Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sygnalizacja zapchanego filtra hydrauliki po 20mth.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 14:11

Sygnalizacja zapchanego filtra hydrauliki po 20mth. Witam

Jakieś 20mth ma ciągnik po naprawie skrzyni, wymianie filtrów oleju. Chodzi o MF 6180. Pracowałem wczoraj z talerzówką ciaganą i w pewnym momencie zaczęła świecić kontrolka: tryb, a w nim dwie krople: czarna i biała. Olej i filtry były wymieniane. Jak podnosiłem talerzówkę na koła, to gasła. Potem znów nie świeciła. Czyżby filtr sie już zapchał? Czujnik jest przy filtrze tym blaszanym czy przy wkładzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sygnalizacja zapchanego filtra hydrauliki po 20mth. Dzisiaj, 23:18
  •  

#2 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 18:48

Sygnalizacja zapchanego filtra hydrauliki po 20mth. Dziwna sprawa czyżby się tak szybko zapchał czy używałeś przez ten czas dużo hydrauliki nie możliwe aby w tak szybkim tempie się zapchał z tego co wiem to w MF były dwa rodzaje tych filtrów jedne były krótkie drugie dłuższe mój jak przywiozłem ciągnik był krótki teraz jak kupowałem filtr mówię do handlarza że on jakiś dłuższy to on mi odpowiedział że te krótkie zostały wycofane nie wiem może jest tak duża wydajność pompy że filtr nie nadąża przepuszczać oleju nie możliwe jest że po remoncie i to kompletnym i wymianie filtr się zapchał syfem który pozostał w skrzyni przy rozbieraniu możemy tylko zgadywać.
Druga wersja optymistyczna ciągnika elektryka przy została zawilgocona myślę że jakby filtr się zapchał to kontrolka by się na stale świeciła jak wyjechałem 1 raz swoim Ferdkiem w polu i wszystko zaparowało tzn:był u handlarza myty tak że podczas pracy cały panel kontrolerów parował z maski również szła para i mignęła mi kilka razy kontrolka od filtra pytałem się mechanika i powiedział że możliwe że instalacja była zawilgocona i dawało to takie efekty nic innego mi już nie przychodzi go głowy.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#3 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 19:18

Sygnalizacja zapchanego filtra hydrauliki po 20mth. NIe świeci cały czas, ale czasami sie zaświeci. Niemożliwe, żeby już sie zabił syfem, bo całość przed wlaniem oleju była solidnie ropowana. Oprócz tej talerzówki, to nie podłączłem nic. No zobaczymy, jak to wyjdzie. Aaa... u mnie jest ten dłuższy filtr. Olej wlałem tez nie byle jaki bo BP Terrac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 18:54

Sygnalizacja zapchanego filtra hydrauliki po 20mth. Radziłbym to sprawdzić i nie ryzykować bo w przypadku kiedy filtr się zabił syfem skrzynia nie ma dobrego smarowania jak to sprawdzisz napisz co było przyczyną.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 kwiecień 2009 - 19:54

Sygnalizacja zapchanego filtra hydrauliki po 20mth. u mnie czujnik filtra zaświecił się po 1 mth od kupna :) Okazało się, że to wina czujnika, serwisant przez telefon podał przyczynę, ale dla pewności przyjechał i od razu wymienił, mówił że w 8 na 10 czujniki były do wymiany. W dalszym ciągu stosowane są krótkie i długie filtry, krótkie są w korniku, a prawie identyczny tylko ciut dłuższy w MFie, taką informacje podał mi serwisant od korbanka 1 h temu :P