35 i na 1,5 hektara pole po kukurydzy spalił 30l co mile mnie zaskoczyło myśle że to niezły wynik - orka głęboka.

#19 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 29 wrzesień 2007 - 18:55

Zetor Forterra czy Zetor Proxima a jakiej klasy byla to ziemia bo 30 litrow na 1,5 ha to jak dla mnie duzo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 wrzesień 2007 - 19:15