Mikuś25

Sprzęgiełka od kemper champion 4500

Polecane posty

Mikuś25    0

Witam, 

Mam problem. Sprzęgiełka przy kemper champion z lewej strony cały czas się zdzierają/zrywają (sieczkarnia class jaguar). Gdy wymienię na nowe, skosze 2 hektary i na nowo zerwane. Z prawej chodzą ok. Jaka może być tego przyczyna?? I co zrobić??

 

Podrawiam! :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Najpewniej lipne sprzęgiełka. walczymy z tym samym problemem. Sprz. za 250 zł/kpl może wytrzymują więcej niż 2 ha ale 20 już nie wytrzymają. po zrobieniu mixa stare oryginalne sprzęgiełko plus nowe widać jakość. na starym zero zużycia a na nowym prawie zębów nie ma. Zamówiliśmy oryginały i zobaczymy co się będzie działo wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

Panowie sprawdźcie czy

1.sworznie na który kemper się skałada nie są wyrobione.

2. czy jeśli kemper jest rozłożony siłownik jest sztywno czy ma luz( jak ma luz to bęben podskakuje i sprzęgło się rozłącza podczas pracy)

i pytanie ile razy na 1 hektar musisz właczyć wsteczne obroty kempera? (tzn ile razy QQ Ci się zapycha?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Zapychanie nie jest częste choć się zdarza ale nie wydaje mi się aby cofanie było powodem bo problem występuje tylko z jednej strony. Wszystko pozostałe wydaje się być sztywne, siłownik dobrze dociąga i wszystko przemawia za marchewkowymi częściami. Zamówione oryginały jeszcze nie doszły do sklepu a i tak już jest po sezonie. Na przyszły rok trzeba będzie załatwić gdzieś pewne oryginały i zobaczymy co będzie się działo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Z drugiej strony siedzą oryginały pochodzące ze strony która się psuje. Miały one zaokrąglone kły po stronie ciągnącej więc podszlifowalem je do kantu co by rewers jakoś działał a ciągnie strona nieuzywana wczesniej i przez cały sezon tak to przechodziło. Natomiast w tych nowych sprzeglach kły ścinają się praktycznie na płasko i po robocie. I tak co około 20 ha. Kompletowalem na szybko jeden oryginał i jedno nowe sprzęgło. Jak znów stanęło to zaobserwowałem, że ori jest ledwie draśnięte a to nowe standardowo na płasko omieliło dlatego mam wątpliwości co do jakości tych nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

skoro tak to rzeczywiście przyczyna może leżeć po stronie jakości sprzęgła. Ja mam pozakładane zamienniki po 270 zł za komplet na stronę przechodziły ok 90 ha i nie widać na nich nic niepokojącego. jakim jaguarem latasz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

870 z 2005 roku. Sieczkarnia nie jest moja. Ja sezonowo zatrudniam się do znajomego który świadczy usługi i sporadycznie kosze, znacznie częściej odwożę a jak coś staje to zajmuje się też ogarnianiem awarii w miarę możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

tym już można polatać : ) ile to ma koni? z jaką prędkością latasz w takiej dobrej QQ? a jeszcze spytam może kemper gdzieś podgięty delikatnie i to sprzęgło nie równo się zazębia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

440 Kucy katalogowo ma. Ogólnie Sieczkarnia żyleta. To jej pierwszy sezon u nas i oprócz naspawanej zapewne przez handlarza stalnicy nie było ani jednej niespodzianki tylko ten nieszczęsny kemper... Wzrokowo te rury równo do siebie dochodzą i nic się nie mija ale trzeba by może jakimś liniałem czy czymś sprawdzić osiowość elementów. A co do prędkości to Max jaki pamiętam to 10km/h ale to rzadkość choć trafiały się kawałki ze nawet do 3km/h trzeba było zejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

dobry handlarz : D w takiej 3.5 metra koło 6-7km/h bedzie chodziła? mam dobry odwóz i przydał by się większy sprzęt. sprawdz dobrze  te sworznie, siłownik, czy ta rura ładnie w tą flansze pasuje. ijak ok to wymień ori kempera. Tylko lipa jak te ori pochodzi tyle samo co te zamienniki. Wtedy to już naprawdę wszystko trzeba dokładnie przejrzeć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

W takiej 3.5m jeśli nie za gęsto posiana spokojnie tak od 5 do 6 można lecieć. Kosiliśmy taką ponad 4 m i zupełnie zieloną to się nie pogoniło ale to ewenement.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

jak dobry gospodarz i  dobrze zadbał to QQ taka aż w kabinie ciemno :P  jak tam u was z grubością sieczki? u nas im drobno chcą to i maszyną nie pogonisz bo wałki w gardzieli wolno wciągają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Sieczka w okolicy centymetra, nawet trochę mniej. Jakby za grubo cięła to ludziom by się bardzo nie podobało. Ważne że ziarno dobrze roztarte i liści nie puszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiaczek57    5
U mnie średnio komplet sprzegielek wytrzymuje 70-80 ha a kupuje zazwyczaj po 300 za komplet. U siebie lecę na 9 mm i niektórzy gryczana że za gruba sieczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Troche odgrzeje kotleta ja miałem przypadek tez ze sprzegiełkami w 2017r załątwiłęm ze 3 koplety na jednej stronie co kilka kilkanascie ha i nie moglismy dojsc o co chodzi. Okazało sie ze  nawrzucało syfu w profil ten kwadratowy co schowany w nim jest siłownika od skłądania i  nie mógł sie dociaganc do konca po rozłozeniu  wizualnie nie było tego widac ale podczas pracy musiały sie rozłaczac. Wyczyszczone i na zamienniku chodziło,  ale jzu na koniec seoznu kupiłęm oryginał i do teraz wyglada jak nowe po 200ha  ( nie warto kupowac zamienników szkoda czasu na wymiany)  Dodam ze na drugiej stronie  jeszcze nigdy nie wymieniałem a jest oryginał i wykoszone  jakies 700ha juz jest  bardzo słabe  i kwalifikuje sie do wymiany. 

 

Z innej beczki jak wyglada temat awaryjnsci elektoniki w jaguarach 850-870 bo sporo sie słyszy ze 860 jednak mniej awaryjna pod tym wzgledem. Mozliwe ze bede chciał wymnic swojego mamuta na cos nowszego i podobaja mi sie 850-870 ale czy ta elektronika nie sprawia problemów ?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59
W naszym przypadku udało się niedrogo zamienić 4500 na 345. Ten drugi chyba wygodniejszy i mam wrażenie że sieczkarnia ma lżej. Sprzegielka są takie same albo podobne i przez cały sezon zero awarii. A jeśli chodzi o elektronikę to poza niedziałającym automatycznym podsuwaniem stalnicy nie było żadnych problemów i przed następnym sezonem postaramy się doprowadzić wszystko do ładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DumBass
      siemka użytkownicy;d
      Mam do was ogromną prośbę , nie bd sie rozpisywal bo większości nie chce się czytać, ale potrzebuję informacji na temat bordinformatora/hektaromierza claas w sieczkarni claas jaguar 690sl ktorej stałem się nabywcą;d
      wiem że to grudzień i dopiero sezon się skończył ale zima idzię wiec czas zająć się przeglądem maszyn;d mianowicie:
       
      mój bord informator nie pokazuje niczego prócz obrotów bębna, kempera i godzin zrobionych na włączonym bębnie
      i moje pyt jest takie:
      1. na tylnej prawej osi (patrząc od przodu) znajduję się przyrząd do mierzenia prędkości i chciałbym się dowiedzieć czy na feldze powiino coś być do tego czy nie, w sensie coś takiego jak u roweru (na widełkach ten przyrząd i na jednej ze szprych taki magnesik czy jak to sie nazywa ktorego u mnie w claasie nie ma...
       
      2. czy jak nie działa prędkościomierz (km/h) na bordinformatorze to nie będzie liczyło ha, ha/h? dodam że ilośc przejechanych kilometrów (km) działa i pozycja robocza hederu^^ oraz że jak właczę ogólną liczbę h i ha to pokazuje
       
      w skrócie chce wiedzieć jak obsługiwać bordinformator, do czego służą przyciski, na razie umiem liczyć h na bębnie i ilośc przejechanych km
    • Przez MaciejWojtasik
      Sprzedam zestaw do przystawki kukurydzy KEMPER 345 i pochodnych. W skład zestawu wchodzą:
      dwa bębny o numerach LCA85824 i LCA85825,
      dwa zgarniacze o numerach LCA74561 i LCA74562
      oraz inne elementy .
       
      Cena 12 tyś za zestaw do negocjacji!!!
      telefon 502-741-365


    • Przez patryk90
      Wtam.Mam zamiar kupić kemper 4500 lub 345. Na co najbardziej zwracać uwagę przy zakupie?
    • Przez richtik
      Witam, posiadam dwie sieczkarnie claas jaguar 820 przystawka ru450 i 850 z kemper 4500. Planuję  wymienić ru na kempera 4500 a do jaguara 850 kupić kempera 360 ponieważ jazda w 6ciu rzędach z prędkością 7-8km/h jest strasznie męcząca. Moje pytanie brzmi czy to dobry pomysł? 820tka zostanie najwyżej 2 sezony później kupię jakąś 870-890...
    • Przez ugly00
      WITAM. Obserwuję ostatnio przyczepy samozaładowcze do kostek słomy typu BALLENAUTOMAT. Obejrzałem sporo filmików na YOU TUBE ale na żadnym nie zauważyłem jak maszyna zachowuje się w terenie pagówrkowatym (na każdym filmie pole równe jak stół) , czy mechanizm podbierający jest aktywny na nierównościach. Czy ma ktoś może taką maszynę i może się wypowiedzieć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj