xtomasz1095x

Massey Ferguson 675 - problem z tarczą drugiego stopnia

Polecane posty

Witam , Mam problem z wałkiem sprzegłowym i tarcza drugiego stopnia przy Masseyu, aczkolwiek  juz po raz trzeci w przedziale 5 lat na tarczy zostały ścięte frezy oraz na wałku tak że tarcza obraca sie w rekach Ciągnik zostaje unieruchomiony Hydraulika wałek WOM, przedni napęd nie działa. 
I pytanie do Was takie czy juz ktoś miał taki problem i jak go rozwiązał ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

coś nie tak z częściami o ile rozumiem że tarczę wymieniałeś już nie raz to walek ten sam czy drugi , druga sprawa tarcza powinna się spalić a nie frezy chyba że masz na amen zaciśniętą , a wom normalnie się włączał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym razem został wymieniony wałek i tarcza, drugim razem wymienilismy tylko tarcze ponieważ wałek bym delikatnie zjechany ale po założeniu nowej tarczy nie był wyczuwalny luz w rękach i tak założyliśmy,
No i ciągnik pochodził raptem 2 lata i znów to samo.
Ciągnik przeważnie pracuje z brona wirnikowa no i większość prac polowych czy to może być aż tak duże obciążenie na wałek WOM że to tak się dzieje?
I co masz na myśli "czy wałek normalnie się włącza"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

W MF675 tarcza drugiego stopnia zawsze jest "na amen zaciśnięta", technicznie nie jest możliwe wyłączenie WOM czy pomp olejowych pedałem sprzęgła, dlatego też nie ma jak jej spalić

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

Brona wirowa to holernie duze obciazenie u znajomego 90 km pierdzi w 2.5 m a polska 12 jakos tam idzie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a to ten model jeszcze "przejściówka" ma tarczę ale ona nie potrzebna , bo sprzęgło WOM masz gdzie indziej , a skąd masz części zamienne może po prostu słabej jakości tylko nie mów że od urusa/mf 255 pasują i takie wstawiasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Części kupowane byly oryginalne, brane wszystko po numerach katalogowych. I łożyska i uszczelniacze kompletnie wymienione.
Ciekawie mnie jedno czy to w tych modelach jest taka wada fabryczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Ja wiem, czy wada fabryczna modelu. Z tego co się orientuję tylko Ty masz taki problem-  więc jeżeli wada to tylko Twojego egzemplarza, a nie całej serii. Skoro wyrabia na frezach, znaczy że gdzieś masz przekoszone i na wałku pracuje wycierając go. Z tarczą pierwszego stopnia nie ma takiego problemu?

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Żadne tam przekoszenie, wycieranie czy inne tego typu. Prawdopodobnie coś mocno obciąża wałek lub obciążenia są udarowe ( luz na łączniku z pompą, duży opór pompy, ew. wom. - wg. mnie coś w moście ). Tylko to takie gdybanie bo co można na odległość powiedzieć.

Dużo korzystasz z WOM i co pod niego podczepiasz ( jakie maszyny )?

Jak podnosisz do maszyny na tuzie ( podnośnik ) do góry to słychać zawór ( hałasuje specyficznie )?

Jak zgasisz z podniesioną maszyną to długo trzyma czy od razu odpada?

Mierzyłeś ciśnienie w hydraulice? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na WOM przeważnie pracuje brona wirnikowa 2,5 m z siewniki no i sporadycznie rozrzutnik.
No i też dużo pracuje z ladowaczem czołowym, to pompa praktycznie cały czas chodzi.
Oj tak słychać, szczególnie przy bronie jak już jest rozgrzany to słychać takie wycie. Podnośnik też słabo trzyma bo opada odrazu
Ciśnienie Nie było mierzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ja bym zaczął od uszczelnienia siłownika w podnośniku, przy okazji sprawdził ciśnienie. Jak się nie mylę to rozdzielacz ma 2 regulacje ( pozycyjna i siłowa ). Jak podnosisz do góry to spróbuj trochę obniżyć podnoszenie, za pomocą pierwszej dźwigni od siedzenia i sprawdź czy pompa nie ucichła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj