Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki siewnik i agregat wybrać?

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Niewiem10

Niewiem10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 03 październik 2017 - 08:49

Witam,

Posiadam ciągnik Zetor Forterra 135 z przednim TUZem, oraz agregat talerzowy Grano System (1460kg) z hydropackiem. Ziemie posiadam dosyć zróżnicowane IIIB-VI, jest trochę glin, ale przewaga jest ziem lekkich. Zastanawiam się jak postąpić, szukać siewnika stopkowego czy talerzowego do agregatu talerzowego, a może jednak to za ciężki osprzęt na dłuższą metę dla takiego ciągnika? A może lepiej kupić agregat z siewnikiem nabudowanym? A może lepszym wyborem byłby agregat bierny (zębowy) z hydropackiem i do tego siewnik?

Jestem w kropce, nie bardzo wiem jaki wybrać. Jeżeli chodzi o siewnik to najbardziej interesuje mnie firma Amazone.

Prosiłbym o porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki siewnik i agregat wybrać? Dzisiaj, 14:31
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1366 postów

Napisany 04 październik 2017 - 21:46

ode mnie rada tylko jedna- nie bierz stopkowego- to juz przezytek.

RAz, ze nie posiejesz w sciernisko ani pole z duza iloscią resztek pozniwnych czy ze słabo przykrytą po orce słomą (bo np były legi)- ot po prostu bedzie sie zapychało

Dwa- nalezy uważac przy cofaniu czy opuszczaniu,m bo mozna stopni zapchac nawet ziemią.

TYlko jedno albo dewutalerzowy i to koniecznie z kołkami kopiującymi (albo czyms innym utrzymujacym głebokosc, bo mi sie zdaje, ze jak jestes uparty na amazona, to oni maja to jakos inaczej rozwiazane- nie wiem jak to ich rozwiazanie sie sprawuje)

Bez kół kopiujacych (czy tam jakiegos ich zamiennika) nie utrzymasz żadanej głębokosci siewu i na piaskach bedziesz topił ziarno, ktor CI później nie dosc, ze czesciowo nie wzejdzie, to to, ktoremu jakos sie uda, bedzie mocno osłabione.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1617 postów

Napisany 05 październik 2017 - 10:37

Jaki siewnik i agregat wybrać? Akurat amazone przy jednym 5alerzu ma kolka kopiujace ktore odpowiadaja za glebokosc... mowa o d9

Dodaj odpowiedź