kisiol

Podłączenie przerywacza kierunków sektor 6245

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kisiol    0

<p>Witam wszystkich jestem tu nowy proszę o wyrozumiałość. Posiadam ciągnik rolniczy sektor 6245 , wszystko było cacy do puki i instalacja elektryczna nie nawinela się na wałek kierowniczy pod zegarkami. Przewody wszystkie doprowadziłem do porządku, wszystko działa prócz kierunkowskazów. Zakupiłem nowy przerywacz elektroniczny 6 pin. Przerywacz ma oznaczenia 49, 49a , 31 , C, C2 , C3. Podłaczając zasilanie + pod wejście 49 i masę - pod 31 przerywacz zaczyna od razu szybko pykać. Wiem że wejścia C  to kontrolki przyczep i 49 a to środek przełącznika kierunków, tyle że na wyjściu C  pojawia się zasilanie na kontrolkę, ale na wyjściu 49a nie ma nic. Podłaczając probówkę pod wejście 49a przerywacz cichnie , sytuacja powinna być odwrotna. Może ktoś podpowie jak to podłączyć i zasadę działania tego przerywacz.</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Moze masz uszkodzony przerywacz lub nieodpowiednie napiecie 12/24 volty... Teoretycznie przy takim podlaczeniu powinno to dzialac, mozesz tez zamienic kable i dac zasilanie na 49a a wyjscie na przelacznik z 49 i tez powinno smigac. Zeby przerywacz pracowal musi miec zamknięty obwod, czyli podlaczona zarowke do kierunkowskazu. Lampy masz zwykle czy ledy? Masz wlacznik do swiatel awaryjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiol    0

Witam. podłaczając odwrotnie zasilanie i włączenie kierunku przerywacz wydaje piszczący dźwięk. Lampy zwykłe tyle że z tym zamkniętym obwodem , trochę dziwne bo wyłączając kierunek obwód się otwiera. Zasilanie jest 12v i przerywacz też na 12v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Jak sie otworzy to przerywacz nie zadziala bo do dzialania potrzebuje przeplywajacego pradu. Cos z tym przerywaczem jest chyba nie halo... Na wyjsciu C napiecie powinno byc dopiero po wlaczeniu kierunku i to tez przerywane... Moze sprobuj podlaczyc C pod przelacznik kierunkowskazow albo z innym przerywaczem to polaczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiol    0

Na wyjściu ce mam napięcie od razu po podłączeniu zasilania ale jest to małe napięcie ledwie zasila kontrolkę, pulsuje tak szybko jak przerywacz pyka. Jak włączę kierunek to przerywacz cichnie a kontrolka z pinu C świeci ciągle. Kierunków brak, też już zaczynam wątpić czy ten przerywacz jest sprawny , na pewno był kupiony nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
       
      Panowie powiedzcie mi ile placiliscie lub ile bierzecie za wymiane instalacji elektrycznej do np C360 i Bizon i ile wam to zajmuje? Mowimy oczywiscie o polozeniu nowej instalacji zrobionej z linek a nie o gotowym szmelcu. Cena oczywiscie robocizny bo mam do zrobienia troche sprzetu bo sam sie nie wyrobie a musze wykalkulowac ile szykowac $$$
       
      Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam.
      Obecnie rewers jest mechaniczny na linkę i pytanie czy da się jakoś przerobić żeby podłączyć elektryczny siłownik przy skrzyni biegów. Tak żeby zmieniał on kierunek jazdy oczywiście sprzęgło trzeba nacisnąć ale żeby nacisnąć guzik i się zmieni kierunek jazdy? Czy może jakieś inne rozwiązanie było by lepsze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj