klo444

Sposoby na ściąganie i nabijanie łożysk

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gelo707    21

Jak jest możliwość to można zastosować rozgrzewanie i zmrażanie elementów przed montażem


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

JA ze swojej strony chciałbym wam przekazać przydatną wiedzę na temat wyciągania łożysk z otworów. Np. jest otwór ale zaślepiony i siedzi w nim łożysko i mamy do niego dostęp tylko z jednej stron a z drugiej jest na przykład obudowa jakiejś przekładni, myślę że dobrze to zobrazowałem. Sposób na wyciągnięcie takiego łożyska pewnie nie jednego rozśmieszy co o nim nie słyszał, ja takie łożyska wyciągam na papier najlepiej "dupny" :D tu proszę się nie śmiać, przyjdzie wam kiedyś spróbować to będziecie w głowę zachodzić co za siła papieru. Taki zabieg wyjmowania łożyska wykonuje się w taki sposób: bierze się papier najlepiej d*pny ale gazeta tez może być ale nie kolorowa bo słabo chłonie wodę. Potrzebna jest również woda i jakiś wałek o średnicy ciut mniejszej jak średnica wewnętrzna łożyska. Bierze się taki mniej więcej taki kawałek jak w toalecie i zgniata się go w kulkę ale nie mocno i namacza się go wodą następnie wkłada się to w dziurę w łożysku aż nie będzie miejsca i potem się pobija tym wałkiem co przygotowaliśmy jak się zrobi znowu trochę miejsca to zapełniamy go ponownie papierem i znowu pobijamy, po paru takich czynnościach łożysko wyjdzie nam na świat B) Myślę że w miarę dobrze to wytłumaczyłem i że przydam wam się kiedyś taki sposób ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre, muszę kiedyś sprobować :)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

to jeszcze raz wytłumaczę dla słabo czających B) tym razem na takim przykładzie: masz szklankę i w środku jest wbite łożysko, z drugiej strony niczym nie wybijesz go bo jest dno szklanki, i dostęp masz tylko od góry więc bierzesz papier toaletowy namaczasz każdy kawałek w wodzie i upychasz go w szklance przez otwór w łożysku. jak już nie ma miejsca gdzie upchnąć ten papier to pobijasz jakimś wałeczkiem o minimalnie mniejszej średnicy jak wewnętrzna część łożyska- czyi stukasz tym wałeczkiem w papier. jak parę razy postukasz to zrobi się miejsce i dokładasz znów papieru do pełna i znowu pobijasz. Po pewnym czasie łożysko zacznie wychodzić ze szklanki. Jak coś dalej nie jasne to napiszcie której kwestii nie ogarniacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikBS    10

Nom ciekawa metoda... Ale my stosujemy taką metodę:Łożyska grzejemy,a wał mrozimy wtedy lekko wchodzi.


Rolnik BS = Mercedes190ful1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Ciekawa metoda , ale tyko do łożysk "krytych" ?

nie tylko krytych zwykłe też można w ten sposób wyciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj