Skocz do zawartości

Zdjęcie

6420 premium -działanie przedniego napędu

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 październik 2017 - 07:38

Witam. 

Mam zamiar kupić JD 6420 premium

Trochę nim dziś pracowałem i mam pytanie dotyczące działania przedniego napędu.

Po włączeniu przedniego napędu i pracy z turem zauważyłem, że jak nabieram pełną łyżkę piasku to tylne koła się kręcą, ale przednie stoją w miejscu i słychać jakby lekkie jęczenie pompy. Czy to przez obciążenie tura? Czy gdybym jechał do przodu i np ciągnął pług to przedni napęd działałby prawidłowo? Gdy załączam przedni napęd w starym MF-ie to działa non stop i mógłbym zadusić ciągnik a i tak wszystkie koła będą się kręcić. Jak jest w JD? Trochę mnie to niepokoi. Proszę o sugestie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
6420 premium -działanie przedniego napędu Dzisiaj, 01:48
  •  

#2 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 675 postów

Napisany 02 październik 2017 - 08:55

6420 premium -działanie przedniego napędu Przednie tez musza sie kręcić

#3 Share Ziomal20084

Ziomal20084

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 02 październik 2017 - 09:10

6420 premium -działanie przedniego napędu a może on w ogóle się nie załącza :D

#4 Share marcin80wlkp

marcin80wlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 październik 2017 - 10:01

Załącza sie, bo koła przednie wyraźnie ruszają, ale później pompa wyraźnie jęczy i przedni napęd nie ma takiej siły jaką mieć powinien. Czy tam są tarczki, które być może uległy wytarciu? Jaka jest zasada załączania i działania przedniego napędu?

#5 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4062 postów

Napisany 02 październik 2017 - 12:43

W JD 6115M napęd jest załączany na zasadzie koszyczka sprzęgła w WSK.

Czyli gdy zgasimy ciągnik (hydraulika nie działa) (nie trzymasz rączki od sprzęgła w motorze) to masz załączony napęd.

I są dwie opcje albo tarczki się wytarły, albo sprężyna do kitu i odpowiednio nie zdusza. 

Ja to przerabiałem w swoim nowym JD na gwarancji. Raz mi wymienili tarczki, drugi raz nawet nie zgłaszałem. Oskarżali mnie że sam popsułem bo pracowałem z za dużą łyżką do tura.

Tylko najlepsze jest to że doskonale wiedzieli do czego mi sprzedają ciągnik (ładowanie wapna, piachu i ziemi) i sami mi dobrali łyżkę.

W polu ciągnąć ciągnie, ale z nabraną łyżką ziemi wyjechać do tyłu pod górkę często dochodzi do poślizgu tych tarczek przy czym wydostaje się charakterystyczny skrzypiący odgłos.

Moim zdaniem tarczki u mnie są ok, sprężyna też, a cała ta sytuacja spowodowana jest błędem konstrukcyjnym JD. Nie wiem jak w innych ciągnikach, ale JD po prostu nie ma stałej blokady między mostowej. A uślizg na tarczkach musi być np. podczas zawracania z pełną łyżką ziemi na betonowym placu. Jednak aby być bezkonkurencyjnym z zachowaniem kompromisu powinien mieć jakiś mechanizm blokujący ten koszyk tarczek sprzęgłowych na prostych kołach, a tylko podczas skręcania niech się trochę poślizgują aby opon nie drzeć.

Aby sprawdzić tego jaśka to wjedź przodem do jakiegoś dołka bez osprzętu do ładowacza i bez ładunku oczywiście. Następnie próbuj wycofać, jeśli nic nie będzie wyło to jest w miarę ok.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 675 postów

Napisany 02 październik 2017 - 17:18

6420 premium -działanie przedniego napędu A moze macie zły olej w przednim moście? U mnie jak serwis zalał na wymianie inny olej to znow cały czas hałasowały tarczki bo sie kleily.

#7 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4062 postów

Napisany 02 październik 2017 - 23:09

U mnie tarczki to są zaraz przy skrzyni, na oko to centralnie pod siedzeniem operatora, czyli jednak olej z przedniego mostu nie ma tam dostępu, po za tym w nowym ciągniku 200 mtg nie ma raczej mowy o jakiś złych olejach.

#8 Share przemek28_28

przemek28_28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 675 postów

Napisany 03 październik 2017 - 06:32

6420 premium -działanie przedniego napędu Ale jak niebierzesz pełna łyżkę to rozłączy napęd? A jaka duża masz łyżkę do 6115 m? Ja mam 6100rc wiec mniejszy niż Twój. Ja miałem na myśli tarczki od blokady przedniego mostu

#9 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4062 postów

Napisany 03 październik 2017 - 08:50

Wszystko zależy od ciężaru czy rozłączy czy pojedzie. A łyżka to 0,8 czy 1m3.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share dachu127

dachu127

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 04 październik 2017 - 08:17

6420 premium -działanie przedniego napędu ja w moście carraro miałem taki problem, serwis twierdzil ze przy obciażeniu ma prawo hałasowac bo to tarczki hałasuja. olej w moscie miałem fuscha 80w90 ale nie byl to olej Limited slip. jeden fachowiec zalecił mi olej 80w140 ze niby poczatkowo fabryka lała ten olej . ale ze wzgledu na to ze pracuje nim w okresie zimowym to nie chciałem takiego gestego. po gwarancji zalalem tani polski Jasol 80w90 z oznaczeniem LS i po problemie. tarczki odzywaja sie tylko delikatnie przy duzych obciazeniach przy wysokich temp.