Julas1990

Kupno kombajnu.

Polecane posty

Julas1990    9

Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julas1990    9

A jak z częściami do NH?
U mnie w okolicy głównie claas i bizon. NH głównie nowsze modele z tego co widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    513

CLAAS jest najbardziej popularny i dostęp do części nowych , używanych , czy zamienników jest łatwy a to jest bardzo ważne , największy problem będzie znaleźć coś fajnego bo zazwyczaj to są ściągnięte uszkodzone i naprawione po taniości aby sprzedać , w tym roku szukałem sobie kombajnu to włos na głowie się jeży jaki dziadostwo można kupić za 200000 , ogólnie to trzeba przyjąć zasadę że co najmniej kilka tysi trzeba będzie dołożyć do takiej maszyny


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    513

Tak kupiłem MEGę 204 , maszyna dobra , niestety po tak zwanym przeglądzie przez handlarza i sporo było do poprawy przed sezonem , na szczęście silnik ,hydro ,i większość ważniejszych podzespołów jest OK 

Ale tak jak pisałem widziałem po 180 tys netto kombajny z kiepskim motorem, popękaną ramą czy zapchaną chłodnicą w niemal całości co naprawdę trudno jest zrobić 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeik812    55

za 140tys to dobrej megi się nie kupi taka jest prawda a znowu dać ponad 200tyś za kombajn 15 letni to lepiej popatrzeć za nowym w jakimś dogodnym finansowaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Bo Classy zwłaszcza te 200 są mocno wytłuczone, to normalne, 108 ciężko ładnego kupić. Lepiej szukać NH a z JD to raczej seria 20 lub 22 ale w nich też szalu nie ma. Za nowego NH 5, 70 tp już   taką 108 pogoni ale to trza z  400 netto. A użwazny TC  schodzi jak świeże bułeczki, praktycznie  nie do kupienia.Tc 56 to ulepszony bizon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julas1990    9

Z dofinansowaniem raczej będzie ciężko wątpię żebym dostał PROW na kombajn przy 80h.A myślę że koszac 60 ha swojego + 60 na usługę w sezonie niepotrzebuje nowego kombajnu. Wiadomo fajnie by było
No i też kwestia czasu. Wyłożony bizon skończył się po 37 latach u nas na gospodarce i trzeba znaleźć coś nowego przed następnym żniwa i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj